Witam
typ TV f107
problem jest następujący po dłuższej pracy TV uległ uszkodzeniu :
w obrazie był dominujacy czerwony i były tam nałożone pasy coś jak rozciąginęte w pionie kilka linii telewizyjnych "zygzak" sądze ze opis moze i dziwny ale naświetla sprawę
w TV byl już wymieniany tranzystor w torze czerwieini BF869 .
Ja zastałem TV z wypalonym rezystorem 560 ohm w bazie tego tranzystora
wymieniłem TV podziałał 1 min i spalił się znów ten rezystor oraz spalił się opornik zasilający PK jestm prawie pewien ze uszkodzony jest jeden z "małych" tranzystorów SMD (nie mam pojęcia jki jest typ tego tranzystora) ogólnie TV był już ostro naprawiany ale cięzko mi znaleźć przyczynę ...a wszczególnosci gdy TV sie wyłacza bo teraz musi działąć jakiś obwoód kontroli przy braku zasilania na PK i wyłacza TV po 2 imn obraz jest biały widoczny jest takze ten zygzak.
Pozdrawiam Skylwalker dla osoby krtóra mi trochę pomożę mogę zaproponować 150pkt tak symbolicznie ale jestem biednym studentem wiecej nie mogę.[/url]
typ TV f107
problem jest następujący po dłuższej pracy TV uległ uszkodzeniu :
w obrazie był dominujacy czerwony i były tam nałożone pasy coś jak rozciąginęte w pionie kilka linii telewizyjnych "zygzak" sądze ze opis moze i dziwny ale naświetla sprawę
w TV byl już wymieniany tranzystor w torze czerwieini BF869 .
Ja zastałem TV z wypalonym rezystorem 560 ohm w bazie tego tranzystora
wymieniłem TV podziałał 1 min i spalił się znów ten rezystor oraz spalił się opornik zasilający PK jestm prawie pewien ze uszkodzony jest jeden z "małych" tranzystorów SMD (nie mam pojęcia jki jest typ tego tranzystora) ogólnie TV był już ostro naprawiany ale cięzko mi znaleźć przyczynę ...a wszczególnosci gdy TV sie wyłacza bo teraz musi działąć jakiś obwoód kontroli przy braku zasilania na PK i wyłacza TV po 2 imn obraz jest biały widoczny jest takze ten zygzak.
Pozdrawiam Skylwalker dla osoby krtóra mi trochę pomożę mogę zaproponować 150pkt tak symbolicznie ale jestem biednym studentem wiecej nie mogę.[/url]