Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BP Nissan MMCD-K problem z zasilaniem i nie tylko

djlj24 20 Sty 2006 10:45 2575 4
  • #1 20 Sty 2006 10:45
    djlj24
    Spec od car audio

Radio Blaupunkt Nissan MM CD-K (7 642 346 318, BP2346) trafiło do mnie z dziwnym objawem. Po podłączeniu prosi o kod, wpisuje się kod, zatwierdza i radio niby napisze RADIO, pokaże częstotliwość i zaraz dostaje migawki tj. cyklicznie włącza i wyłącza się. Stwierdziłem brak wystawiana +12V na wyjście anteny, poszedłem tym tropem i znalazłem rozsadzony tranzystor z opisem C6351G (nie moge znaleźć danych katalogowych tego czegoś) oraz zwarty BD436 (ten maksymalnie z przodu po lewej) między C i E. Po podłożeniu tych tranzystorów (ten C6351G na czuja - znalazłem taki w radiu i po przymiarkach zasadziłem pasujący na mój gust) radio niby pracuje tj. włącza się prawidłowo, gra z radia i CD (mechanizm też musiałem robić i przy okazji znalazłem w nim w sumie 12 Eurocentów) ale jest jeden problem. Jak go się wyłączy to nie wyłącza sterowania anteną (przed pierwszym włączeniem jest ono wyłączone). Nie mam już koncepcji czego się czepić bo niby tranzystory przemierzone, napięcia też. I jest drugi problem - nie staje na stacjach podczas automatycznego wyszukiwania, ręcznie śmiga wszystko ok, i RDS i stereo i czułość jest w porządku.
    Płyta główna przypomina trochę uśmiechy z serii CD30, mechanizm to jak w uśmiechach serii poprzedniej ale z inną elektroniką.

0 4
  • #2 10 Cze 2006 09:52
    leszek.b
    Poziom 29  

Blaupunkt CD RDS NISSAN MM CD-J. pamięć smd- 24C16.

Takie objawy typu cykliczne włączanie i wyłączanie oraz nie zatrzymywanie sie na stacjach podczas przeszukiwania .
    W moim przypadku, -wystąpiły podczas nieprawidłowych zapisów (programowanie) do pamięci 24C16 smd.

0
  • #3 10 Cze 2006 10:20
    wojtek12345
    Poziom 23  

Tranzystor prawdopodobnie BC635-16. Jakbyś podał jego numer VXXX na płycie to podałbym dokładnie. Jak chcesz mogę podesłać schemat.

0
  • #4 10 Cze 2006 12:37
    djlj24
    Spec od car audio

Ja radio dawno zrobiłem i oddałem, akurat cykliczne włączanie i wyłączanie w tym radiu to w 95% przypadków nie wina pamięci.

0
  • #5 19 Lut 2009 19:38
    Digicom
    Poziom 14  

Mozna prosic o mala podpowiedz?.
    Czy objawem tego typu usterki sa nity na plycie ?.
    Jezeli tak to szkoda sie do tego zabierac ;).
    Pozdrawiam.

Wystarczylo zapisac pamiec dobrym wsadem i radio smiga.

0
  Szukaj w 5mln produktów