Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmieniarka mp3 do samochodu

hugh_h 21 Jan 2006 17:00 2380 3
    hugh_h
    Level 17  
    czy ktoś może spotkał sie z układem DIY samochodowego odtwarzacza mp3, podłączanego do radia jako zmieniarka CD ?, z dokumentacja do zrobienia samemu ?
    szymtro
    Level 30  
    Wszystko zalęzy do jakiej firmy radia.
    Do kenwood'a jest projekt KECANI który sprzega yampp'a jako zmieniarkę. Najnowsza wersja wykorzystuje cd text do wyświetlanioa nazw utworów.
    hugh_h
    Level 17  
    osobiście to by mi na panasoniku zależało, ale chyba sam interface to najmniejszy problem ?
    szymtro
    Level 30  
    Osobiscie polecałbym raczej najpierw poszukać wszystkiego co mozna znaleźć o protokole do zmieniarki. Potem zbudować prostą przystawkę która bedzie "chociaż" potrafiła "oszukać" radioodbiornik że jest zmeiniarka a na koniec będzie potrafiła przetłumaczyć polecenia z HU (head unit - radioodbiornik) na jakieś inne polecenia (zwieranie pinów wyjściowych, komendy po rs'ie).
    Ja na podstawie powyższego projektu zbudowałem emulator (ale na 89c2051) a wcześniej miałem zbudowany sterownik cdrom'u. Teraz jak bede miał chwilkę i zakupie gdzieś vs1001 to dorobię jeszcze obsługę mp3.
    Polecam. Zabawa z mikrokontrolerami jest fascynujaca.

A jest tu jeszcze gdzieś kolega który "rozgryza" fabryczne radio z toyota corolla 2001 (też sterowanie zmieniarką)