Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Procesor jest przyklejony do radiatora!!! Jak go odczepic???

21 Sty 2006 17:58 4816 9
  • Poziom 10  
    Mam problem:

Sciagalem radiator by moc wymatowac procesor, jednak razem z radiatorem wyszedl i procesor. Jest on tak mocno przyklejony, ze nie mam pojecia jak go odczepic. Moze sa jakies srodki, dzieki ktorym, moznabybylo go odczepic?

Sorry za bledy, nie mam polskiej klawiatury.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Witam.
    Są dwa sposoby.
    1. Zamrozić i odłupać (nie polecam choć działa, można odłupać nie to co się chce)
    2. wsadzić lekko między radiator i procesor śrubokręt i poczekać trochę, następnie wcisnąć troszkę mocniej i znowu poczekać, po jakmś czasie klej puści. Odpiąłem tak radiator od GeForce'a bez żadnej szkody dla niego.

Aha jest jeszcze 3 sposób. Wsadzić śrubokręt między żebra radiatora i wymusić moment skręcający między radiatorem i procesorem, przytrzymać w takim naprężeniu chwilę i też powinno się oderwać.
    W ten sposób zdjąłem radiator z radeona 9100 (tego z klasycznym nie szklanym rdzeniem)
  • Poziom 10  
    Problem w tym, ze tej substancji jest tak duzo, ze nawet nie ma miejsca na to by wlozyc srobokret. Poza tym nie chce az tak na sile, bo jestem prawie pewny, ze procesor moze sie uszkodzic.

Ale dzieki za szybka opdowiedz!!!
  • Spec od komputerów
    Włóż procka z powrotem do gniazda i podgrzej go obciążając na max.Na gorąco powinien zejść bez użycia siły.Radiaror nie wyciągaj do góry tylko skręt w prawo,lewo i puści.
  • Poziom 10  
    Dzieki, ale prozesor jest juz wyciagniety i nie moge go wlozyc z powrotem.
  • Poziom 20  
    tronic1 napisał:
    Włóż procka z powrotem do gniazda i podgrzej go obciążając na max.Na gorąco powinien zejść bez użycia siły.Radiaror nie wyciągaj do góry tylko skręt w prawo,lewo i puści.

Zrób tak u siebie - jeśli to byłby AMD, to kilka sekund bez radiatora tośmierć dla procesora.
  • Spec od komputerów
    maras77 - pomysły masz wspaniałe,pogratulować.Kto mówi o zdejmowaniu chłodzenia przy włączonym kompie ?
  • Poziom 34  
    do maras77 - przecierz procesor nie stygnie od razu po wyłączeniu kompa
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Kalian, jaki to jest procesor?
  • Poziom 10  
    Ok, dzieki juz po wszystkim. Procesor i radiator zostaly zamrozony a potem procesor dost latwo sie "odkleil". Dzieki wszystkim ktorzy mi pomogli, ktorzy starali sie pomoc i tym ktorzy sie klocili :)