Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Procesor AMD - - przyklejony do radiatora

12 Lis 2012 21:49 3408 20
  • Poziom 38  
    Witam,
    Przytrafiła mi się nie miła niespodzianka, a mianowicie kolega przyszedł do mnie z problemem występującym w jego komputerze.
    Problem polega na tym że, kolega chcąc wymienić pastę termoprzewodzącom napotkał problem: przyklejonym procesorem do radiatora.
    Próbowałem podgrzewać radiator, bez skutku, nie pomogło, różnymi rozpuszczalnikami, acetonem itp. ale nic nie pomogło.
    W akcie desperacji próbowałem siłą oderwać procesor, bez skutku.
    Znacie jakiś dobry sprawdzony sposób na rozwiązanie tego problemu??
    Tutaj zdjęcie:
    Procesor AMD - - przyklejony do radiatora
    Pozdrawiam BILGO
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 27  
    A wiesz chociaż czym to było przyklejone? Pasta termoprzewodząca?
  • Poziom 38  
    A czy procesor daje się "przemieścić" po powierzchni radiatora. Bo jeśli tak to należy go przesuwać aż do krawędzi radiatora
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 38  
    DJ_Dexinter napisał:
    A wiesz chociaż czym to było przyklejone? Pasta termoprzewodząca?

Tak tam jest pasta termoprzewodząca, właśnie chciałbym ją zmienić i tu jest problem :D
    Jak by kolega wcześniej wpadł na pomysł wymiany pasty to by nie było takiego problemu :D

Dodano po 32 [sekundy]:

pawelr98 napisał:
    A czy procesor daje się "przemieścić" po powierzchni radiatora. Bo jeśli tak to należy go przesuwać aż do krawędzi radiatora

Nawet nie drgnie.
  • Poziom 27  
    Można próbować siłą - złapać lekko procesor w imadełko i zakręcić radiatorem.
  • Poziom 38  
    DJ_Dexinter napisał:
    można próbować siłą - złapać lekko procesor w imadełko i zakręcić radiatorem

Próbowałem siłą, na różne sposoby (podważać, przekręcać itp.) ale bez skutku.

Dodano po 55 [sekundy]:

Może jest jakiś środek chemiczny do rozpuszczania pasty termoprzewodzącej?
  • Poziom 27  
    Weż rączkę śrubokręta albo mały młoteczek i uderz obok procesora w radiator, drgania powstałe w ten sposób powinny odczepić radiator od procka, czynność powtarzaj

Dodano po 1 [minuty]:

BILGO napisał:
    DJ_Dexinter napisał:
    można próbować siłą - złapać lekko procesor w imadełko i zakręcić radiatorem

Próbowałem siłą, na różne sposoby (podważać, przekręcać itp.) ale bez skutku.

Dodano po 55 [sekundy]:

Może jest jakiś środek chemiczny do rozpuszczania pasty termoprzewodzącej?

zależy jaki skład pasty
  • Poziom 38  
    DJ_Dexinter napisał:
    zależy jaki skład pasty

Tego to raczej nikt nie będzie wiedział.
    DJ_Dexinter napisał:
    Weż rączkę śrubokręta albo mały młoteczek i uderz obok procesora w radiator, drgania powstałe w ten sposób powinny odczepić radiator od procka, czynność powtarzaj

Uderzam... uderzam... uderzam.... uderzam... i nic :( normalnie jak przyspawany....
  • Poziom 40  
    Prawdopodobnie radiator został przyklejony klejem do łączenia metali.
    Jednym ze znanych mi sposobów jest silne ogrzewanie radiatora przy miejscu klejenia.
    W większości przypadków taka operacja pomagała.
    Jednakże wszystko zależy od użytego kleju.
  • Poziom 27  
    Ewentualnie zostaje metoda "na chama" dłutkiem pocisnąć
  • Poziom 38  
    Leszcz72 napisał:
    Jednym ze znanych mi sposobów jest silne ogrzewanie radiatora przy miejscu klejenia.

Do jakiej temperatury można ogrzać?? tak żebym nie przesadził :) I czym można ogrzać?

Dodano po 1 [minuty]:

DJ_Dexinter napisał:
    Ewentualnie zostaje metoda "na chama" dłutkiem pocisnąć

Ta opcja chyba odpada, ponieważ nie chcę uszkodzić procesora bądź radiatora.
  • Poziom 27  
    Nie przekraczaj 100, coś koło 80, czytałem że można sam radiator zamoczyć w gorącej wodzie (nie zamocz procka!).
  • Poziom 13  
    Witam
    Może to jeden z tych dwuskładnikowych klejów termo przewodzących .
    Ha ha zawsze jest szlifierka a na poważnie to można szyba i wodny papier na początek o granulacie 320 .
  • Poziom 38  
    Disconect napisał:
    to można szyba i wodny papier na początek o granulacie 320 .

W jaki sposób?
  • Poziom 13  
    Pisałem już o tym kiedys kolega z forum „Lukson” również to praktykował .
    Disconect napisał:
    Nierówność podstawki mugena jak i jakość powierzchni "odpromiennika" procesora poddałem szczegółowej obróbce .
    Mianowicie : górę od promiennika procka zmniejszyłem (grubość) i wyszlifowałem na "lustro"na szybie 8mm w celu zapewnienia idealnie prostej powierzchni kolejno papiery do szlifowania na mokro o granulatach 320/600/800/1200/ łącznie z polerką pastami polerskimi .
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jeżeli CPU jest przyklejony to:
    Radiator z CPU do torebki antystatycznej, następnie do reklamówki - szczelnie zawinąć.
    Wkładasz do zamrażalnika na godzinę i po tym czasie po podważeniu klej powinien puścić.
  • Poziom 43  
    Jak go odklei to będzie mógł sobie wtedy "zlappingować" CPU ale problem jest z jego rozłączeniem z tym kawałkiem aluminium.
    Aż sam się dziwię że pasta tak może trzymać, ale coś mi mówi że to nie jest pasta termo tylko coś innego...
    Jeśli sposoby z użyciem siły, uderzaniem, lekkim podgrzewaniem nie zadziałają to zostaje palnik i grzanie radiatora do takiego stopnia aż procesor odpadnie - nie wiem tylko jak to wpłynie IHS i rdzeń CPU.
    Właściwie co to za pacjent ?
  • Poziom 38  
    wariato napisał:
    Właściwie co to za pacjent ?

Jakiś tam AMD Sempron 1.6GHz,
  • Poziom 15  
    Wytnij go nicią dentystyczną, nie powinna porysować powierzchni styku.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Pomysł z zamrożeniem wydaje się być rozsądny,sprubój tego...
  • Poziom 38  
    termit202 napisał:
    Pomysł z zamrożeniem wydaje się być rozsądny,sprubój tego...

OK, spróbuję tego pomysłu.

Dodano po 1 [godziny] 32 [minuty]:

Panowie :D pomysł z tym mrożeniem był strzałem w dziesiątkę (no może prawie).
    Po zamrożeniu, używając lekko siły (przekręcając go) procesor odpadł od radiatora :D
    Dodaję zdjęcia już przeczyszczonego radiatora i procesora:
    Procesor AMD - - przyklejony do radiatora Procesor AMD - - przyklejony do radiatora
    PS. procesor umieściłem w MOBO aby go nie uszkodzić przypadkiem :D
    Dzięki wszystkim za pomoc, temat zamykam.