Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zbudować prosty migacz diodowy?

22 Sty 2006 19:31 4627 4
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem nie wiem jak zrobić z LEDów niebieskich i białych mały stroboskop o najprostrzym schemacie. Ma ktoś jakiś pomysł?
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam. proponowalbym najpierw zajrzec do lupki i wpisac blyskajaca led albo mrugajaca. tego jest naprawde sporo na forum. wiem bo sam kiedys szukalem a tu masz co odemnie zrob sobie na scalaczku ne555 http://www.kpsec.freeuk.com/555timer.htm#astable kilka modyfikacji tego schamatu i bedziesz mogl sobie regulowac plynnie czestotliwosc blyskow :) powodzenia
  • Poziom 21  
    fajnie, ale na zwykłych LEDach tego nie zrobisz - tak mi sie przynajmniej wydaje - chodzi o czas zapalania i wygasania - zazwyczaj jest dosyć długi i przy wiekszej czestotliwosci diody nie bedą migać, wszystko sie zleje tak, ze będą sie świecic bezprzerwy.
    Napewno są jakieś szybsze LEDy, ale musialbys kupic specjalne.
    Weż to pod uwage
    pzdr
  • Poziom 42  
    W znanych mi opisach LEDów czas włączania podaje się rzędu 100 ns. W przypadku białych LEDów problemem może byc poświata luminoforu. Ale pozostałe kolory - bez najmniejszego problemu. Pozostaje tylko kwestia kosztów - chcąc uzyskać sensowną moc impulsów potrzeba LEDów dużej mocy a te są piekielnie drogie. Chyba, że chodzi o bajer do samochodu - wtedy mocy dużej nie potrzeba, wystarczy zwiększyć czas błysku na przykład do 100 ms - jeszcze wygląda jak błysk ale już mieści się w granicach mocy do uzyskania z małych LEDów.
  • Poziom 10  
    To bym musiał sie zaopatrzyć w UV są chyba szybsze niż LEDy? Zabardzo sie nie znam na diodach.
    Jak będziecie chcieć to prześle wam mały schemacik jak moze Niebieska lub Biała LED świecić na jednej baterii 1,5V Układ jest bardzo prosty:)
    Pozdrawiam