Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

alternatywne źródła energii - samochód na wodę ???

24 Jan 2006 20:52 14392 9
 • Level 13  
  Znalazłem w necie materiały na temat wykorzystania wody jako źródło energii do zasilania ( wspomagania ) silnika spalinowego w samochodzie.
  Jeżeli ktokolwiek miał do czynienia z tym tematem i potrafi wytłumaczyć zasadę działania tego urzadzenia to zapraszam do dyskusji : czy możliwe jest zrobienie tego w warunkach domowych i jakie może to dać oszczędności w zużyciu paliwa.[/tex]

  A oto link do strony z tego typu urządzeniem
  http://www.eagle-research.com/
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Level 28  
  Z tego co zrozumialem nie kupując książki to jedna metoda polega na dodawaniu wodoru do mieszanki (albo w gaźniku, albo dodatkowy wtryskiwacz).
  Otrzymujemy mieszankę o innym składzie (oni mówią że lepszym) ale silnik jest ten sam. Trzeba pozmieniać regulację ilości paliwa/powietrza/wodoru. Wodór trzeba wytworzyć (może elektrolizą? ;-) ) albo trzeba go sobie wozić zmagazynowanego. Najlepsze życzenia dla właścicieli nieszczelnych instalacji którym pod maską wytworzy się mieszanina piorunująca.
  Druga opcja przesuwa nam silnik spalinowy wewnętrznego spalania w stronę maszyn parowych. Woda wtryśnięta do cylindra (raczej już po spalaniu a przed rozprężaniem) ma zwiększyć ciśnienie (przez parowanie oczywiście).
  Ale na to trzeba ciepła, więc silnik trzeba inaczej zasilać mieszanką.
  W maszynie Watta (albo raczej wcześniejszych) skraplano parę wstrzykując wodę do cylindra ale odstąpiono od tego ze względów ekonomicznych.
  Tu będzie np. problem żeby woda nie wrzała przed wtryśnięciem, no i spodziewam się korozji tłoka, cylindra i układu wydechu (goracy kwas azotowy i siarkowy).

  Osobiście wolę turbinkę Kowalskiego (i inne frezowania głowicy) a dla rajdowców wtrysk podtlenku azotu.
  Pozdrawiam
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Level 13  
  Witam
  Mam taki artykulik z "HT" z lat 80 o silniku na wodór
  To w kontekście alternatywnych żrudeł zasilania samochodów.
  Niewiem co z generatorem wodoru,i jego wykonaniem w warunkach "domowych".
  Jesli coś znajdę to się podzielę.
  Pozdrawiam !!!
 • Level 2  
  hmmm z tego co mi wiadomo to nie można magazynować wodoru bo jego cząsteczki są mniejsze od majmniejszych wiązań miedzyatomowych i wodór przedostaje sie miedzy nimi. A co do "wtryskiwania" wodoru do tłoka to bardzo ciekawe bo widać nikt z piszących nie widział jak pali się wodór....wystarczy mu jakakolwiek obecność tlenu i zapala sie niebieskim płomieniem z głośnym swistem, więc ciężko wytworzyć mu w takich silnikach warunki do kontrolowanego spalania.... :D
 • Level 13  
  WItam. Słyszałem kiedyś od takiego znajomego, że jego kolega, mechanik z zamiłowania przerobił silnik w maluchu, dodając do niego właśnei wtrysk wody. Po wyregulowaniu udało mu się zejść ze spalaniem do ok 4l/100km, silnik był dużo mocniejszy, ale nie pochodziło mu to za długo. Silnik zaraz mu się rozsypał. O ile pamiętam działało to tak jak napisał kolega qrdel. Może gdyby zrobić mocniejszy wał, przerobić zawory itd to jakoś by to działało, ale gdyby to było takei easy, to już dawno by coś takiego robili.
  Pozdrawiam.
 • Level 1  
  Jestem w procesie instalowanie generatora gazu hydroxy (HHO).
  Jest to wspomaganie spalinowe do silnika. Generator jest latwy do zrobienia i moze tez byc zakupiony w calosci z gwarancja.
  Na czym polega jego dzialanie?
  Proces elektrolizy wody stwarza HHO, ktory zostaje podprowadzony do
  miejsca zasysania powietrza do komory spalinawej. Stwarza to bogata miszanke wybuchawa ktora z koleji zwiekrza wydajnosc spalania o 30-70%.
  Jezeli jet ktos zointeresowany planami konstrukcyjnymi. To prosze pisac na moj adres : Robjano(malpa)ptd.net
  Plany w jezyku angielskim wysle bezplatnie.
 • Level 10  
  Jest wiele rozwiązań i sprawdzonych patentów na auta napędzane wodorem, wodą czy opary benzyny. Jeżeli ktoś czyta po angielsku to podaję poniżej adresy. Jestem zażenowany poziomem wiedzy dziennikarzy z branży samochodowej, mechaników, a przede wszystkim naukowców, którzy mogli by się posilić na większą otwartość umysłu. Czytając komentarze ludzi w odpowiedzi na umieszczane artykuły o samochodach na wodę czy wodór zauważyłem, jak nie pamiętają już zjawiska elektrolizy z piątej klasy szkoły podstawowej. Przecież elektrolizę można zrobić jedną trzy-woltową bateryjką. To takie proste. Natomiast akumulator 12V wystarczy na tyle wodoru i tlenu, że moc silnika może nawet wzrosnąć o 80%. Dziennikarzom też nie chce się tego tematu poruszać, być może nie chcą się narażać swoim przełożonym, którzy z kolei nie chcą się narażać pazernym rafineriom i całemu przemysłowi samochodowemu, który skutecznie knebluje jednym usta a innych stara się ośmieszać.
  Jest obecnie boom w USA na prosty system, który może zainstalować nawet laik. Ten prosty zestaw można już kupić za jedyne 79 dolarów na www.ebay.com wrzucając hasło HHO. Płatność przez PayPal (usługa już w Polsce) i wysyłka kurierem za dodatkowe 20 dolarów. Zestaw przychodzi z instrukcją instalacji. Jeżeli ktoś chce kupić książki z całą teorią, planami, rysunkami i instrukcjami „zrób to sam” to można zakupić też na ebay np. w formie elektronicznej pdf za jedyne 4 do 6 dolarów – wysyłane jest mailem. Zestaw książkowy kosztuje znacznie więcej, w okolicach 100 dolarów.
  Trzeba uważać, bo niektórzy handlarze sprzedają tzw. „profesjonalny” system montażu za nawet 1000 dolarów, a żerują tylko na niewiedzy kupujących. Oczywiście w takim zestawie są dodatkowe akcesoria, które usprawnią działanie urządzenia, ale podstawowy zestaw mieści się w 79 dolarach.
  Odnośnie samego pomysłu auta na wodę, są i tacy, którzy poszli jeszcze dalej, i instalują wcale nie skomplikowany system pozwalający całkowicie odciąć paliwo płynne i przejść całkowicie na wodę. Wydaje się to niemożliwe? Niedowiarków zapraszam do obejrzenia filmów wideo, których jest mnóstwo na YouTube www.youtube.com/watch?v=C73MQhphfsA&NR=1 albo na witryny http://waterpoweredcar.com/stanmeyer.html , http://carhydrogen.leading-world.com/
  Ponadto, witryny o HHO:
  www.water4gas.com , www.halfwaterhalfgas.com ,
  http://jlnlabs.online.fr/bingofuel/alfvap/index.htm ,
  Jeżeli dalej ktoś jest niedowiarkiem, że to niemożliwe, powiem że są jeszcze ludzie na ziemi, którzy nie wierzą w samoloty. Mógłbym też powiedzieć, że nie wierzę w witaminy bo ich nie widziałem. Boga też nikt nie widział a kilka miliardów ludzi wierzy.
  Dzięki Bogu jest internet i wolny przepływ informacji. Na tych ciekawych witrynach znajdziecie silnik spalinowy na opary benzyny gdzie benzyna jest podgrzewana do temperatury wrzenia i zamiast mieszanki benzyna-powietrza - spala opary benzyny z powietrzem. Pierwszy patent zgłosił w Kanadzie w 1930 niejaki Poque. Ponadto jest jeszcze mnóstwo innych, np.:
  http://himacresearch.com/
  http://www.fuelcat.co.uk/critic3.html
  http://www.fireballroberts.com/Fish_Story.htm
  http://www.vlbengine.com/
  http://www.bourkeengine.net/home.htm
  http://rexresearch.com/auto/carbusp.htm
  http://waterpoweredcar.com/herman.html
  Jest już polska wersja reklamy pod adresem http://www.autonawode.com
  Nie piszcie bzdur, że samochód na wodę przeczy pierwszej zasadzie termodynamiki bo te akademickie formułki śmieszą tysiące użytkowników tego rozwiązania. Ważne jest też dyskrecja. Więc, jak już ktoś zainstaluje ten zestaw po wielu perypetiach i przejściach ze znajomymi, rodziną, żoną, bratem, teściową to niech nie chwali się nikomu. Znam na Śląsku właściciela warsztatu, któremu dwukrotnie spalono samochód na wodór a w końcu spalono też i warsztat. Smutni panowie w czerni nie próżnują. Życzę wytrwałości i powodzenia.
 • Level 33  
  W "pogromcach mitów" na discovery kiedys testowali takie cos i wyszlo ze to kompletna bzdura, wytwarzanie wodoru z wody bylo tak male, ze nie zasililo by zadnego silnika. Chyba jedyna metoda by zrobic wode wybuchową to spalać ją w rozpalonym termicie.
 • Level 23  
  Co to jest woda?
  Woda to taki popiół ze spalenia wodoru.
  Moja teściowa dosypuje popiołu do pieca, ja nie.
  Elektroliza-dokładnie tyle samo trzeba dostarczyć energii do rozerwania wiązania tlenu z wodorem, ile wcześniej zostało uwolnione przy ich połączeniu czyli spaleniu.
  Efekty uzyskiwane w silnikach spalinowych przy eksperymentach z dodawaniem wody-zmiany w przebiegu spalania i przemian termodynamicznych w obecności odbierających ciepło elementów.