Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B5 1,8 dziwne BIP i miganie kontrolki..

MrWho 29 Jan 2006 00:18 4251 4
    MrWho
    Level 11  
    Hejka
    ostatnio dzieja mi sie jaja przekrecam kluczyk miga mi kontrolka od recznego i wydaje BIP... do tego podswietla sie i ściemnia albo leciutko świeci ABS :/ i reszta duperel... czasem przekrece kluczyk i tylko kontrolka od ładowania mi sie pali jak robi mi ten BIP to nie moge zabardzo wozu uruchomić :/ kreci kreci kreci i nic :/ dzieje mi sie tak od 3 dni.. Nie wiem co jest grane :/ Na poczatku myslalem ze to koniec paliwa bo akurat miałem dłogo rezerwe i nie dał rady mi odpalić ( nie pikał wtedy ) ale jak juz udało mi sie go odpalic i zatankowałem to pod CPN'em tez cienko odpalił.. zajechałem pod chate wskoczyłem do domku i odpalił normalnie... zajechałem pod garaz zgasiłem go i popikał mi.. wrociłem kluczyk znowu popikał wrociłem kluczyk znowu na zapłon i nie pikał normalnie wszystko pogasło dzisiaj tez odpalałem kilka krotnie go... i na jakieś 20 odpaleń z 6x mi pikał i tak dziwnie te kontrolki... ta z wykrzyknikiem paliła sie za kazdym razem bardzo mocno... a reszta to tak średnio czosaem tylko sie "zazyly"
    Podpinałem vag'a nic w ABS'ach nie wykrył w reszcie też nie... patrzyłem aku normalnie ma ponad 12V... przy rozruchu spada do jakiś 8V a potem mam 13,2-13,4V...

Co to moze być????

PS. Aku mam nowe..
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    poldek43
    Level 15  
    Witam !
    Posprawdzaj przewody te od aku . do alternatora i do rozrusznika a w szczególności zaciski .
    Może gdzieś jest słaby kontakt .
    Poszperaj też przy centralce tzn. sprawdzić wszystkie połączenia .
    Pozdro .
    MrWho
    Level 11  
    której centralce??

No i czemu stawiasz na przewody i napiecie ?? Dziwi mnie fakt dlaczego one czasem jak pika sie jakos tak śmiesznie pala itd :/ ale qrde czemu defakto pika? Co nie skonczy testu ABSów i komp wariuje bo napiecie gdzies przerywa??

Dodam tylko ze miałem niedawno problem taki ze nie mogłem go wogle odpalić przekrecam kluczyk i nic :/ rorzusznik nie krecił... ale chyba to były szczotki bo piz... w rozrusznik kombinerkami pobujałem troche autem i wszystko zaczeło chodzić.. :)
    poldek43
    Level 15  
    W elektrycznej .
    A jak nie wiesz to jedz do elektryka i daj mu zarobić .
    Sam twierdzisz że miałeś kłopoty z odpaleniem , to do dzieła i sprawdź te przewody grubasy bo samo się nie naprawi .
    Zobacz przewody masowe i prądowe przy zestawie wskaźników bo wygląda mi to na słaby styk .
    A przy tych grubasach to nie wzrokowa ocena ale trzeba trochę poszarpać za przewody .
    MrWho
    Level 11  
    narazie niemam na to czasu :/ dziwi mnie tez fakt że przekrecam kluczyk i świeci mi sie ładowanie ale tez chyba nie dokońca tak mocno jak powinna... i w tym momencie poduchy itd dzisiaj mi sie zazyły :| tak lekko mocniej i słabiej... i wtedy jak do końca przekrece kluczyk to nie odpala.. jak kilka razy wroce kluczykiem i na zapłon przestawie to np za 3x zaskocza i świeca ok i zrobi sobie te wszystkie testy abs poduszek i wszystko mi pogaśnie...

co do przewodów to co lecieć wszystkie po kolei od aku ? mam schematy itd juz sie "bawiłem" dosyć znacznie w elektryke w tym aucie... ale zebym nie bładził cholera wie gdzie to doradź ktore wiazki warto przejzec i gdzie może byc problem..