Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel corsa-alarm fabryczny z salonu

albino 29 Jan 2006 23:11 5075 7
    albino
    Level 24  
    Czy wie ktos moze ,jaki jest fabryczny alarm w tym aucie ,nie wiem ktory rok ale cos ok95r,mile widziana jakas instrukcja.Wyciagniety byl akumulator i po ponownym podlaczeniu nie mozna odpalic auta,tzn.przy probie odpalenia zalacza sie alarm i odcina zaplon.Mam spory kawalek do miejsca gdzie jest auto ,a wiec jadac tam chcial bym miec jakies info.Z gory dzieki i pozdrawiam.
    xwit
    Level 33  
    A w nich były oryginalne alarmy.Jaka to Corsa,już ta okrągła.Chyba one zaczynały się od'96.Jak to ta kwadratowa to one nie miały chyba takich 'luksusów'.Ja wyje syrena to montowany a jak klakson no to może ma.Wiesz co?Ja sądzę,że koleś miał może jakiś alarm montowany i przy zakupie nie dostał pilotów.Odciął,podał napięcie i alarm się załączył.To jest chyba najbardziej prawdopodobne.
    albino
    Level 24  
    Jest okragla,podobno jakies dokumenty od tego alarmu sa,ze niby fabryczny.
    xwit
    Level 33  
    Jak jest syrena to chyba nie fabryczny.Na pewno nie,by najmniej ja nie wdziałem oryginału co ma syrenkę.Ludzie nazywają coś 'fabrycznym' bo było w samochodzie przy zakupie albo montował to salon.Więc to musi wedle ich mniemania być fabryczne.Zapytaj po jakiemu jest ta instrukcja i ja ewentualnie nazywa się ten 'fabryczny' alarm.Zobacz nawet po kablach od syrenki.Będziesz już wiedział na oko czy fabryczny czy montowany.Na zachodzie montują alarmy Meta z tego co wiem i jeszcze coś ale nie pamiętam.
    gesio
    Level 13  
    hej. Corsa '99, alarm dokladany w salonie sie zwie QX05, montowany po najmniejszej linii oporu. wydaje mi sie, ze to jaki alarmik bedzie w niej siedzial zalezy od salonu, w ktorym byl montowany, dlatego ciezko moze byc jednoznacznie ustalic czego mozna sie spodziewac. pozdrawiam
    xwit
    Level 33  
    Widzisz a nie mówiłem.'Fabryczny' bo montowany w salonie.Ludzie dziwnie myślą ale tak już jest.Myślę,że chyba raczej nie będziesz miał problemów by go odłączyć.Auto nie należy do skomplikowanych więc ne będzie tak źle.Oni mają chyba tylko instrukcję użytkownika więc ściągnij sobie schemat.Jakiegoś QX tam widziałem.Napisz jak poszło z tym 'fabrycznym' alarmem. :wink:

Dodano po 8 [minuty]:

Jest QX05.Pobierz sobie schemat dla świętego spokoju.
    albino
    Level 24  
    Dzieki narazie, odezwe sie.
    wojtas69
    Level 16  
    Jeżeli to QX 5 to mam do niego instrukcję montażu ale tylko w formie papierowej więc mogę wysłać faxem w ciągu dnia .
    Więcej na PW.