Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec Co Termet GCO-10-15

rcgeo 31 Jan 2006 08:27 9974 7
    rcgeo
    Level 10  
    Posiadam w/w piec co.Instalacja Co o poj. ok 40l.
    Naczynie wzbiorcze o poj. 8l. Gdy nastawię temp. na piecu na 90 stopni
    i jeżeli piec nagrzeje się do tej temp. wyłącza się(tzn. sterownik wyłącza pompe-świeczka cały czas się świeci) - ale po około 1-3 min temp. gwałtownie wzrasta do 120 stopni i piec wyłącza się całkowicie. Czy przyczyną może być brak odpowiedniego ciśnienia w naczyniu wzbiorczym(jakie powinno być ciśnienie)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    krzych606
    Level 14  
    2bar tocisnienie max na wskazniku na piecu
    12gucio
    Level 20  
    Witam jezeli nie gasnie swieczka to jest uszkodzony sterownik kotla /nie realizuje wybiegu pompy /.Pompa powinna pracowac jakis czas po wylaczeniu palnika.Pozdrawiam
    rcgeo
    Level 10  
    sterownik juz wysyłałem do producenta i stwierdzili że jest ok.
    a czy coś w pompie nie mogło nawalić??
    DonRomano
    Level 33  
    Odpowiedź na twoje pytanie brzmi nie, ciśnienie w naczyniu nie ma na to wpływu.
    Ciśnienie w naczuniu odłączonym od obiegu CO powinno wynosić ok. 0,8 atmosfery.
    Co do wyłączania to działa wyłącznik przegrzewu kotła i dlatego wyłącza śiweczkę.
    Czy jak ustawisz niższą temperaturę to jest w porządku?
    rcgeo
    Level 10  
    Jak obniże temperature do 70 stopni to piec się nie wyłącza ale w efekcie przy dużych mrozach brakuje mocy .Z góry dziekuję za odpowiedzi
    DonRomano
    Level 33  
    Nie serwisuję termeta, ale już po raz kolejny spotkałem się właśnie z tym problemem właśnie w termetach.
    Mam wrażenie że maksymalna temperatura w tych kotłach jest obliczona właśnie na 70 st.
    Może się mylę i proszę kogoś z termeta o wypowiedź.
    Wydaje się, że w tej sytuacji jedynym wyjściem jest wymiana czujnika na taki który wyłączy obwód termopary przy wyższej temperaturze.
    A może te czujniki pod wpływem czasu tracą swoje właściwości?
    Wtedy należy wymienić na nowy taki sam.

Co do braku mocy to generalnie u nas w polsce oblicza się moc kotłów dala następujących parametrów:
    Temp. w pomieszczeniu +20st.
    Temp. na zewnątrz -20st.
    Temp.zasilania układu CO. +70st.
    Temp. powrotu +50st.
    Dla tych parametrów dobiera się również grzejniki.Przy dłuższych mrozach poniżej -20st. instalacja niestety nie "wyrabia".
    ccezary
    Level 12  
    Witam. Mam Termeta dwufunkcyjnego, pierwsze produkcje z przed 10 lat. Ten efekt występuje gdy jest zapowietrzona nagrzewnica pieca. Czujnik przegrzania i czujnik temperatury jest zamontowany w pobliżu automatycznego odpowietrznika. Po jakimś czasie eksploatacji ten odpowietrznik zawiesza się (kamień kotłowy) i nie działa zbyt dobrze - zostaje trochę powietrza i po wyłączeniu palnika i pompy część nagrzewnicy z gazem momentalnie nagrzewa się do temp. powyżej 100 st. zapewne słyszy Pan również bulgotania wrzącej wody. Wymieniłem odpowietrznik przed tym sezonem i jest dobrze. Nie występują efekty takie jakie Pan opisuje. Odpowietrznik pasuje od instalacji co tylko montuje się go bez przejściówki 1/2".

Dodano po 59 [minuty]:

Przed podjęciem decyzji o ew. wymianie odpowietrznika proszę jednak spróbować dobrze odpowietrzyć piec, czyli ręcznie odpow. automatyczny i drugi odpowietrznik zwykły ręczny. Ja najpierw robię to przy wyłączonej pompce, a gdy wyjdzie powietrze, uruchamiam pompkę aby resztki powietrza z instalacji przemieściły się wraz z wodą i odpowietrzam do momentu aż z tego drugiego odpowietrznika płynie zdecydowany strumień wody, nie przerywany powietrzem. Uzupełniam ew. wodę w zładzie do ciśnienia ok 1-1,5 bar.

Dodano po 42 [minuty]:

Przed podjęciem decyzji o ew. wymianie odpowietrznika proszę jednak spróbować dobrze odpowietrzyć piec, czyli ręcznie odpow. automatyczny i drugi odpowietrznik zwykły ręczny. Ja najpierw robię to przy wyłączonej pompce, a gdy wyjdzie powietrze, uruchamiam pompkę aby resztki powietrza z instalacji przemieściły się wraz z wodą i odpowietrzam do momentu aż z tego drugiego odpowietrznika płynie zdecydowany strumień wody, nie przerywany powietrzem. Uzupełniam ew. wodę w zładzie do ciśnienia ok 1-1,5 bar.