Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS 9100 brudzi wydruki

31 Sty 2006 14:14 2383 10
  • Poziom 23  
    na wydrukach zostawia ciemniejsze tło miejscami, w szerokich pasach wzdłuż ścieżki. Rolka magnetyczna w developerze w tych miejscach pokryta grubą warstwą tonera. Dodatkowo po otwarciu lewych drzwi na pokrywie pełno rozpruszonego tonera. Po konserwacji i wymienionym DV po pewnym czasie problem powraca. Toner oryginał - w innych drukarkach nie występują takie objawy.

pozdrawiam
  • Specjalista - kserokopiarki
    W tych maszynach zaleca się wymianę całej sekcji dv ale jak nie masz na to ochoty a klient kasy wymyj dokładnie rolkę magnetyczną acetonem powinno zadziałać.

machina
  • Poziom 23  
    przecież napisałem, że wymieniłem DV...
  • Poziom 19  
    Spróbuj rozebrać na części i dokładnie wymyć elektrodę ładującą i wymienić drut na nowy, zwróc uwagę czy na plastikowych obudowach nie ma nagarów z tonera, jak są to dokładnie je usuń, oraz wymyj dokładnie siatkę elektrody, możesz ją obrócić na drugą stronę. sprawdz stan kółek dystansowych, możesz zamienić je miejscami, więcej na prw.
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

fuser napisał:
    na wydrukach zostawia ciemniejsze tło miejscami, w szerokich pasach wzdłuż ścieżki. Rolka magnetyczna w developerze w tych miejscach pokryta grubą warstwą tonera. Dodatkowo po otwarciu lewych drzwi na pokrywie pełno rozpruszonego tonera. Po konserwacji i wymienionym DV po pewnym czasie problem powraca. Toner oryginał - w innych drukarkach nie występują takie objawy.

1. czyszczenie elektrody....jesli masz nierowna siateczke....to musisz wymienic cala elektrode....jakies 350-400 pln....zamiast sie bawic w czyszczenie calej elektrody i wymiane drutu...mycie ;) etc....po prostu podmien i od razu bedziesz mial wynik :)

2. rolka dv pokryta gruba warstwa tonera - cos chyba jest nie tak z listwa dociskowa walka....sprawdz :) ....czasami zwlaszcza w tych przeeksploatowanych drukarkach zbryla sie toner....i dociskowa strona listwy sie wyciera

Zastanawia mnie ten rozpruszony toner na lewej klapie...hmmm...a oryginalny toner to od kiedy masz? :) ....a w czesniej to wyczysciles DV z tego starego tonera?

Dobrze by bylo zamiescic skan wydruku :)

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Koledzy chyba nie bardzo mnie rozumieją.

1. Wymieniłem CAŁY moduł DV-700 na nowy.
    2. Nigdy nie czyszczę elektrody, jeśli trzeba to wymieniam całą, a najlepiej cały drum.
    3. Podmiana czegokolwiek nie daje żadnych wyników od razu, ponieważ przyczyną tych plam jest nadmiar tonera na wałku magnetycznym. Widać to nawet na czystych kartkach. Wystarczy przetrzeć pędzlem i problem na chwilę znika, pojawia sie znowu po kilku tysiącach stron.
    4. Toner jest oryginalny od zawsze (innego nie kupują), we wszystkich maszynach drukuje dobrze na tym co zamawiają.
    5. Sorki, ale nie mam już tych wydruków, naprawiałem u klienta.

zużycie bębna 280 000.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Stawiam na niewłasciwy toner, nie widzę innej mozliwości, potwierdza to jego obecność, jak piszesz, na lewej klapie drukarki oraz gruba szczotka na wałku magnetycznym. te drukarki są naprawde rewelacyjne ale tylko przy oryginalnym tonerze. każdy inny wynalazek pyli własnie w miejscu ponad rolką transferową.
  • Poziom 23  
    a drukarka, która stoi obok nie pyli i dziesięć pozostałych w innych pokojach również. Czy kolega uważa, że oni specjalnie wybierają spośród dostarczonych tonerów te nieoryginalne i wkładają do tej właśnie maszyny ? Czy może to tylko taki przypadek, że dostawca wciska im za każdym razem jakąś podróbę (w cenie oryginału) i trafia cały czas w to samo miejsce ?
  • Poziom 21  
    Zrozumiałem że wymieniłeś DV-700 i po tej wymianie występuje objaw jak napisałeś moduły DV w tych drukrkach nigdy nie szwankowały były wręcz idealne , mam jednak pewną hipoteze na temat tych problemów. po wyjęciu modułu developera i bębna widać białą rolke krtóra współpracuje z włochatą szczotką zbierającą papierowy pył jeśli pozostaje długo nieczyszczona pył zmienia się w zwartą bryłe i może oderwać się od czyścika byćmoże taki pyłoklocek dostał się do modułu DV i powoduje opisany problem - w tym przypadku radziłbym usunięcie tonera z modułu DV i oględziny listew ograniczających wysokość szczotki tonera, a następnie ponowną jego inicjalizacje MENU--> OTHER--> SEVICE--> DEVELOPER ENTER ENTER RESTART MASZYNY.

Inna hipoteza to problem z odprowadzaniem zużytego tonera z modułu bębna znajduje się on nad modułem DV i jest możliwe jego sypanie i pylenie mógł spowodować tego typu anomalie. Radziłbym wymontować moduł bębna na górnej jego części jest pokrywa na zatrzaskach pod pokrywą jest cały system odprowadzania tonera. Zużyty toner ma podobne własności jak toner nieoryginalny i stąd uwagi moich przedmówców sugerujące użycie nieoryginalnego nośnika.

Pozdarwiam i życze sukcesów.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    A może jakiś infoman zastosował toner ze śmietnika - bo była potrzebna maszyna a toner sie skończył i wymiana Dv nic nie da jak toner zużyty siedzi w zasobniku.:D
  • Poziom 23  
    faktycznie jest to wina nieoryginalnego tonera. Nawet kupując od autoryzowanych dostawców można dostać różne tonery. Rożnice są widoczne w jakości folii w której jest czyścik do elektrody, z niektórych w miejscu okrągłej zatyczki jest rozsypany proszek i odlewy na pudałkach są różne. Może to nie być nawet podróba tylko tonery produkowane z różnych fabryk - pewnie w Chinach :)