Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka brother hl-1250 - brudzi papier

kalosh 01 Lut 2006 15:23 2049 15
  • #1 01 Lut 2006 15:23
    kalosh
    Poziom 15  

Witam.
    Mam drukarę i drukuje wszystko z szarym tłem (brudzi papier). Z tego co się dowiedziałem z forum to może być popsuty bęben (tą przyczynę podał też koleś w serwisie jak się poszedłem zapytać co może być nie tak), końcówka tonera albo deweloper roller. Chcę żebyście mi powiedzieli jak i od czego zacząć diagnostykę.
    Dziękuję z góry za pomoc.
    kalosh
    PS. Będę wdzięczny za dość łopatologiczne tłumaczenie co mam po kolei robić oraz czego NIE DOTYKAĆ żeby nic nie spaprać.

0 15
  • #2 01 Lut 2006 15:32
    adjar
    Poziom 24  

A toner masz oryginalny, czy regenerowany? Bo przyczyna moze byc tez niewlasciwy proszek.

0
  • #3 01 Lut 2006 17:00
    kalosh
    Poziom 15  

Na tonerze jest gwarancja (nie ruszona) z brothera. Czyli wnioskuję że jest nieregenerowany.

0
  • #4 01 Lut 2006 19:49
    skrzyniu
    Poziom 15  

typowy obiaw konca "wlasciwego" proszku. Kup nowa kasete i na 90% bedzie ok.

0
  • #5 01 Lut 2006 23:46
    kalosh
    Poziom 15  

skrzyniu napisał:
    typowy obiaw konca "wlasciwego" proszku. Kup nowa kasete i na 90% bedzie ok.

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Czy pisząc kaseta masz na myśli proszek (toner) i dosypanie go? Czy może wysypanie starego przeczyszczenie wyszstkiego co się da i wsypanie nowego? Będę wdzięczny za odpowiedź (zwracam uwagę na tytuł tematu- amator:D).
    kalosh
    Wyczyściłem bęben i jest bez zmian. Zapomniałem dodać że z prawej strony przez całą długość kartki jest ciemny pasek.

0
  • #6 02 Lut 2006 10:28
    adjar
    Poziom 24  

Mysle ze skrzyniowi chodzilo o wymiane calego toneru (czyli modulu tonera).
    Mozesz miec tez uszkodzony modul rozcieracza. Oczysc delikatnie ten gumowy walek, ktory masz w module tonera.
    Twoja drukarka nie informuje o konczacym sie tonerze? W moim brotherze (inny typ) jak czujnik powie, ze jest malo (ale jeszcze sporo. Da sie to oszukac i jeszcze podrukowac pareset stron) drukarka odmawia drukowania kazac zmienic toner.
    Idealnie by bylo zebys mial dostep do innej takiej drukarki i poeksperymentowal z elementami, zeby nie isc w niepotrzebne koszty, ale domyslam sie ze raczej mala szansa:)

0
  • #7 02 Lut 2006 13:32
    kalosh
    Poziom 15  

Tylko że cały toner kosztuje 270 zł:) Niestety drugiej drukarki nie mam pod ręką. Zobaczę z wałkiem i dam znać jak poszło.

0
  • #8 02 Lut 2006 15:31
    skrzyniu
    Poziom 15  

Rozkęć kasete z tonerem, bardzo dokladnie wyczysc z pozostalosci zuzytego juz proszku ktorego bedzie tam sporo, oczysc dobrze oba walki, ten co jest na wierzchu przetrzyj dobrze na sucho szmatka, zasyp nowy proszek do brotherai bedzie ok.
    Chodzi o to iz w rzypadku np brothera tego typu czesc proszku nienadajacego sie juz do uzytku powraca spowrotem do pojemnika z tonerem, i w chwili kiedy jego przewaga jest wieksza iz tego dobrego zaczyna robic szarą poświatę dość intensywna. Zrób tak jak mówie i będzie dobrze. Tylko jeszcze raz powtarzam abyc bardzo doklenie usunął caly proszek który znajduje się w kasecie. Bębna się nie czepiaj bo to co opisujesz nie jest na 100% winą bebna.

0
  • #9 02 Lut 2006 15:51
    kalosh
    Poziom 15  

skrzyniu napisał:
    to co opisujesz nie jest na 100% winą bebna.

Na bębnie (na jego środku ) zauważyłem odprysk farby-około 0,25mm2. A co sądzisz o pasach pionowych na boku kartki?
    Pozdrawiam kalosh

0
  • #10 02 Lut 2006 17:42
    marek216

Poziom 43  

jesli na kartce powtarza si e palma co średnice bębna to masz bęben do wymiany. cena ok 600 zł ( na 20000 stron )
    toner faktycznie 270 ( na 6500 stron )

z reanimacją tych modułów bywa różnie - może być tak że po 2000 zacznie sie sypanie na nowo- czasem oszczędnośc nie popłaca

0
  • #11 02 Lut 2006 18:11
    kalosh
    Poziom 15  

Nie powtarza się plama tylko jak czarny kolor drukuje to z białymi pionowymi pasami.

0
  • #12 03 Lut 2006 09:33
    isiek78
    Spec od drukarek

Jeżeli to są białe paski o szerokośc około 1mm na wydruku to masz wyjechałny wałek magnetyczny. Najlepiej bybyło kupić nowy toner za 270pln i będzie ok.

0
  • #13 22 Mar 2006 23:50
    horsky
    Poziom 11  

Witam!
    Miałem ten sam problem z HL. Proszę otworzyć kasetę z tonerem wyjmując wałek magnetyczny, wysypać zawartość - delikatnie o jakiegoś szczelnego worka opukując obudowę, pozostałość wytrzeć szmatką i usunąć sprężonym powietrzem /nie w domu/ lub odessać odkurzaczem jeśli ma odpowiednie filtry drobin. Delikatnie odkręcić listwę podającą 2 wkręty i lekko odchylić - oczyścić. To samo zrobić z wałkiem magnetycznym - gumowym.
    Efekt zależny będzie od dokładności czyszczenia.
    Należy również wyciągnąć wałek światłoczuły /nie narażać na intensywne oświetlenie/ przeczyścić czystą szmatką a ewentualne dropy delikatnie zdrapać - czymś tępym i dość miękkim. Pod tym wałkiem jest jeszcze jeden gumowy - wytrzeć - oczyścić wraz z jego komorą.
    Ostatnim elementem do czyszczenia toru papieru jest utrwalacz wałek i docisk choć one rzadko są brudne - w Pana przypadku bym sprawdził.

Pozostała jeszcze optyka, ale poczekam na efekt powyższych działań.
    Powodzenia
    Krzysztof

0
  • #14 23 Mar 2006 10:04
    kalosh
    Poziom 15  

Oczyściłem wszystko i jest dobrze. Przynajmniej można tak powiedzieć. Teraz mam czystą kartkę poza 4 wąskimi paskami przez całą jej długość. Przy okazji kolor czarny nie jest do końca czarny tylko ma jaśniejsze pasy - bębęn mi umiera:(

0
  • #15 11 Lip 2006 17:30
    adam_xx
    Poziom 18  

ja myśle ze masz regenerowany toner
    został on wsypany przez otwór wałka i nie zerwana plomba
    a przy regeneracji nie oczyszczono dobrze pojemnika i kosz sie zapchał
    rozbierz go i przedmuchaj nasyp nowy toner i bedzie ok

0
  • #16 10 Sie 2006 14:43
    kalosh
    Poziom 15  

toner jak się okazało nie był regenerowany. Problem tkwił w developper roller albo po polsku wałek transmisyjny. Teraz wszystko już gra.

0