Na kolosie mialem pytania, czy ktos moglby podac mi ich rozwiazanie:
- Omówić algorytm wyznaczania parametru h11e dla tranzystora bipolarnego
- Omówić algorytm wyznaczania parametru h21e dla tranzystora bipolarnego
- Zaprojektowac generator RC z mostkiem Wiena, który będzie generował na wyjściu przebieg sinusoidalny o częstotliwości 100 Hz
Co do dwoch pierwszych pytan znalazem odpowied:
Czy sa to poprawne odpowiedzi??
- Omówić algorytm wyznaczania parametru h11e dla tranzystora bipolarnego
- Omówić algorytm wyznaczania parametru h21e dla tranzystora bipolarnego
- Zaprojektowac generator RC z mostkiem Wiena, który będzie generował na wyjściu przebieg sinusoidalny o częstotliwości 100 Hz
Co do dwoch pierwszych pytan znalazem odpowied:
Cytat:h11e=Δib/Δub przy ΔUc-e=0, co oznacza, że przy pomiarze należy spełnić warunek Δu2=0 raczej (zablokować dużą pojemnością wyjście), niż zewrzeć C-E oraz
h21e=Δic/Δib przy ΔUb-e,ΔUc-e=0 (zablokować dużą pojemnością wyjście i wyjście). A "duża pojemność" oznacza taką wartość, żeby reaktancja Xc była o wiele mniejsza niż impedancja układu na danych zaciskach przy określonej częstotliwości pomiaru.
Czy sa to poprawne odpowiedzi??