Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za monit przy instalce windowsa 98se (error )

08 Lut 2006 13:20 1041 6
  • Poziom 17  
    Witam chciał bym zapytac co to za pojawiający sie monit przy instalowaniu windowsa na dysk dysk jest dopiero co po układaniu partycji i formatach ustawiłem rownież aktywną partycje a oto monit ( ATTENTION: A Seriaous disk error has occurred while writing to drive C.
    RETRY ( r )?
    proszę o pomoc dzięki wielkie pozdro

A wiec juz pisze co to za dysk dysk jest firmy seagate st380023a ma 80 gb jest na tasmie -id- takim jak cdromy ma 2mb case itd.. dysk sprawdzalem za pomoca programu diagnostycznego ktory znajduje sie na stronie producenta w/w program nic nie wykryl zadnych błedow ale wszystko zaczeło sie tak dziać po tym jak hdd regenerator poprawił bad sektory owszem od tamtej pory na dysku nie ma zadnych bad sektorow wszystkie partycje sie pieknie ukladaja formatuja ,konwertuja itd... zadnych klopotow ale jak tylko che zainstalować win98se to pojawia sie ten monit dysk ma okolo 2 lat tasmy wszystkie mam nowe wymienione jak z pod windowsa robilem skan disk to tez nie pokazał błędow moze znacie odpowiedz albo programy ktore mogę jeszcze przetestowac prosił bym w miare mozliwości o linki do nich dzieki pozdro :-)

No to było tak partycjonowałem z dosa z dyskietki startowej tam też robilem skandisk ukladalem rownież partycje za pomocą partition magic wersja 8.0 dysk jako 2 może pracować można na niego zapisywać jak i kasować bez klopotu ale jako dysk do instalki nie nadaje sie z powodu w/w monitu pojawiajacego sie tuż po wstepnym skanowaniu po przez windowsa 98se partycje zmienia bez klopotu jak mu chce zmienic obecnie sa fat32 co dziwne po sformatowaniu dysku jest ok jak tylko zrrestartuje kompa dysk c nie ma przypisanej litery nie bardzo rozumie po mimo ze wczsesniej byla
  • Poziom 14  
    Opisz dokładniej swój dysk. Czy jest na ATA czy SATA? Podaj wiek dysku, model oraz producenta. Z komunikatu winika, że na dysku nie można zapisać danych. Proponuję uruchomienie programu Scandisk w DOS-ie z testem powierzchni dysku. Proszę uzbroić się w cierpliwość sprawdzanie dysku moze podtrwać kilka godzin. Jeżeli partycja C ma 15 GB trwa 1,5 godziny.
  • Poziom 24  
    Warto tez na poczatek posprawdzac kable - moze styki nie kontaktuja. Wyjac-wlazyc, nieraz pomaga.
  • Poziom 14  
    a może płytka uszkodzona :idea:
  • Poziom 28  
    Proszę napisać jakim programem partycjonowałeś Dysk i w jaki sposób i jakie partycje utworzyłeś.
    I czy masz możliwość przerzucenia z dyskietki plików systemowych na Dysk C:?
  • Poziom 14  
    Norbert_lubin, moim zdaniem twój dysk Seagate ST380023a trzeba wyzerować po eksperymentach z aplikacjami narzędziowymi. Używając dwóch programów do partycjonowania na jednym dysku można nimi mocno namieszać. Mimo, że z pozoru wszystko wydaje się że działa sprawnie w Windows, to już po restarcie komputera przestaje. Dzieje się tak dlatego, że rezultaty pracy dwóch programów (do identycznego zadania, różnych producentów) nie są stu procentowo kompatybilne (zgodne ze sobą).
    Norbert_lubin, słowa, którę piszę pochodzą z mojego doświadczenia pracy w serwisie. Jednak teraz już się nie bawię w zabawy w stylu, że: programem A utworzę jedną partycję lub sformatuję ją w DOS-ie a pozostałą część dokoncze programem B w Windows. Skutki takiego działania są :cry: opłakane. Więc proszę się zdecydować.
    Norbert_lubin, ubolewam nad faktem, że nie wiesz, co to kropka. Twój tekst jest mało zrozumiały. Podejrzewam, że nie wiesz też, co to partycja aktywna i że trzeba dysk ustawić na master i podłączyć do płyty głównej taśmą 80. żyłową.