Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zlikwidować buczenie w głośnikach spowodowane zasilaczem

08 Lut 2006 19:31 2028 4
  • Poziom 10  
    Witam

Podłączyłem radio samochodowe jako wzmacniacz muzyki bezpośrednio pod 12V z zasilacza z kompa, było głośno słychać buczenie i pracę dysku(zasilacz nowy firmy FSP)( sprawdziłem na innym komputerze tak samo).

Mam zbędny zasilacz komputerowy który zasila te radyjko(musiałem go włączyć do listwy zasilającej bez bolca ponieważ było słychać w głośnikach sprzężenie).
    Teraz wszystko chodzi tylko jest problem jeśli ściszę muzykę słychać buczenie.

Jak to rozwiązać? Wymieniłem kondensatory na wyjściu tego zasilacza ale nic się nie zmieniło.

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    na wyjściu zaś Musisz podpiąć c 4700µ i stab.napięcia -to zasilacz
    impulsowy Musi mieć wystabilizowane nap. dla w/w celu
    pozdro
  • Poziom 10  
    -podłączyłem na wyjście zasilacza komputerowego układ z zasilacza z lm317 z kondkiem 2200u

- i rzeczywiście buczenie bardzo przycichło muszę spróbować z większym kondensatorem

-tylko nie wiem jaki stabilizator zastosować, musi być przynajmniej 2A, a po drugie zasilacz daje 11V po dodaniu lm317 spadło do 9,5V pod obciążeniem to trochę za mało dla radia.

te 11V (niecałe) podniosę w tym zasilaczu do 12V tak jak powinno być wiem ze można dać więcej ale używam go czasami do odpalania płyt głównych więc nie mogę przekroczyć 12V.

Może jakieś rozbudowane filtry?

pozdrawiam
  • Poziom 18  
    a może prościej jakiś 7812 +radiator LM trzeba wysterować
    pozdro
  • Specjalista elektronik
    To trzeba zastosować stabilizator low-drop (scalony, albo zrobić na tranzystorach).