logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Infotec9122Z/Ricoh FT4421 - szare tło, sypie tonerem po wymianie części

RafalKabat 10 Lut 2006 12:12 1427 8
REKLAMA
  • #1 2284322
    RafalKabat
    Poziom 19  
    Posty: 457
    Pomógł: 7
    Ocena: 45
    Witam.Wkopiarce wymieniłem developer,bęben(katun)listwa czyszcząca,druty elektrody.Zacząlem od developera,powymianie i zrobieniu ok. 100 kopii zaczęła brudzić,sprawdziłem sp54 3,6Vsp562,17V,niedałosię wyregulować.Wmieniłem beben odczyty 4 i 2,5v zainnicjowałem dev,ale po ok.100 kopiach to samo,aha miga mi
    kontrolka od przyciemniania-rozjasniania.lub automatu.Co robić ?
  • REKLAMA
  • #2 2285583
    clip7
    Poziom 23  
    Posty: 809
    Pomógł: 37
    Ocena: 29
    To znaczy, że coś z koncentracją tonera jest nie tak. Ile wynosi SP55 Vsp? W jaki sposób brudzi? Na kopii czy może wywoływaczka przedozowana i pyli? Czy toner jest ok?
    pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 2285964
    Velaa
    Poziom 17  
    Posty: 159
    Pomógł: 23
    Ocena: 2
    Sprawdź kontakt ID sensora z gniazdem, może ścieżki nie kontaktują się z blaszkami gniazda. Jeśli w tym modelu jest mechaniczne/sprężynowe/ sprzęgło napędu wywoływaczki, to jego niedomaganie powoduje nierównomierny jej obrót. W konsekwencji zły odczyt ID sensora, ten zaś powoduje przedozowanie.
  • REKLAMA
  • #4 2286280
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki
    Posty: 8291
    Pomógł: 1105
    Ocena: 833
    Jakiego typu tonera używasz? Byćmoże syfny toner nie daje dobrych odczytów i co 100 kopii możesz mieć ten sam problem. Miganie lampki od expo to sygnalizacja złych odzczytów i przełączenia dozowania w tryb FIXED.Czasem pomagała reguacja grida lub podniesienie ładowania na generatorze. Zgodnie z wcześniejszą wskazówką sprawdż VSG/VSP (powinno być ok. 0,5 V - im mniejsze tym bardziej zadozowana) .

    C.
  • #5 2288252
    RafalKabat
    Poziom 19  
    Posty: 457
    Pomógł: 7
    Ocena: 45
    VSG/VSP 2,47 i 0,0 toner Ricoh oryginał
  • #6 2288488
    suchy22
    Poziom 20  
    Posty: 343
    Pomógł: 27
    Ocena: 30
    miganie kontrolki oznacza problem z 4V (54). Sprawdź styki czujnika. Wyrób toner, wyczyść kopiarkę i czujnik. Spradź i ustaw 54, 56. I ważne ustawienie odpowiednio 48
  • REKLAMA
  • #7 2289464
    RafalKabat
    Poziom 19  
    Posty: 457
    Pomógł: 7
    Ocena: 45
    Pytanie: czy SP 54 4V ma być sztywno 4 czy może się zmieniać, bo u mnie
    " pływa" od 3,9 do 4,15V
  • #8 2289765
    Velaa
    Poziom 17  
    Posty: 159
    Pomógł: 23
    Ocena: 2
    10% odchyłka w normie.
  • #9 2289895
    piorex
    Poziom 13  
    Posty: 41
    Pomógł: 7
    Proponuje ustawic kod 54 na 4,20 doprowadzic ja do wskazania braku tonera. Wyczyscic maszyne i kanał gdzie zakłada sie toner. Załozyc KATUN 410 i problem powinien zniknac. Zakładam ze kod 30 jest na 0 ,kod 32 tez jest na 0. POWODZONKA.

Podsumowanie tematu

✨ W kopiarce Infotec9122Z/Ricoh FT4421 po wymianie developera, bębna (Katun), listwy czyszczącej i drutów elektrody pojawia się problem z szarym tłem i rozsypywaniem tonera po około 100 kopiach. Pomiar napięć SP54 (około 4V) i SP56 (około 2,5V) wskazuje na trudności z regulacją, a migająca kontrolka przyciemniania/rozjaśniania sygnalizuje błędne odczyty ekspozycji i przełączenie dozowania tonera w tryb FIXED. Sugerowane przyczyny to nieprawidłowa koncentracja tonera, złe styki czujnika ID, niedomagające sprzęgło napędu wywoływaczki powodujące nierównomierny obrót i przedozowanie tonera. Zalecane jest sprawdzenie i wyczyszczenie czujnika oraz kanału tonera, ustawienie kodów 54 na około 4,20 V, 56 oraz 48, a także zastosowanie bębna Katun 410. Toner oryginalny Ricoh został potwierdzony, a odchyłka napięcia SP54 w granicach 10% jest akceptowalna.
REKLAMA