logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Volvo S60 D5 Diesel 2002 - Kolor przewodu pompy paliwa do odcięcia

17 Lut 2006 12:07 4279 9
REKLAMA
  • #1 2313733
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #2 2313813
    tadzmierz
    Poziom 17  
    Posty: 153
    Pomógł: 20
    Ocena: 41
    Witan.
    Nie radze takiego zabezpieczenia.Po stacyjce zasilane sa inne obwody i plyna duze prady. Lepszym rozwiazaniem jest odcinac bezposrednio zasilanie zaworu na pompie paliwa.Jednak te sposoby sa latwe do obejscia.Najlepszym rozwiazaniem jest dodanie dodatkowego elektromagnetycznego zaworu i zamnntowanie go w trudno dostepnym miejscu na przewodzie doprowadzajacym paliwo ze zbiornika do pompy paliwa.Pozdrawiam tadzmierz
  • #3 2313849
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 2314000
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Posty: 3523
    Pomógł: 511
    Ocena: 1053
    tadzmierz napisał:
    Witan.
    Nie radze takiego zabezpieczenia.Po stacyjce zasilane sa inne obwody i plyna duze prady. Lepszym rozwiazaniem jest odcinac bezposrednio zasilanie zaworu na pompie paliwa.Jednak te sposoby sa latwe do obejscia.Najlepszym rozwiazaniem jest dodanie dodatkowego elektromagnetycznego zaworu i zamnntowanie go w trudno dostepnym miejscu na przewodzie doprowadzajacym paliwo ze zbiornika do pompy paliwa.Pozdrawiam tadzmierz


    W S60 nie proponowałbym takich "harcerskich" rozwiązań z elektrozaworem, auto może załapać błąd silnika (do skasowania tylko w serwisie). Odetnij + po stacyjce nie zanikający podczas pracy silnika (niebieski z czerwonym paskiem, ale jeszcze sprawdź).
  • REKLAMA
  • #5 2314058
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • Pomocny post
    #6 2314182
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Posty: 3523
    Pomógł: 511
    Ocena: 1053
    Zrobiłem już kilka takich aut i to z moich notatek. Niedźwiedzia też montowałem, nie ma kłopotu (ramka - wszystko od góry). Dodam jeszcze rozpiski z Cobry, w 90% się zgadza.
    Załączniki:
    • VOLVO S60 02 BT.pdf (22.75 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • VOLVO S60 02 B.pdf (11.04 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #7 2314195
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • Pomocny post
    #8 2314238
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Posty: 3523
    Pomógł: 511
    Ocena: 1053
    Acha jeszcze dodam że auto rozbierasz jak Vectrę bez bulu i ma normalne sygnały (bardzo mało cyfrówki) czyli technika lat 90tych
  • #9 2314250
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #10 2337222
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy koloru przewodu pompy paliwa w Volvo S60 D5 Diesel z 2002 roku oraz możliwości odcięcia zasilania plusa po stacyjce w celu zabezpieczenia antyporwaniowego. Zalecane jest odcięcie zasilania bezpośrednio na przewodzie pompy paliwa, jednak ze względu na ryzyko błędów silnika lepiej unikać dodatkowych elektrozaworów. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest przecięcie plusa po stacyjce, który nie zanika podczas pracy silnika – według notatek i rozpisek kolor tego przewodu to niebieski z czerwonym paskiem, choć zaleca się weryfikację. Przewody stacyjki są cienkie i sterują przekaźnikami, co powoduje, że odcięcie plusa skutecznie gasi silnik i uniemożliwia uruchomienie rozrusznika. Montaż zabezpieczenia wymaga uwzględnienia przejścia do drzwi, gdzie można sterować zamkiem, a także krańcówek lampki przy nogach. Schematy i rozpiski z Cobry oraz doświadczenia z montażem systemów typu "niedźwiedź" i "porwaniowka challenger" potwierdzają skuteczność i prostotę rozwiązania w technice lat 90-tych stosowanej w tym modelu Volvo.
REKLAMA