logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Lokalizacja czujnika rury rozgałęźnej w Golf III 1.9 TDI 90KM 1994 1Z

minon 23 Lut 2006 20:05 6670 12
  • #1 2339385
    minon
    Poziom 12  
    Posty: 33
    Ocena: 1
    Witam.
    Mam problem z VW Golf III 1,9 TDI 90KM 94` 1Z.
    Wyskakuje mi błąd: uszkodzony czujnik rury rozgałęźnej.
    Objawia się to tym, że w pewnym momencie jak przyśpieszam, autko traci moc. Puszcze gaz i znów dodam i ok.
    Gdzie się znajduje ten czujnik?
    Z góry dziękuję.
  • #2 2339546
    T/J
    Poziom 21  
    Posty: 356
    Pomógł: 39
    Ocena: 136
    Witam
    Podaj numer błędu i typ silnika AXX
    Pozdrawiam
  • #3 2339628
    Jacek79
    Poziom 37  
    Posty: 3794
    Pomógł: 233
    Ocena: 1132
    czytaj kolektor dolotowy
  • #4 2342036
    minon
    Poziom 12  
    Posty: 33
    Ocena: 1
    T/J napisał:
    Witam
    Podaj numer błędu i typ silnika AXX
    Pozdrawiam


    nr błędu 575 "czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej"
    Tym silnika? Wiem że 1Z.
    Czy to jest ten czujnik w rurze idącej z intercoolera do turbiny?
  • #5 2342258
    Repa
    Poziom 15  
    Posty: 91
    Pomógł: 4
    Ocena: 22
    Ten błąd nie jest związany bezpośrednio z czujnikiem MAP. Ten czujnik widzi, że jest za małe bądź za dużego ciśnienia w kolektorze dolotowym.

    Po prostu twój program źle "tłumaczy" błędy.

    Ściągnij sobie do diagnostyki program VAG-COM i nim zrób diagnostykę.

    Jeżeli będzie za duże ciśnienie doładowania to może być uszkodzony zaworek N75, bądź połączenia między nim, a turbiną, lub zapieczona sztanga przy samej turbinie.

    Pozdrawiam
    Repa
  • #6 2342837
    minon
    Poziom 12  
    Posty: 33
    Ocena: 1
    Ściągnij sobie do diagnostyki program VAG-COM i nim zrób diagnostykę.

    Diagnozowałem VAG-COMem.
    Ten błąd daje się kasować, ale po jakimś czasie znów się pojawia. Teraz jeżdziłem i wszystko jest OK.
    No coż. Zobaczymy.
  • #7 2342996
    Repa
    Poziom 15  
    Posty: 91
    Pomógł: 4
    Ocena: 22
    No to jak robiłeś to VAG-COM -em to pewnie w wersji angielskiej.
    Wyświetla on kody błędów w języku angielskim, a Ty pewnie przetłumaczyłeś to na polski.

    Jeżeli pokaże Tobie się jeszcze raz ten błąd to zwróć uwagę czy jest tam napisane czy ciśnienie jest za niskie czy za wysokie.

    Lub prościej zrób diagnostykę w blokach wartości (08) kanał 11:
    2 okienko od lewej wartość żądana ciśnienia doładowania
    3 okienko od lewej wartość odczytana ciśnienia doładowania.

    Test drogowy czyli 3 bieg - 3tyś obrotów i porównujesz wartości z tych 2 okienek, jeżeli :

    3 okienko ma wartość znacznie większą od 2 to znaczy że musisz szukać błędu w zaworku N75 (czy pracuje) i jego połączeniach z turbosprężarką.

    Jeżeli w okienku nr 2 masz wartości większe niż 3 to szukaj nieszczelności między kolektorem ssącym a sterownikiem silnika który znajduje się na podszybiu (z kolektora ssącego idzie przewód który jest połączony ze sterownikiem - czujnikiem MAP).

    Pozdrawiam
    Repa
  • #8 2343482
    minon
    Poziom 12  
    Posty: 33
    Ocena: 1
    Bardzo dziękuję. Zastosuje się do wskazówek po wystąpieniu błędu.
    POZDRAWIAM.
  • #9 2444484
    minon
    Poziom 12  
    Posty: 33
    Ocena: 1
    Witam po sporej przerwie.
    Zastosowałem się do wskazówek. Wartości z w/w okienek (specyfied MAP i actual MAP) prawie się nie różnią (1512-1514). Coś nawala, ale czasem. Tak jak by się zawieszało. Zdarza się to rzadziej.
    Martwi mnie, może nie potrzebnie, ilość obrotów - 880obr/min. Tak ma być? Bo dodam, że troszkę przenosi mi drgania na budę.
    Dziekuję bardzo.
  • #10 2445659
    ponar
    Poziom 21  
    Posty: 428
    Pomógł: 23
    Ocena: 124
    Posprawdzaj podciśnienia jak ok to zawór regulacji doładowania do wymiany.
  • #11 2471426
    minon
    Poziom 12  
    Posty: 33
    Ocena: 1
    Zawór regulacji znajduje się po lewej stronie i wychodzą z niego 3 przewody podciśnieniowe i 2 elektryczne?
    A jak mam posprawdzać podciśnienia?
    Dziś zauważyłem że to dzieje się:
    na III, IV biegu powyżej 3tyś dokładniej 3500
    na V przy przyspieszaniu, ale nie od razu.
    Ręce opadają, a juz było OK.:cry:
  • #13 2635019
    minon
    Poziom 12  
    Posty: 33
    Ocena: 1
    Zamykam temat. EGR nie chodził jak powinien, poza tym autko juz sprzedane.

Podsumowanie tematu

✨ W VW Golf III 1.9 TDI 90KM z 1994 roku (silnik 1Z) pojawia się błąd 575 dotyczący "czujnika ciśnienia w rurze rozgałęźnej", który objawia się utratą mocy podczas przyspieszania. Błąd ten nie odnosi się bezpośrednio do czujnika MAP, lecz wskazuje na nieprawidłowe ciśnienie w kolektorze dolotowym. Zalecane jest użycie programu diagnostycznego VAG-COM do dokładnej analizy błędów i pomiaru wartości ciśnienia doładowania w kanale 11 bloku 08. Różnice między wartością żądaną a odczytaną ciśnienia mogą wskazywać na uszkodzenie zaworu N75, nieszczelności w układzie dolotowym lub problemy z połączeniami podciśnieniowymi. Sprawdzenie podciśnień można wykonać za pomocą wakuometru. Ostatecznie problem okazał się związany z niesprawnym zaworem EGR.
REKLAMA