Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zamieniik głowicy radia AS-952

24 Lut 2006 19:30 1384 9
  • Poziom 17  
    Witam. Potrzebuję informacji jaki moge zastosować zamiennik głowicy
    gfe-112.znajduje sie ona w radioodbiorniku Diora AS-952. Zdaje sobie sprawę że jest to leciwe radio...
    Problem pojawił się podczas przestrajania na górne pasmo...chciałem poprawić siłe sygnału i rozrgulowałem cakowicie głowice.
    Co radzicie??jest to do ustawienia??czy tylko wymiana głowicy?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    A czy jak bede posiadał serwisówke to czy bede potrzebował jakiś specjaistycznych mierników do ustawienia tej głowicy??
  • Poziom 23  
    cienkipyrtol napisał:
    A czy jak bede posiadał serwisówke to czy bede potrzebował jakiś specjaistycznych mierników do ustawienia tej głowicy??
    Na pewno będziesz potrzebował.
  • Poziom 14  
    Serwisówka precyzuje jakie przyrządy kontrolno-pomiarowe należy używać, dopuszczalny typ zamiennika i gdzie należy je wpiąć.Zawarte są w niej tabele strojenia i typowe usterki ich przyczyny oraz metody usuwania.Moja dobra rada weź tuner i zanieś go do dobrego serwisu gdzie będo mieli odpowiedni srzęt pomiarowy bo sam możesz tak rozregulować że nikt Ci go nie zestroi.Co do wymiany głowicy na inną to jes to berdzo zły pomysł.
  • Poziom 10  
    Witam!
    Najpierw musisz miec poprawnie zestrojoną hetrodyne czyli generator.Częstotliwosc tego generatora powinna przestrajac sie od 98,2 do 118,7Mhz dopiero wtedy bedziesz miał do odsłuchu całe pasmo87,5 do 108Mhz.Najlepiej byłby gdybys zrobił to przy użyciu częstotliwosciomierza!!!
    Następnie stroisz pierwszy stopien wzmocnienia(prawdopodobnie bedzie to mieszacz) pierwszy od strony generatora.Najprosciej zrobic to tak:
    Wpinasz sie jakims przewodem najlepiej ok 1,5metra w cewke pierwszego stopnia od strony anteny i zaczynasz stroic wspomniany mieszacz ustawiając w radyjku jakąs stacje na samym dole pasma i zaczynasz stroic cewką.Pózniej łapiesz jakąs ztacje na górze pasma i stroisz trymerem do max sygnału.Powtażasz tą czynnosc kilkakrotnie z każdym jednym stopniem wzmocnienia

Szczerze to nie znam tego odbiornika ale to jest ogólna i chyba najprostrza zasada przestrajania obowdów
    Jesli bedziesz miał jakies problemy to pisz!!!
    Pozdrawiam

I jeszcze jedno koledzy dobrze ci radzą nie wymieniaj głowicy
  • Poziom 16  
    O ile się nie mylę jest to tuner strojony cyfrowo i samo przestrojenie głowicy nic nie da. Trzeba zacząć od przełączenia procesora na standard CCIR i częstotliwości przy przestrajaniu bedziemy mogli odczytywać bezpośrednio na wyświetlaczu.
  • Poziom 10  
    Witam!
    kolego "m626" jesli jest to tuner z syntezą to sprawa jest jeszcze prostrza bo do ustawienia częstotliwosci heterodyny wystarczy zwykły woltomierz. Osobiscie tak robiłem w swojim tunerku AS9461,a procesor przełączałem zwierając (o ile dobrze pamiętam) nóżke nr 6 do masy.
    Oczywiscie samo przełączenie procesora nic nie da i tak trzeba przestroic głowice!!!
    Pozdrawiam:D
  • Poziom 23  
    Witam. Przełączenie zakresu polega na usunięciu zwory łączącej nogi 1i6 procesora IC106 , a połączeniu 6i7. Powinno wyświetlać nowy zakres (NIE będzie wyświetlana pierwsza cyfra, gdyż nie zamontowano wyświetlacza dla 100Mhz). Na kołku K10 sprawdz napięcie przestrajania. Następnie wytnij w głowicy kondensatory C29,C30,C31,C32. Na kołku K10 dla 108Mhz trymerem C29 ustaw napięcie 25V; dla 87Mhz cewką L5 ustaw 3V. Czynności należy kilkakrotnie powtórzyć. Obwody w.cz stroisz dla 108Mhz C1,C6,C8 ; dla 87Mhz L1/2,L3/4,L6 Powodzenia.
  • Poziom 17  
    Nietety nie udało mi się przestroić tego radia, rozregulowałem go całkowicie:( no cóż człowiek uczy się na błędach:) pozdrawiam i zamykam temat. Dzięki za pomoc. CP