Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa wtryskowa. Nowe wyregulowane wtryski. Silnik nie odpala.

24 Lut 2006 19:41 2493 16
  • Poziom 10  
    Witam. Mam pytanie: mam VW 1.6 TD, troszkę mi kopcił i źle odpalał. Kupiłem w wyspecjalizowanym warsztacie nowe wyregulowane wtryski. Po ich wkręceniu silnik nie odpala.Czy jest możliwe, że gdy wtryski są ustawione na duże ciśnienie to pompa może się uszkodzić?
  • Sklep HeluKabel
  • spec od auto-elektro
    a może trzeba go odpowietrzyć?
  • Poziom 11  
    Witam

kupując nowe wtryski konieczne jest "zgrać" wtryski z pompą albo pompe do wtrysków ponieważ potrzebne jest ustawienie ciśnienia otwarcia wtrysku. reguluje sie to najczęściej podkłatkami we wtrysku.
    każdy wtrysk ustawia sie indywidualnie....

i tak jak kolega wyżej zaznaczył:

weź kogoś do pomocy niech pokręci rozrusznikiem a ty popuść i zakręc po kolei przewody zasilające wtryski tak aby "siknęło" spod rurki ze 2-3 razy celem jego odopowietrzenia. będziesz widział czy silnik wykazuje jakieś tendencje do palenia ;)

ja kedeta ostatnio tak uruchomiłem

gorzej będzie jeśli sie okaze ze silnik nie zapali wówczas moze trzeba będzie sprawdzić ciśnienie jakie pompa daje bo moze juz jest słaba....

świece żarowe też sprawdz

no i jak juz będziesz przy pompie coś ruszał to warto sprawdzić kąt wyprzedzenia wtrysku........ kontrolnie o ile masz możliwość.

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dziękuję za zinteresowanie moim pytaniem.Mam jeszcze kilka pytań:na jakie ciśnienie powinny być ustawione wtryski do używanej pompy i czy jest możliwe że pompa wtryskowa się uszkodzi jeśli wtryski będą ustawione na zbyt duże ciśnienie?
  • Poziom 11  
    ja miałem w kadecie 1,6 diesel dosłownie 2 tygodnie temu tak ze po złożeniu silnika (pasek rozrządu sie urwał :( - pół silnika do wymiany poszło) okazało sie ze wtryski leją i końcówki mi pozmieniali na nowe.

po zmianie auto nadal nie paliło. wykręcilem pompe i wtryski i zawiozłem do "dieslowca" i on to poustawiał bo okazało sie ze pompa juz tez jest nie rewelacja ;) . wszystko zalezy od ciśnienia jakie daje pompa i jakie jest na cylindrach.

z uszkodzeniem pompy nie jestem w stanie powiedzieć czy mozna ją uszkodzić w taki sposób jak opisujesz....

pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 25  
    Cytat:
    W tym dziale zadajemy tylko i wyłącznie pytania związane z elektryką\elektroniką samochodową.
    Do takich zagadnień należy:
    -Układ ładowania i rozruchu
    -układ zasilania w paliwo i zapłonowy
    -elektronika podwozia (abs,tcs,esp,asr)
    -elektronika nadwozia (liczniki,centralne zamki,airbag,klimatyzacja,systemy podniesienia komfortu i inne)
    -oswietlenie zewnętrzne i wewnętrzne,urządzenia kontrolno -sygnalizacyjne(kierunkowskazy,klakson,itp).

-inne urządznia elektryczne (wycieraczki,wentylatory nadmuchu i chłodzenia,itp)
    Nowe pytania zwiazane z problemami mechanicznymi bedą usuwane.
    Dopuszcza się pytania związane z
    -pracą silnika,pod warunkiem że jest prawdopodobne iż problem leży w elektronice nim sterującej.
    -pracą układu przeniesienia napędu,uwaga j\w.

Dopuszcza się pytania dotyczące jednośladów.
    Dopuszcza się pytania dotyczące problemów z instalacją gazową.

:D
  • Poziom 10  
    w jakiej jednostce podales te dane na wtrysku pisze 130
  • Poziom 17  
    Sprawdzić należy ciśnienie spręzania na zimnym silniku - chyba ma tyle co benzyniak i dlatego nie zapala ( lub pompa wtryskowa padnięta )
    W domu tego nie zrobisz - zaholuj auto do dieslowca ( oczywiście dobrego fachowca a nie szmaciarza ) niech Ci wszytko posprawdza dawki i ciśnienie na sekcji, ustawienia wtryskiwaczy , kąta wtrysku , luz zaworów i to byłoby tyle. Dla ciekawości podam że dobra pompa ma bardzo duże ciśnienie ponad 1000atm i wtryskiwacze ani pompa nie uszkadza się . Pozdro .
  • Poziom 23  
    w BAR-ach a dalej do autoel czytaj dobrze regulamin koles jezeli chcesz go wymagac
  • Poziom 10  
    ok przepraszam i dziękuje ,pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 23  
    Cytat:
    W tym dziale zadajemy tylko i wyłącznie pytania związane z elektryką\elektroniką samochodową.
    Do takich zagadnień należy:
    -Układ ładowania i rozruchu
    -układ zasilania w paliwo

Dodano po 1 [minuty]:

to jest da autotel moze zrozumie
  • Poziom 10  
    co to jest autotel bo nie łapie
  • Poziom 25  
    No właśnie "KOLEŚ" prezes11 CZYTAJ , nie fragmentarycznie a całość, gdzie w tym dieslu masz układ zasilania w paliwo związany z elektryką (elektroniką) a takich mają dotyczyć posty, a tak na marginesie to jeżeli chcesz bawić się w udzielanie upomnień, dołóż więcej staranności , a przede wszystkim przeczytaj co napisałeś zanim wyślesz.
    Pozdrawiam.

Ps.
    Od "wymagania" regulaminu to nie ja tu jestem, ja tylko delikatnie zwróciłem uwagę, więc nie rozumiem skąd taka irytacja PANA prezesa(11).
  • Poziom 10  
    widze ze jestescie bardzo nerwowi jeszcze raz bardzo przepraszam z ten incydent macie jakiś pomysł gdzie moge zadać takie pytanie bez problemowo
  • Poziom 17  
    Wchodząc do działu : "Usterki samochody" czytamy : "Eksploatacja czterech kółek, naprawa i modernizacja instalacji elektrycznej oraz gazowej. Pomiary i diagnostyka uszkodzeń. Tylko elektryka i elektronika samochodowa. Wymagane minimum wiedzy na temat elektroniki". ...więc trochę na temat eksploatacji czterech kółek było ? ;) Właściwie to nie wiadomo jaka jest przyczyna utrudnionego uruchamiania silnika u kol. Grzegorza - może właśnie rozrusznik i akumulator ? I już na koniec :
    od tego czy zakres pytania wykracza poza ramy działu są moderatorzy i nie nam oceniać ani zwracać uwagę odnośnie treści , a takie kłucenie się to tylko niepotrzebnie rozciąga temat. Pozdrawiam