Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Najbardziej awaryjni/niesolidni producenci sprzętu AGD/RTV

artur.lubin 28 Sep 2007 02:35 124940 195
Tespol
 • #181
  artur.lubin
  Level 25  
  Popieram i czekam na opinie :)
 • Tespol
 • #182
  Paweł Es.
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Quote:
  "Marka godna najwyższego zaufania
  W ogłoszonych właśnie wynikach europejskiego badania satysfakcji złotą statuetkę i tytuł The Most Trusted Brand w kategorii Urządzenie AGD otrzymała Amica. Tytuł ten cieszy tym bardziej, że Amica otrzymała ten tytuł po raz szósty z rzędu. Wyróżnienie to potwierdza, że liczba zadowolonych użytkowników urządzeń Amiki rośnie z każdym kolejnym rokiem."


  Quote:
  A co do zarzucanej niesolidności, może nie będzie wykroczeniem zamieszczenie fotografii przedstawiającej PCB programatora jako przykład niesolidnej firmy z tematu niniejszego wątku...?


  Tak wyglądał moduł po zwarciu w obwodzie zaworu przesterowania i naprawie. Na biało (lakierem izolacyjnym) zamalowano odtworzone, wykonane drukowaną pastą przewodzącą zwory, uszkodzone przez odkształconą prądem zwarciowym scieżkę pod nimi. Sama ścieżka została ominięta grubym przewodem. Przewodami zastąpiono też odparzone w czasie zwarcia inne ścieżki.

  Jestem bardzo ciekaw czy takie prowadzenie scieżki zasilającej (od prawej strony gdzie jest złącze sieciowe do dołu z lewej gdzie są złącza użądzeń sieciowych pralki) zawory, pompę i siłownik to przypadek wynikający z DYLETANCTWA technicznego czy też przemyślany ukryty sabotaż kosztem klienta (z liczeniem, że zwarcie zrobi to co zrobiło na tej płytce).

  Nie wiem gdzie wymyślono takie przemyślne mieszanie części niskonapięciowej i wysokonapięciowej, prowadzenie ścieżek sieciowych pod elementami SMD i brak rozdzielenia galwanicznego pomiędzy częścią nisko- i wysokonapięciową w układzie pracującym w wilgoci i przy niepewnym okablowaniu gniazdka sieciowgo (masa NN jest połączona z przewodem N sieci lub fazą L jak ktoś ma innaczej gniazdo okablowane) ale to chyba nie jest to co się nazywa PROFESJONALIZMEM.

  CZY W NASZYM KRAJU NIE MA ŻADNEJ MYŚLI TECHNICZNEJ NAWET W DZIEDZINIE TAK PROSTEJ RZECZY JAK PRALKA i JEJ STEROWANIE ?
  MUSIMY SIĘ PODPIERAĆ TAKIM BARACHŁEM ? JUŻ NAWET PROGRAMATORA ELEKTRONICZNEGO NIE POTRAFIMY SKONSTRUOWAĆ ?

  Najbardziej awaryjni/niesolidni producenci sprzętu AGD/RTV


  Potem pojawiły się inne awarie:

  - uszkodzenie tranzystora w obwodzie sterowania pompy bezpośredni z presostatu (trzy przewody z górnego brzegu płytki)

  - uszkodzenie jednego z tranzystorów portu P05 strującego grzałką (przyczyna nieznana, być może jakieś przepięcie w sieci (wnosząc z uszkodzenia tego tranzystora w obwodzie sterowania pompy, który jest jako pierwszy w obwodzie od strony sieci)

  uszkodzony tranzystor wyjściowy procesora został "zastąpiony" przez zmianę sposobu sterowania grzałki (dodatkowy tranzystor plus rezystory polaryzujace) (układ podłączony przewodami poziomymi przez "otwory technologiczne" ;)

  Najbardziej awaryjni/niesolidni producenci sprzętu AGD/RTV

  Tranzystor w technologii SMT (Superklejem Mocowany Tranzystor) ;) to ten z obwodu pompy

  Najbardziej awaryjni/niesolidni producenci sprzętu AGD/RTV

  Dowód na możliwość naprawy tranzystora w porcie procesora (układ SMD - Superklejem Mocowana Doróbka :) )

  Najbardziej awaryjni/niesolidni producenci sprzętu AGD/RTV


  PS. Czego się nie robi, byle tylko nie zapłacić 300-400 zet za nowe gie...

  Rzeźbienie w gie... ma kolosalną przyszłość !!!! ;)
 • #183
  artur.lubin
  Level 25  
  Ha Ha Ha :lol: te dwa ostatnie zdjęcia nadają się do DIY.
 • #184
  Lekki123
  Level 11  
  Mam dysk twardy samsunga... porażka. Miałem już z nim tyle przebojów że szok. Z praktyki wnioskuje że moim następnym dyskiem będzie WesternDigital ale to dopiero kiedy z moich 16MB badblockow zrobi sie 3giga :P

  Co do philipsa... bardzo słabe przełączniki i potencjometry w sprzęcie grającym typu boombox poprostu nie styka i trzeszczy....
 • Tespol
 • #185
  McGod
  Level 14  
  Jeśli chodzi o dyski twarde, to biorąc pod uwagę swoje 14-letnie doświadczenie zawsze polecam Seagate. Podobno od pewnego czasu dostępne są na rynku partie produkcyjne nieco słabszej jakości (Made in China), podczas gdy wcześniejsze pochodziły głównie z linii produkcyjnych z Singapuru.

  Co do PHILIPSA mam mieszane wrażenia, w zależności od rodzaju sprzętu.
 • #186
  k4be
  Level 31  
  Dysk samsunga pracuje u znajomego (80GB ATA), ja w serwerze (320 dni uptime) mam samsunga 20GB - dostałem go jako 'na pewno barzo zużyty', a ja kupiłem sobie 160GB sata, wszystkie działają doskonale. Te dyski przede wszystkim są ciche i pobierają mało energii.
  WD również działają doskonale, ale za to są głośne i mocno się grzeją.
  Złą opinię producentom robią dyski, które same z siebie nie są złe, ale pracują w budynkach w których są małe dzieci i psy, a również w okolicy ruchliwych dróg - poddawane ogromnym wibracjom.
  Co do kiepskich dysków, dawniej dość często spotykało się dyski Quantum, Fujitsu i kilka innych, ale już ich nigdzie nie widać, bo wszystkie się 'wypsuły' :)
 • #187
  polninken
  Level 11  
  W przypadku dysków jednak duzo zalezy od egzemplarza - stad ciezko o ogolna opinie. Moja bedzie odwrotna niz poprzednika - mialem dyski Caviara 170 MB, 850 MB i 6,4 GB - wszystkie padaly po roku-dwoch, stad przerzucilem sie na inne marki. Seagate Medalist 3.2 GB mial wadę fabryczną głowicy - ale pomęczylem sie na nim 1,5 roku, po czym przyszedl Samsung 4,3 GB - ten byl niezawodny i pewnie jeszcze pracuje u kolejnego uzytkownika. Pozniej kolejny dysk Samsunga 160GB ATA 8MB ma do dzis klopoty z elektroniką - czasem nie wykrywa go BIOS...i to nie jedyny przypadek o ktorym slyszalem. W miedzyczasie uzywalem paru dyskow Quantum z wczesniejszych lat - ze wszystkich bylem zadowolony i pracują do dziś. Za to najgorszymi markami wg. mnie byly IBM (szczegolnie 13 GB Made In Hungary) - albo znikaly partycje, albo sie grzał oraz Fujitsu - rowniez częste utraty danych i złe wykrywanie partycji...
 • #188
  road
  Level 12  
  Ze sprzętu PHILIPSA jaki miałem w domu popsuło się wszystko (mniej więcej ) z chwilą skończenia się gwarancji . A były to ;
  Odtwarzacz kina domowego- awaria całego czytnika -naprawa nieopłacalna
  Telefon bezprzewodowy -uszkodzenie jakiegoś wzmacniacza czegoś tam (chyba sygnału)-naprawa nieopłacalna.
  Robot kuchenny - bardzo szybkie zniszczenie się elementów plastikowych podczas normalnego użytkowania -dokupienie ich w zasadzie niemożliwe ,nieopłacalne .
  Radioodtwarzacz kompaktowy przenośny -trzeszczą potencjometry,przeskakują utwory lub zacinają się -jeszcze nie pytałem fachowców o sens ew. naprawy .
  Jedno wiem . Nie kupię już nic PHILIPSA .
 • #189
  Konrad3006
  Level 16  
  Słuchawki PHILIPS SHE2550 - ile działały? Miesiąc? Półtora? Nom :]
 • #190
  joozwa
  Level 31  
  Serdecznie nie polecam produktów samsung :( Monitor syncmaster757dfx padł po 10 (słownie: dziesięciu) dniach użytkowania. Do tej pory zbieram szczękę! Przestał wyświetlać obraz, słychać było jedynie trzaski wyładowań i cykanie przekaźnika. Masakra. Strach w ogóle kupować sprzęt :(
 • #191
  User removed account
  User removed account  
 • #192
  artur.lubin
  Level 25  
  Kino domowe PHILIPS HTS 3115 od dnia zakupu (3mce temu) same problemy. Zawiesza się i trzeba wyłączyć z gniazdka i odczekać z 20s żeby ponownie móc włączyć. Samo się włącza :? Jeśli przed wyłaczeniem nie przestawię w tryb DVD (czyli było AUX, tuner albo TV) to samoistny zapłon gwarantowany. Ogólnie dziwny sprzęt.
 • #193
  avatar
  Level 36  
  artur.lubin wrote:
  Kino domowe PHILIPS HTS 3115 od dnia zakupu (3mce temu) same problemy. Zawiesza się i trzeba wyłączyć z gniazdka i odczekać z 20s żeby ponownie móc włączyć. Samo się włącza :? Jeśli przed wyłaczeniem nie przestawię w tryb DVD (czyli było AUX, tuner albo TV) to samoistny zapłon gwarantowany. Ogólnie dziwny sprzęt.

  wymien towar na nowy - nie zgodnosc z umowa..proste
 • #194
  skaktus
  Level 37  
  Dopisuję się do listy:

  TAGAN, zasilacz do kompa 450 W, spalił wszystko włącznie z sobą...
 • #195
  artur.lubin
  Level 25  
  Ta lista zaczyna się robić bez sensu - każdy narzeka na każdego dlatego moderatora, ewentualnie właściciela forum proszę o zamknięcie tematu.

  Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie
  Artur
 • #196
  User removed account
  Level 1