Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz 4-ro kanałowy...Zbędne 2 kanaly! Warto mostkować?

bartekpl 04 Mar 2006 11:38 1621 8
    bartekpl
    Level 15  
    Witam!

Mam Lanzara Vibe 421, który w.g. producenta ma 4 x 125RMS jednak kazdy wie ze to klamstwo co mozna udowodnić stosowanymi w nich bezpiecznikami 2 x 20A... Wzmaki innych firm o takich bezpiecznikach mają 4 x 50RMS, a ja mam PowerBass CK-6, które mają RMS'u 75Watt! Czy warto go zmostkować? Jeśli nie to końcówka mocy będzie zbędnie chodzić bo na subwoofer mam oddzielny wzmak... Chyba że spokojnie bez mostkowania bede mial wiecej niż 50RMS na kanal to już lepiej (chce by CK6 grały optymalnie)!
    Koffboy
    Level 18  
    Mysle ze bez mostkowania powinno byc ok! bo nawet jakby dawal tylko 50rms na jeden kanał to i tak bedzie optymalnie do tych 75 glosnikow,
    A te dwa kanały ktore ci zostaja mozesz zmostkowac i tego suba podlaczyc!
    potencjalek
    Level 17  
    skoro masz wzmak na sub to oczywiscie zmostkuj tego lanzara ustaw level(gain) nie na 100% i wzmacniacz bedzie lepiej panował nad glosnikami co sie wiąze z lepszą jakoscią dzwieku przy glosniejszym odsłuchu
    senso
    Level 20  
    Respect!!!! że znasz realną moc wzmka i nie upierasz się przy 500rms :P.
    pozdro
    mukade
    Level 31  
    Ja bym zmostkował. Pozdro.
    bartekpl
    Level 15  
    Bo trzeba pamiętać, że będe tracic prąd na koncówke mocy... 50RMS a 75RMS to nieduza roznica i wiem ze 50RMS moze z pewnością wystarczyc, ale jesli bede mogl miec ciutke glosniej dzieki temu to juz wole zmostkowac niz marnowac prąd na koncówke mocy w spoczynku :]
    Koffboy
    Level 18  
    tylko pamietaj ze przesadzajac z moca mozna przedobrzyc ja mysle ze te 50w rms spokojnie wstarczy a nasepne dwa zmostkuj i podlacz tube chyba ze to bedzie za malo? jaki to sub?
    bartekpl
    Level 15  
    Jakie nastepne dwa? Ja mam dwa wzmaki... Jeden 4kanalowy dla zestawu przedniego i 2gi dwu kanalowy (mocniejszy - chyba zeby zmostkowac 4 kanaly w tym 4ro kanalowym ale takiego czegos chyba niema)... Tamten to Lanzar 2 x 200RMS oczywiście jak wiemy moce oszukane... Sub to JL Audio 10W1v2.
    bartekpl
    Level 15  
    Czy nieuzywanie 3 i 4 kanalu obciąza w wiekszym stopniu akumulator???