Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner technics st-g45a zanika stereo

04 Mar 2006 14:22 2590 12
  • Poziom 16  
    Witam. Mam problem z tym tunerem. Podczas sluchania audycji radiowych mruga kontrolka od stereo i dioda quartz lock. Obie kontrolki zanikaja rownomiernie. Oczywiście słychac w głosnikach zanikające stereo. Diody mrugają w rytm basu , gdy w audycji przemnawia jakas osoba i nie ma tonów niskich wtedy diody nie mrugaja. Bardzo mi to przeszkadza. Może ktos mi coś doradzic?
  • Spec od car audio
    Prawdopodobnie p.cz. do zestrojenia, jak gra muzyka to wskutek przemodulowania trochę za bardzo się odstraja. Chyba, że słuchasz Eski - tu nic nie poradzisz, mają kiepski sprzęt i taki objaw jest normalny.
  • Poziom 27  
    Moim zdanie powinieneś prawdzić antenę . Być może w którymś miejscu masz zły styk. Mam nadzieję że nie odbierasz na zwykłym drucie . Tunery a szczególnie te wyższej klasy potrzebują dobrej anteny do poprawnego odbioru .
  • Spec od car audio
    Aaaa jak kablówka i w dodatku upc to niestety tak może być. Niestety tam sygnał dużo gorszy niż z kawałka druta. Ja bym sprawdził na innej antenie a potem poganiał tego gostka (zobaczysz jak nic nie wie :D ) z kablówki. W końcu za coś płacisz.
  • Spec od car audio
    Jeżeli nie ma na to wpływu antena to trzeba poprawić zestrojenie p.cz. jak pisałem. Z czasem rdzenie się starzeją i częstotliwość leci odrobinę w dół.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    p.cz. jest już za głowicą. I to ja bym obstawiał. Sama głowica będzie na cewkach powietrznych raczej - i jak radio ma dobrą czułość to nie ruszaj. Acha ostrożnie przy kręceniu - rdzenie potrafią błyskawicznie pęknąć i się rozsypać.
  • Poziom 11  
    Mialem ten sam objaw ale na tunerze Technicsa ST-GT 650 wskaznik stereo mrugal przy uderzeniu basu nic nie krecilem samo ustalo juz 3 lata dobrze gra, byc moze wina byl kiepski sygnal z kablowki.
  • Poziom 16  
    Witam. Wskazówki kolegi djlj24 okazały sie skuteczne. Odnalazłem cewke która jest odpowiedzialna za strojenie, przekręciłem delikatnie i po problemie. Tunerek działa juz poprawnie, nic juz nie mruga.
    Dziekuje za pomoc