Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchenka indukcyjna-problem ze sterowaniem

04 Mar 2006 19:17 5008 4
  • Poziom 15  
    Kolega dal mi do lukniecia dwie kuchenki indukcyjne /plytowe .Sprzet pochodzi z tzw paleciakow z niemiec(zwroty gwarancyjne)Nie wiem czy symbol cos pomorze bo to no name ale --SP-IC-006.Z tego co widze na dzien dobry po wymianie scalaczka VIPer 12 odezwal sie procesorek od ustawien temperatury , czasu i chyba mocy grzania.Problem w tym ze wyglada tak jakby nie dalo sie nic ustawic.Przyciski glupieja cos tam sie zmienia .Kucheneczaka sie na chwile wlacza ale chyba nie zalancza samej plyty albo zalancza ja na bardzo malej mocy.Po paru sekundach calosc sie wylancza.Nie dysponuje schemacikiem, nigdy w takim czyms nie grzebalem, podejzewam ze element sterujacy plyta jest albo zle wysterowany albo wogole ,stad tez nie zalancza plyty.Jeszcze nie dobralem sie do tego elementu sterujacego,jest pod sporym radiatorkiem stad nie wiem czy to zwykly tranzystor czy moze jakis mosfet.A moze to wina samego procesorka?
  • Specjalista AGD
    Też kiedyś walczyłem z elektroniką w płytach indukcyjnych, niestety z niepowodzeniem. Teraz wymieniam całe płyty sterujące. Zakładam że testujesz płytę z odpowiednim garnkiem, bo bez może mieć auto focus i się wyłączać.
  • Poziom 15  
    Wiesz co , probowalem z i bez to samo.Ale mozesz przyblizyc temat z tym focusem?Jaki sensor takie cos identyfikuje ?
    To co mam to jest jakas koreansko/chinsko niemiecka skladanka firmy SupportPlus.W srodku siedzi procesorek HT 46R47 LM339 i pare tranzystorkow.Tak na dzien dobry to nie bardzo moge sie zorientowac jak to powinno dzialac ze strony elektronicznej?Niby jest jakis element wykonawczy sterowany elektronika ale w jaki sposob nie bardzo moge zajazyc.Brak mi doswiadczenia w czyms takim i bez schemaciku bedzie ciezko.

Dodano po 14 [minuty]:

Moze to bedzie smieszne co napisze ale czy czasami zeby to zadzialalo nie potrzeba naczynia metalowego?Cos tutaj sobie przetlumaczylem z instrukcji obslugi i tak by wychodzilo.Czy ja dobrze kombinuje?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    To muszą być specjalne garczki do płyt indukcyjnych. Posiadają w dnie zwarte uzwojenie. W przybliżeniu działa to jak transformator gdzie pierwotne jest w płycie a wtórne zwarte w garczku.
  • Poziom 15  
    No dobrze ale jak ma dzialac transformacja jak z tego co sie zdazylem zorientowac,to cewka/zwojnica grzewcza zasilana jest raczej stalym napieciem po wielkim mostku prostowniczym ?

Dodano po 2 [godziny] 31 [minuty]:

Sprawa zakonczona ,sprzet dziala.czesciowo mi pomogles dlatego klikne zaraz "Pomogl mi".Dzieki.Faktycznie twoje uwagi sklonily mnie do tego by ciut poczytac jak ta plyta dziala od strony zwyklego uzytkownika.Naczynie musi byc poprostu ferromagnetykiem i tyle.Miales racje.