Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik Passat B3 - B4. Obrotomierz od razu pokazuje max.

12 Mar 2006 22:11 11616 16
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem zlicznikiem. Posiadam paska z 92r. 1.9D licznik Motometer zwykły z zegarkiem, dwie kontrolki migaczy. Kupiłem licznik od pasata tdi z 94r ten z szarymi tarczami, z obrotomierzem. wszystko działa pięknie tylko obrotomierz po uruchomieniu silnika pokazuje max pozycję. Na alternatorze jest wyjście W, do którego podpięta jest kostka. Nie wiem który pin przy kostce licznika jest od obrotomierza. Czy ktoś może mi pomóc rozwiązać ten problem, aby obrotomierz zaczął działać poprawnie? Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 28  
    trzeba zmienić wsad w pamięci licznika bo w TDI sygnał do obrotomierza brany jest ze sterownika silnika
  • Poziom 10  
    Czy trzeba wylutowywać ten scalak z płytki? Skąd można wziąć właściwy wsad? Czy można jakość obejść ten scalak i podłączyć sygnał z alternatora do obrotomierza?
  • Poziom 28  
    1.)scalak trzeba wylutować
    2) nieda się go pominąć
    3) wsad znajdziesz na elektrodzie
  • Poziom 10  
    jeszcze jedno pytanko, jakim urządzeniem można przeprogramować scalak?
    ewnetualnie jakiego oprogramowania można do tego uzyć?
  • Poziom 21  
    Można naprzykład pony progiem ale jak nei robiłeś tego nigdy i nie chcesz zepsuć zegarów to zanieś do jakiegoś elektronika
  • Poziom 10  
    Niestety nie mogę się dostać do bazy wsadów. Jaki wsad ewentualnie byłby mi potrzebny? czy ktoś wie może, który pin w wtyczce od licznika odpowiedzialny jest za sygnał do obrotomierza? Może wystarczy doprowadzić przewód z alternatora (W) do licznika w pin od obrotomierza.
  • Poziom 28  
    jak się nie mylę to pin 10 to obrotomierz
    użyj funkcji szukaj a znajdziesz na forum
    pozdro
  • Poziom 10  
    wypiąłem przewodzik, który wchodzi na pin nr 10 i okazało się, że obrotomierz dalej pokazywał max pozycję, za to zgasł elektroniczny zegarek. Jaka jest różnica w sygnale z alternatora (w) a ze sterowania silnika?
    Z tego co wiem z alternatora ze złącza w wychodzi sygnał o napięciu ok 7.5V zmienia się tylko częstotliwość. A jak to ma się w TDI? Jak sądzicie czy gdybym przełożył sam obrotomierz z jednego licznika do drugiego to czy by to coś dało, czy wogóle to się da zrobić?
  • Poziom 1  
    zaczymaly sie mi wszystkie zegary w passacie 1995r TD. mechanik powiedzial mi ze zegary sa do wymiany i mam wlasnie z tym problem poszukuje tego samego typu zegara juz od dluzszego czasu lecz nie moge go nigdzie znalez.. czy moze podejsc podobny lecz nie TD tylko benzyna. czy nie bedzie problemu z podpieciem? czy powodem przez ktory moje zegary nie chodza moze byc ich spalenie?? jest to poroblem czesto spotykany? prosze o szybka odpowiedz
  • Poziom 10  
    PYTANIE do wszystkich - czy wie ktoś gdzie jest sterowanie silniczkami w liczniku do pasata b4 tdi.... firmy MotoMeter bo chyba to tylko mi padło - mfa działa i kontrolki też.
    proosze bardzo o jakiekolwiem namiary lub podpowiedzi.
  • Poziom 28  
    pada w nich ELMOS-scalak nie do osiągnięcia-chyba że z jakiegoś dawcy
  • Poziom 10  
    zgadzam się, ale osobno też pada stabilizator napięcia silniczków wskazówek - i nie mam zielonego pojecia jak w tym liczniku to wygląda.
    elmos chyba mam dobry bo MFA, przebieg działają..
  • Poziom 1  
    Mam koledzy problem ze wskażnikiem paliwa w passacie b3 td. Otóż jak go uruchamiam to leży bezwładnie i nawet niezamierza się podnieść. Ale jak walne parę razy w deskę rozdzielczą to już normalnie pokazuje jak gdyby nic. Czy wymiana jest nieunikniona??? Z góry dzięki za odpowiedz
  • Poziom 13  
    Pozwólcie że podłączę się do tematu.
    Mam takie pytanie odnośnie MFA w Passacie:
    Czy istnieje możliwość zmiany waskazań zużycia paliwa z galonów/miles na litry/km w Passacie B4 1.9 tdi i czy żeby to zrobić to trzeba zmieniać zawartość EPROMU w liczniku czy można inaczej?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Wymienić eprom lub jej zawartość.
    Pozdr.
  • Poziom 13  
    A czy kolega dysponuje takim wsadem lub zaprogramowanym epromem?