Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B4 1996 - problem z predkościomierzem i obrotomierzem

Kubasan 29 Jan 2008 21:03 2045 9
    Kubasan
    Level 16  
    Witam!!

Mam problem z licznikiem w aucie jak w temacie. Otóź problem tkwi w tym że wskazania licznika są bardzo zawyżone. Jadąc 50km/h licznik wskazuje powiedzmy 200km lub nawet wychodzi za skale, z obrotomierzem dzieje sie to samo. Czy miał ktos kiedyś taki problem i może wie jak to rozwiązać?? Licznik jest z elektronicznym wiświetlaczem przebiegu jeśli ma to jakies znaczenie. Z góry dziekuję za wszelkie sugestie!!

Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    Kubasan
    Level 16  
    Pozwole sobie zapytać, bo nie jestem za bardzo w temacie - Co to jest elmos??
    User removed account
    User removed account  
    Kubasan
    Level 16  
    Tzn. ze z zawartościa układu scalonego jest cos nie tak i ze trezba go przeprogramować?? Dobrze rozumiem....
    User removed account
    User removed account  
    Kubasan
    Level 16  
    Aha. A może to byc kwestia zimnego lutu...?
    User removed account
    User removed account  
    backer1
    Level 2  
    witam mam ten sam problem i pytanie jest takie czy oplaca sie to robic czy lepiej szukac nowego licznika?? moj licznik to tez motometr. elektroniczny (zegarek i kilometry cyfrowe
    Facio
    Level 11  
    Witam,

Mam podobny problem, polowa wskaznikow wychylila na max i tak zostalo. Probuje zreanimowac to na stole ale nie jestem pewien co do pinow na 28-pol zlaczce. Zgodnie z dokumentacja do Paska to wyglada:

Zasilka - p.11 i p.13
    Masa - i tu nie jestem do konca pewien po opisuja p.3 i p.5? Czy moze ktos to potwierdzic?

LCDki tez mi nie swieca wiec moze jednak brakuje gdzies zasilki?
    Czy ma ktos moze schemat calego licznika i moglby udostepnic? Powalczylbym z tym ustrojstwem zanim zdecyduje sie na wymiane calego.
    Jesli ELMOS uwalony, czy mozna gdzies go jeszcze kupic i za ile?

Pozdro