Witajcie, posiadam kartę graficzną Gainward Ultra-1960 TV/DVI. Przy standardowej pracy ma około 50 stopni Celsjusza, jak zostawię go na noc puszczonego to rano ma 40 stopni. Przy 3DMarku05 najwięcej osiągnął 79 stopni (ustawiłem żeby Everest Ultimate 2006 co 10 sekund zczytywał temperaturę GPU). Do ilu mogę podkręcić, bo od wczoraj pracuję już na 500/1000 (standardowo 500/900 jakby ktoś nie wiedział) i pracuje stabilnie.
Mam jeszcze 2 pytania:
1. Czy warto podkręcać rdzeń bo 6800 ma chyba 300/1400 i wypada lepiej w 3dmarkach pomimo niskiego rdzenia.
2. Czy 3000 punktów to dużo w 3DMarku05. Bo tyle mam a wszyscy mówią że mają 3500-4000 w 05 a w 2001se 17000 a ja mam 14000
Aha jak nie zainstalowałem sterów do North Bridge ze strony Asrocka to miałem około 1000 pkt w 05
(EDIT: AGP Aperture Size: 128mb)
Jakby ktoś myślał że zaniżone punkty z powodu słabego sprzętu to przedstawiam:
Asrock 775i48 (Intel i848p, Intel ICH5)
Intel Pentium 4 521 FSB 800 HT EM64T 1MB CACHE LGA775 PRESCOTT
2x256MB DDR 400 NO-NAME
Gainward Ultra-1960 TV/DVI (nVidia GeForce 6600 GT 256-bit) (pamięci samsung coś poniżej 2.0ns 128-bit 128MB)
Zasilaczc 355 Watt firmy Qoltec (Czy te zasilacze naprawde mają 355 Watt i czy się palą?)
Karta dźwiękowa Sound Blaster Audigy LS (jedynka)
Pozdrawiam
Mam jeszcze 2 pytania:
1. Czy warto podkręcać rdzeń bo 6800 ma chyba 300/1400 i wypada lepiej w 3dmarkach pomimo niskiego rdzenia.
2. Czy 3000 punktów to dużo w 3DMarku05. Bo tyle mam a wszyscy mówią że mają 3500-4000 w 05 a w 2001se 17000 a ja mam 14000
Aha jak nie zainstalowałem sterów do North Bridge ze strony Asrocka to miałem około 1000 pkt w 05
(EDIT: AGP Aperture Size: 128mb)
Jakby ktoś myślał że zaniżone punkty z powodu słabego sprzętu to przedstawiam:
Asrock 775i48 (Intel i848p, Intel ICH5)
Intel Pentium 4 521 FSB 800 HT EM64T 1MB CACHE LGA775 PRESCOTT
2x256MB DDR 400 NO-NAME
Gainward Ultra-1960 TV/DVI (nVidia GeForce 6600 GT 256-bit) (pamięci samsung coś poniżej 2.0ns 128-bit 128MB)
Zasilaczc 355 Watt firmy Qoltec (Czy te zasilacze naprawde mają 355 Watt i czy się palą?)
Karta dźwiękowa Sound Blaster Audigy LS (jedynka)
Pozdrawiam