Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool ARZ 835/G. Odklejenie tylnej ścianki. Uznanie gwarancji.

24 Mar 2006 20:05 1709 7
  • Poziom 10  
    Mam tę lodówko-zamrażalkę od 2001.Prawdopodobnie nastąpiło częściowe
    odklejenie tylniej ścianki(bardzo szroni w górnej części, nie przylega tak jak dolna część).W karcie gwarancyjnej wyczytałem że Whirpool udziela przedłużonej 7 letniej gwarancji na agregat chłodniczy wraz z całą hermetyczną instalacją chłodniczą.W związku z tym mam pytania:

1.Czy mogę liczyć na na usunięcie usterki na gwarancji?
    2.Co zrobić jeśli serwis nie uzna gwarancji?
    3.Co się stanie jeśli dalej będę użytkował sprzęt z tą usterką?

Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi.
    Dzięki.
  • Poziom 15  
    teoretycznie układ chłodniczy jest na gwarancji jeśli by to kwestniowali żądaj decyzji na piśmie. obserwuj czy wyłącza się i sprawdż czasy pracy i postoju
  • Specjalista AGD
    Odklejenie spowodowane może być nieszczelnościa,aby to sprawdzić w większości konieczne jest napełnienie układu za kóre klient płaci.Przy powtórnym objawie takim samym whirlpool wystawia protokól na wymianę.Te czynności może wykonać tylko serwis !!!
  • Poziom 12  
    Napełnienie czynnikiem chłodniczym przez serwis kosztuje 230 zł (wraz z wymianą odwadniacza). Jeżeli objawy będą się powtarzać zakwalifikują lowdówkę do wymiany. Chociaż wydaje mi się, że jeśli nastąpiło odwartswienie tylnej ścianki to powinni wymienić bez napełniania.
  • Specjalista AGD
    pio_k napisał:
    Napełnienie czynnikiem chłodniczym przez serwis kosztuje 230 zł (wraz z wymianą odwadniacza). Jeżeli objawy będą się powtarzać zakwalifikują lowdówkę do wymiany. Chociaż wydaje mi się, że jeśli nastąpiło odwartswienie tylnej ścianki to powinni wymienić bez napełniania.

Powinni ale byłby to cud.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedzi.

Agregat lodówki wyłącza się rzadko ,trudno wyczuć bo lodówka ma 2.
    Ten od lodówki pobiera ok.40W i chodzi prawie cały czas ,natomiast od zamrażarki pob. 80W i pracuje normalnie.
    Cała pobiera ok.1,67kW/dobę podczas gdy 1 rok temu brała ok. 1kW/dobę
    (zmierzyłem elektr. mier. pob. energ. UPC)
    Jak tylko dotrze serwis poinformuję o dalszym postępie.
  • Poziom 15  
    eeban napisał:
    Odklejenie spowodowane może być nieszczelnościa,aby to sprawdzić w większości konieczne jest napełnienie układu za kóre klient płaci.Przy powtórnym objawie takim samym whirlpool wystawia protokól na wymianę.Te czynności może wykonać tylko serwis !!!

i czasy pracy są dowodem ubytku gazu a jego ciśnienie wypycha ścianke
  • Poziom 10  
    Sprawa załatwiona pozytywnie.Sprzęt wymieniony na nowy.
    Dzięki za informacje.