Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ABIT BE6 v. 1.1 - uszkodzona

21 Maj 2003 23:50 1309 8
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam plyte jak w temacie i nie startuje. Jedynie po wlaczeniu uruchamia sie wentlatorek i tyle. Bios sprawdzalem jest OK wyjmowałem i wkladalem do innej plyty. procesor i pamiec tez sprawdzalem ok, grafika tez ok.
    Plyta nawet nie zapiszczy.
    Kondensatory na rzut oka sa ok, po wlaczeniu plyyty nie grzeją się. Żadnego zwarcia nie ma na gniezdzie zasilającym. Co mam dalej szukać? może ktoś pomóc.
    dzięki
  • Poziom 26  
    Pamieć?
    Sprawdzaleś napiedzie podawane przez zasilacz na plyte? Sprawdz czy nie ma zwarcia na wyprowadzeniu +5V w porcie IRDA na plycie, albo na wypowadzeniu zasilania na ktorys z wentylatorów. Wiecej pomyslow mi nie przychodzi do glowy.
  • Poziom 16  
    Miałem kiedyś takie samo g..... NIGDY już nie kupię abita (celowo z małej literki). Po wymianie elektrolitów miałem ten sam objaw, ale wystarczyło ponaciskać płytę w okolicach regulatorów napięcia / portów LPT i COM, aby za którymś razem ruszyła, i chodziła dobrze np przez 2 m-ce, po czym sytuacja się powtarzała. (pęknięcie, przerwa ?) Za którymś z kolei razem wkurzyłem się i wyrwałem chwasta - kupiłem używanego Gigabyte'a - zasuwa BEZ żadnego problemu. Odżałuj 150-180 zł, a będziesz miał zdrowszą wątrobę.
    Kumple też składali kompy na abitach - wszystkim popadały (oczywiście na kondensatorki). Oni też nie kupią już nigdy abita... Dodam że mejlowałem w tej sprawie do abita - niestety bez odpowiedzi. Myślę że jego dni są policzone.
  • Poziom 26  
    Moj abit chodzi trzy lata bez wieszania sie, a jakie cuda na nim wyprawialem to nikomu nie radze (zwaracia, wpinanie kabli na goraco, kerecenie ponad normy etc..)
  • Poziom 13  
    Wszystkie składniki oprócz płyty głównej są sprawne bo wymontowane z innego komputera.
    Dziś dostałem procesor który to pracował z tą płytą i procesor jest spalony. Od strony nóżek ma pęknięcie na rdzeniu, poprostu sie schajczył.
    Co do zasilania to mam 5 V, wentylatorki kręcą na wszystkich gnniazdach
  • Poziom 26  
    W innych postach w podobnych przypadkach wszyscy sugeruja wymiane kondensatowrow nawet jesli nie sa na pierwszy rzut oka spalone. Na tym moja kreatywnosc sie konczy
  • Poziom 17  
    Hmm... Jeżeli elka są dobre to ich nieruszaj. A jeżeli zależy ci na tej płycie to zacznij od pomiaru napięć na takim śmiesznym układzie CS51313 (jest koło wtyku zasilania i musisz jego schemat zassać z http://katalogi.iele.polsl.gliwice.pl/ ). Jeżeli tam jest ok. to oscyloskopem sprawdź czy pracuje generator wiodący (zaraz nad mostkiem górnym, z kwarcem), Jeżeli tam brakuje przebiegów lub mają niewłaściwą amplitudę lub kształt to morzesz tę płytę wywalić na śmietnik. Podobnie możesz pomierzyć przebiego na SLOT1 czy na RAM. Jak tam niema to śmietnik. Jednak zasilacz na CS-ie musi być w 100% sprawny.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    nieznajoma napisał:
    Dziś dostałem procesor który to pracował z tą płytą i procesor jest spalony. Od strony nóżek ma pęknięcie na rdzeniu, poprostu sie schajczył.

No to jak się procek schajczył to co się dziwisz. Procesory ot tak sobie sie nie palą a tym bardziej nie pękają a intela uwalić to trzeba być mistrzem. Pewnie przepięcie poszło i wszystko razem w kompie. Jak ci się chce to zdejmij radiator z chipsetu ,u nas na ścianie wisi jenda płyta po przepięciu to ma tak fajnie wypalony na śrdoku chipset.

Co do tych abitów to mam dobre zdanie ,kolega ma takiego jak w temacie ,ja mam nowszą wersje bo BE6-2. Płyty chodzą bez zarzutu.
  • Poziom 28  
    ja mialem dwa abity teraz mam 3ciego
    pierwqsza padla od kondensatorow-napuchly az w koncu cos padlo -dostalem nowa na gwarancji
    druga padla od zasilacza- w niej poszedl ten smieszny ukladzik smd od zasilania procesora
    po wymianie dziala ok
    Abity sa ok, tylko trzeba sprawdzic, czy nie masz wersji z kondensaorami na10V
    na lini 12V
    ia to ze czasem padnie cos,- we wszystkim czasem cos sie moze uszkodzic