Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OPEL ASTRA 2005r. Kombi -podłączenie alarmu.

emiloc 31 Mar 2006 10:05 4438 16
    emiloc
    Level 15  
    Witam...
    Szykuje mi się montaż alarmu "pilotowego" we wspomnianym aucie Opel Astra kombi 2005rok, benzyna. nie robiłem jeszcze takiej astry prosze więc kolegów o wszelkie sugestie w temacie montażu alarmu do tego autka. Naważniejsze to podłączenie się pod kontrole drzwi, sterowanie c.zamkiem, wyjście na kierunki lub światła postojowe, blokada silnika.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    emiloc
    Level 15  
    Witam kolege norberta...
    Myślisz że w roczniku 2005 będzie to samo?

Mam jeszcze prośbe jak byś mógł tą Cobre na nasz ojczysty język przetłumaczyć to byłbym bardzo wdzięczny. :D -najważniejsze gdzie szukać tych kabli.

Pozatym nie zbyt rozumiem sprawe sterowania centralnym zamkiem, robiłem jakiś czas temu wectre 2004r i w niej sterowanie było na jednym kablu -masa zamknij i masa z oporowana na otwórz czyżby tu było podobnie?
    User removed account
    User removed account  
    emiloc
    Level 15  
    Bez pośpiechu... w poniedziałek dopiero mam montaż. Montowałeś już w tym modelu alarma ? Jeżeli tak to jakie niespodzianki mnie mogą spotkać, jak sprawa z przeciągnięciem kabli pod mache i wogóle czy wkur.... montaż czy bezproblemowy? bo mi w wekctrze 2004r nawet szybko poszło.

A tak na marginesie to miałeś mi podesłać namiar na zakup produktów seo -od taniego przedstawiciela... Puść mi namiar najwyżej na Priw.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    emiloc
    Level 15  
    Witam ponownie...
    Włśnie zacząłem montaż i już widze że jest problema z centralnym-zamkiem: rozwiązanie jest podobne co w renówkach(zamykanie z kluczadrzwi kierowcy nie załacz centralnego) w drzwiach kierowcy jest sam motor do którego lecą dwa kable sterujące i kabel do krańcówki, więc sterowanie cza szukać gdzie indziej.
    Pytanie więc gdzie i jaki to kabel???
    xwit
    Level 33  
    Trochę sobie komplikujesz życie.Klijent chciał pilotówkę?SEO ma już bezpilotówkę CAN'a.Montaż bajka pięć przewodów :D

Dodano po 1 [minuty]:

A ma przycisk na konsoli do zamykania i otwierana zamka?
    User removed account
    User removed account  
    emiloc
    Level 15  
    Niestety nie ma przełącznika w drzwiach... Jest natomiast centralnie na konsoli, pytanie tylko czy w niego da się bez żadnych problemów wpiąć ?
    Napewno przyciskiem tym nie da się ryglować zamków...
    Problem jest z krańcówką bagażnika(nie ten kolor), jest natomiast od lampki zielony (ponencjał plusa).
    User removed account
    User removed account  
    emiloc
    Level 15  
    Klient chciał klient będzie miał :|
    Doszedłem do przycisku i znalazłem jeden kabel musze zaryzykować i tam się wpiąć.
    User removed account
    User removed account  
    xwit
    Level 33  
    Będzie dokładnie tak jak pisze norbert.s.Robiłem ostatnio Sprintera '05 i też takie sterowanie było i ...kicha.Zamknąłem alarmem otworzyłem normalnie,wyłączyłem alarm i zamek głupiał czyli się zamknął.To nie będzie dobre.Ja obstaję nadal za Can'em.Ale rób jak chcesz.Szukaj dalej.Zostaje metoda prób i błędów.Tylko one mogą sporo kosztować.A rygla to chyba nie wysterujesz.Niektórych rzeczy nie da się przeskoczyć.A na drugi raz mów klientom,że niektórych alarmów do nowych samochodów się nie da się podłączyć.A jakby klient od nowej eski czyli lochy się uparł na pilotowy alarm marki Magicar to co...klient chce klient ma.Powodzenia.
    emiloc
    Level 15  
    Jest jeszcze jeden mały problem, co zablokować w silniku (okazało się że to DIESEL), szukałem od stacyjki ale tam już cyfrówka...
    Nie wiem gdzie szukać kabla na starter?
    User removed account
    User removed account  
    emiloc
    Level 15  
    Montaż pomyślnie zakończony...
    Kończe więc temat i uprzejmie dziękuje za dobre rady.