Witam wszystkich, telewizor trafił do mnie ze zwartym tranzystorem w przetwornicy (S2000AF) pełne zwarcie E-C i wylanymi elkami po stronie pierwotnej i wtórnej, po wymianie elek i tranzystora TV działa i wszystko jest OK do momentu włączenia TV ze stanu czuwania do stanu pracy w momencie tym powtórnie ulega uszkodzeniu tranzystor S2000AF w przetwornicy, pełne zwarcie E-C. Wymiana tranzystora, włączamy TV wszystko OK. wyłączamy do stanu czuwania OK. próba włączenia do stanu pracy i mamy kolejny zwarty tranzystor. Przetwornica zrobiona na TEA 2261 po stronie pierwotnej i TEA 5170 po stronie wtórnej. Może ktoś spotkał się z podobną usterką, mile widziane wszelkie sugestie, a może ktoś posiada schemat tego cuda ? Pozdrawiam Alex