logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Mitsubishi CT-29B2EST - uszkodzenie tranzystora S2000AF przy włączaniu TV

Alex30 09 Kwi 2006 14:22 1197 5
REKLAMA
  • #1 2509142
    Alex30
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Witam wszystkich, telewizor trafił do mnie ze zwartym tranzystorem w przetwornicy (S2000AF) pełne zwarcie E-C i wylanymi elkami po stronie pierwotnej i wtórnej, po wymianie elek i tranzystora TV działa i wszystko jest OK do momentu włączenia TV ze stanu czuwania do stanu pracy w momencie tym powtórnie ulega uszkodzeniu tranzystor S2000AF w przetwornicy, pełne zwarcie E-C. Wymiana tranzystora, włączamy TV wszystko OK. wyłączamy do stanu czuwania OK. próba włączenia do stanu pracy i mamy kolejny zwarty tranzystor. Przetwornica zrobiona na TEA 2261 po stronie pierwotnej i TEA 5170 po stronie wtórnej. Może ktoś spotkał się z podobną usterką, mile widziane wszelkie sugestie, a może ktoś posiada schemat tego cuda ? Pozdrawiam Alex
  • REKLAMA
  • #2 2509277
    rroman
    Poziom 29  
    Posty: 1055
    Pomógł: 139
    Ocena: 17
    Witam!
    Proponuję wymianę kondensatora w kolektorze tranzystora S2000AF.
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #3 2509302
    CHACA
    Poziom 43  
    Posty: 9660
    Pomógł: 875
    Ocena: 457
    Przydałoby sie przeprowadzić pomiar oscyloskopowy impulsu sterującego bazą.
    Czy przypadkiem po wyłączeniu do stby. jest obecny impuls na bramce,który to w tym momencie doprowadza do takiej sytuacji i trzyma tranzystor w załaczeniu.
  • REKLAMA
  • #4 2510142
    marck1
    Serwisant RTV
    Posty: 4597
    Pomógł: 768
    Ocena: 772
    A może to wina samego tranzystora, bo w oryginale w zasilaczu Q901 powinien być - 2SD1887.
  • REKLAMA
  • #5 2510495
    Alex30
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Tu był S2000AF i nie było widać po lutach aby wcześniej był zmieniany.
  • #6 2705277
    Jonesik
    Poziom 12  
    Posty: 118
    Ocena: 3
    Witaj Alex30
    Mam pytanie: masz może schemat do tego telewizora?
    Widzisz mam taki sam model ale poprzedni właściciel wylutował z niego uszkodzony transformator wysokiego napięcia. Chciałbym spróbować dokupić go ale nie mam oznaczenia. Czy S2000AF to pełne oznaczenie przetwornicy?
    Jeśłi możesz to prześlij mi ten symbol a najlepiej schemat bo bez tego nie ruszę.
    Pozdrawiam
REKLAMA