Sorki pomyłka czeski błąd. Chodzi oczywiscie o potencjometr R752 (synchro V).
W systemie PAL ważne jest a by na odpowiednie miejsce impulsu synchro "wskoczył" impuls burst nadawany przez system PAL. Dokonuje sie tego regulacjami potencjometru synchro fazy na MH 2030 oraz trymerem na płytce PAL (taki kondensator nastawny - tym ustawiasz częstotliwość burst).
Bez oscyloskopu może się nie udać tego zrealizować...
Teraz tak znalazłem jakiś schemat PAL "doklejany", na dekoderze TDA3510.
Układ ten wymaga odpowiedniego impulsu SC tego wszystkiego o którym Ci wsześniej pisałem.
Impuls SC dostarczony jest na 20n TDA3510
Oscylator podłączony jest na 14 i 15 nóżkę TDA 3510 i w tej okolicy szukaj trymera (może go nie być - niektóre układy go nie miały). Jesli jest to pokręć nim trochę - może zaskoczy.
Napięcia które powinny być na TDA 3510 (1 wartośc secam - druga pal)
1. 4,0 - 4,0 13. 9,2 - 9,2
2. 4,0 - 4,0 14.10,8 - 10,8
3. 5,1 - 5,1 15. 2,6 - 2,6
4. 5,1 - 5,1 16. 5,7 - 4,4
5. 7,7 - 8,3 17. 3,4 -3,4
6. 3,1 - 3,1 18. 5,8 - 5,8
7. 3,1 - 3,1 19. 4,6 - 3,1
8. 4,6 - 11,6 20. 1,6 - 1,6
9. 12,0 - 12,0 21. 0,1 - 12,3
10. 5,9 - 8,1 22. 5,0 - 4,0
11 6,7 - 8,1 23. 3,0 - 3,1
12. 9,2 - 9,2 24. 0,0 - 0,0
Na nóżkę 7 podłączony jest sygnał opóźniony. Tam gdzieś w poblizu powinien byc potencjometr do regulacji amplitudy sygnału opóźnionego.
Jeśli jest zbyt duża różnica w sygnałach opóźnionym i bezpośrednim tez może nie zadziałąc kolor. Spróbuj tez poruszać tym potencjometrem.
Układ 4066 to przełącznik PAL Secam. Sprawdź elementy na nóżce 6 tego układu.
Przez święta mnie nie będzie - dalsze porady jęsli będziesz potrzebował dopiero po świętach
Smacznego jajka i wesołego Alleluja
Pozdrawiam i napisz co zdziałaęeś