logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Awaria lodówki samochodowej 24V ... "sterownik" Da

Pjotrek 10 Kwi 2006 19:39 8467 12
REKLAMA
  • #1 2513682
    Pjotrek
    Poziom 12  
    Posty: 41
    Ocena: 12
    Witam. Mam pewien problem z lodówka samochodową, mianowicie, proawdopodobnie awarii uległa "puszka elektroniczna", ktorej fachowej nazwy nie znam - widnieje tylko nazwa firmy - DANFOSS i nr seryjny - 101N0210... pytanie wiec takie, jaka funkcje pelni w/w "puszka" i czy sa jakies zamienniki tego urządzenia, abym mogl uruchomic swoja lodowke??
    prosze o pomoc!!
  • REKLAMA
  • #2 2514314
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    Posty: 5136
    Pomógł: 221
    Ocena: 576
    Nie ma zamienników, musisz wstawić Danfossa aby to działało. Kosztuje tyle że raczej nie warto kupować nowego rozruchu.
    Bez tego tej sprężarki nie odpalisz.
  • #3 2608971
    packetm
    Poziom 18  
    Posty: 354
    Pomógł: 8
    Ocena: 19
    Witam!
    Nie rozpoczynam nowego tematu, ponieważ mam identyczny problem z taką samą lodówką.
    Po zalaniu wodą uszkodzone prawie wszystkie tranzystory.

    @ elektryk2000 może wiesz gdzie kupić taką elektronikę?
    @ Pjotrek czy sobie z nią poradziłeś?

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #4 2618225
    ion-tichy
    Poziom 31  
    Posty: 1265
    Pomógł: 147
    Ocena: 145
    ROZRUCH BD35F BD50F 101N0210 113,79 EUR netto

    np w sieci elektroniki
  • #5 4027634
    licz3
    Poziom 13  
    Posty: 176
    Pomógł: 7
    Ocena: 66
    Witam,też mam problem z tego typu lodóweczką. Mam 2 bezpieczniki - jeden przy pudełku z elektroniką i jeden przy pokrętle nastawiającym temp. chłodzenia. Pali mi albo jeden bezpiecznik,albo drugi, po wymianie bezpiecznika lodówka chodzi,schłodzi, wyłączy się i już nie włączy - co to może być?
  • REKLAMA
  • #6 4027719
    as53
    Poziom 16  
    Posty: 102
    Pomógł: 15
    Ocena: 45
    Witam wszystkich zainteresowanych tym modulem.Posiadam sprawny i sprzedam w dobrej cenie.Prosze pisac na PW lub tel. + 48 601 547 621
  • REKLAMA
  • #7 4028726
    jarekpłock
    Poziom 14  
    Posty: 151
    Pomógł: 4
    Ocena: 41
    Witam a można w jwkiś sposób wystartoweć tą chlodziarkę na krótko bez tego rozruchu
  • #8 4031038
    lidmar
    Specjalista AGD
    Posty: 947
    Pomógł: 30
    Ocena: 98
    nie mozna ,
  • #9 4031169
    licz3
    Poziom 13  
    Posty: 176
    Pomógł: 7
    Ocena: 66
    Dziś się bawiłem z tą lodóweczką i coprawda bezpiecznika nie spaliło,zdjąłem obudowę z modułu i okazało się, że są tam jakieś 2 tranzystory z radiatorami i strasznie się grzeją te radiatory, tylko pytanie dlaczego?.. Mam jeszcze drugą lodówkę z identycznym modułem sterującym i zamieniłem płytki i ta sama sytuacja - w tej lodówce w której paliło bezpieczniki grzeją się tranzystory, a w drugiej są zaledwie letnie.Czyżby to była wina sprężarki?
  • #10 4031535
    Adam1988
    Poziom 26  
    Posty: 916
    Pomógł: 49
    Ocena: 161
    Zobacz jaki prad pobiera.
  • #11 4048128
    licz3
    Poziom 13  
    Posty: 176
    Pomógł: 7
    Ocena: 66
    Do sprężarki idą cztery przewody od sterownika i na każdym jest + jakaś podpowiedź który powinienem sprawdzić?... :-//
  • #12 4049926
    licz3
    Poziom 13  
    Posty: 176
    Pomógł: 7
    Ocena: 66
    Wyciągnąłem lodówkę raz jeszcze- dochodzi do niej jeden przewód-24V po włączeniu amperomierza lodówka nie bardzo chciała się załączać-tzn. załączała się na chwilę, wyłączała i znów włączała.Prąd jaki pokazywał amp to około 3 A, natomiast na przewodach wchodzących do sprężarki było mniejwięcej tak: przewód czarny - 2,2A, niebieski 1,6A, brązowy to chyba masa,bo po włączeniu amperomierza sprężarka nie chodziła, biały - 1,68mA. Sam niewiem co to może być skoro sterownik jest ok.
  • #13 4050383
    Adam-T
    Poziom 41  
    Posty: 5113
    Pomógł: 834
    Ocena: 1093
    To zrób jeszcze raz takie same pomiary na tej sprawnej lodówce.

    Pozdrawiam
    Adam

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy awarii modułu elektronicznego sterującego lodówką samochodową 24V, oznaczonego jako Danfoss 101N0210, który pełni funkcję rozruchu sprężarki. Uszkodzenie tego modułu uniemożliwia uruchomienie sprężarki, a zamienniki nie są dostępne, co wymusza zakup oryginalnego sterownika Danfoss. Koszt nowego modułu jest stosunkowo wysoki. W przypadku uszkodzenia tranzystorów na module, często spowodowanego zalaniem lub przeciążeniem, pojawiają się problemy z bezpiecznikami, które się przepalają. Próby uruchomienia lodówki bez modułu rozruchowego są nieskuteczne. Wskazane jest sprawdzenie prądu pobieranego przez sprężarkę oraz porównanie parametrów z działającą lodówką, aby zdiagnozować ewentualne uszkodzenie sprężarki lub modułu sterującego. Moduł sterujący zawiera tranzystory z radiatorami, które mogą się nadmiernie nagrzewać w przypadku awarii.
REKLAMA