Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykrywacz metali. Potrzebny schemat. Koszt złożenia do 100 zł.

siwy250 11 Kwi 2006 11:30 4123 18
  • #1 11 Kwi 2006 11:30
    siwy250
    Poziom 19  

potrzebuje schemat do wykrywacza metali ktorego koszt zlozenia miejsci sie w 100 zł

• Pomocny post
    #2 11 Kwi 2006 12:46
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Witam
    Za taką cenę to niewiele zdziałasz, będzie to lichy sprzęt. Tematów na forum jest masa, wpisz w wyszukiwarkę wykrywacz metali i tam sobie poszukaj coś do 100 PLN :P
    szukaj

• #3 11 Kwi 2006 13:03
    hefid

Przeniosłem z: Schematu/instrukcji/artykułu | Requests

• Pomocny post
    #4 26 Kwi 2006 15:35
    swaldek
    Poziom 17  

Za trochę niższą kwotę możesz zakupić gotowy zestaw do poskładania oparty na mikroprocesorze, który jest już zaprogramowany i wlutowany jako SMD na płytkę.
    Resztę elementów montujesz sam, budowa sondy także pozostawiona została użytkownikowi, jest dość prosta.
    Wykrywacz to popularny PI nie posiada dyskryminacji, wszystkie metale wykrywa jednakowo i sygnalizuje dżwiękiem
    Pozdrawiam

• #5 12 Maj 2006 19:20
    bedman87
    Poziom 10  

Mam problem, a mianowicie :
    jeśli chodzi o schematy to jestem nie kumaty wcale. Czy ja (totalny żółtek) dam rade złożyć elektronike, bo reszte ta pewnie tak. Jak patrze na te wasze opisy (jakieś R1 US toś tam) to nic nie rozumiem. Da rade to jakoś inaczej zrobić np. z płyty telewizora albo innego sprzętu ? ?

czekam na waszą ocene.

• #6 12 Maj 2006 19:30
    J_ros
    Poziom 20  

jesli nie wiesz jak znalesc R1 na schemacie to raczej powinienes pomyslesc nad kupnem zlozonego sprzetu :wink:

• Pomocny post
    #7 12 Maj 2006 20:24
    bedman87
    Poziom 10  

ok, jestem ciekaw czy złożył by mi ktoś samą elektronike, nie jakąś złożoną ale prostą żebym mógł poszukać monet itp. Wystarczy dioda alarmowa i dźwięk i oczywiście reszta niezbednych.

Oczywiście zapłaca, ale mam nadzieje że nie niedużo :)

• #8 12 Maj 2006 20:59
    McRancor

Co chcesz tym wykrywać? Bo jeśli kable w ścianie to kupisz w castoramie takie urządzonko za mniej niż 100zł, jeśli chcesz szukać skarbów, to musisz zainwestować więcej niż 100zł, a wytworzenie samemu porządnego wykrywacza nie będzie wiele tańsze niż kupno gotowego

• #9 12 Maj 2006 21:07
    kamyczek
    Poziom 33  

Za takie pieniadze da sie złożyć cos co działa i to nienajgorzej tylko trzeba miec pojęcie o elektronice i to spore wiele wykrywaczy których cena w całości osiąga nawet 1000zł jeśli policzy sie częsci nie kosztuja nawet 100 ...

• #10 12 Maj 2006 21:13
    swaldek
    Poziom 17  

Lekka przesada z tą stówką, ale za 2-3 będzie sprzet na monety,że niektórym szczeki opadną.
    Licząc koszt elementów to stówka wystarczy, jednak to nie wszystko bowiem sercem ukladu jest sonda, dobrze wykonana to 80% sukcesu, no i trzeba to jakoś estetycznie obudować, aby nie wyglądalo jak kupa rurek hydraulicznych
    Pozdrawiam

• #11 13 Maj 2006 00:35
    McRancor

Inna sprawa jeśli ktoś się zajmuje elektroniką i ma porządny warsztat, znajdą się tacy którzy tylko wygrzebując rzeczy z szafy zbudują trzy wykrywacze i łopatę, a inni nie mają w domu porządnego śrubokręta.

• #12 13 Maj 2006 13:34
    bedman87
    Poziom 10  

chodzi oto że kasy mam nie wiele najlepiej jakby się zamnkąć w 100, chodzi mi o elektronike bo reszte to raczej podołam sam złożyć

• #13 13 Maj 2006 16:17
    swaldek
    Poziom 17  

I tu wypada wyjaśnić, że w wykrywaczu "na monety" czyli VLF dynamiczny, elektronika to mały pryszcz, jak pisalem poprzednio sonda to dopiero wyzwanie.
    Budując sondę należy posiadać dostęp do specjalistycznego warsztatu, jak zaznaczył kolega, bowiem oscyloskop, czestościomierz, multimetr będą niezbędne do prawidłowego zestrojenia sondy, a to przeklada się na parametry wykrywacza, dyskryminację i tzw zasięgi czyli zdolność "wiedzenia" przedmiotów metalowych w ziemi a nie pod dywanem.
    Stówka to akurat starczy na dobre zasilanie, czyli pakiet akumulatorkow aby nie kupowac baterii co jakiś czas.
    Stówka na czesci tez wystarczy , ale wykonanie płytki lub kupno gotowej to tez koszt, kilka dobrych potencjometrów w sklepie to także ladny grosz.
    Budwę z byle jakich elementów lepiej sobie odpuścić. Dużą rolę odgrywa precyzja i jakość kondensatorów, rezystory należy dobierać.
    Moja ostateczna rada to poczekaj jeszcze trochę dozbieraj kilka groszy i kup zestaw do samodzielnego dokończenia, czasami można na takowe trafić, budowane przez profesjonalistów, bedziesz miał w nim gotową elektronikę i gotową sondę, resztę wykonasz sam, obudowe, drązek, pojemnik na zasilanie
    Pozdrawiam

• #14 13 Maj 2006 22:10
    bedman87
    Poziom 10  

a najlepiej kupić przez allegro czy nie ? czy może znacie kogoś kto ma sprzęt w Łódzi, bo tam mam najbliżęj

• #16 31 Maj 2006 20:19
    Maja2
    Poziom 11  

Witam,
    wykrywacz prezentowany na tej aukcji pracyje w systemie BFO. NIe opłaca się wydawąc ani grosza na wykrywki pracujące w tym systemie. Wadą tych wykrywaczy jest tzw, "pływanie"(rozstrajanie się). Najlepsze są wykrywacze pracujące w systemie VLF (nadajnik-odbiornik), ale złożenie i URUCHOMIENIE takiego sprzętu wymaga dużej wiedzy i sprzęty (oscyloskopu).
    W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie jakiś PI (impulsowy). Kaki wykrywacz w swojej ofercie oferuje firma Jabel. W skład zestawu wchodzi elektronika, wystarczy ją poskładać i odpalić. Resztę czyli cewkę stelaż... musisz sam wykonać.
    Pozdrawiam

• #17 29 Cze 2006 11:31
    Namek
    Poziom 10  

A ja polecam wykrywacz jabelka moze i troche przy nim roboty ale jest naprawde super, poniewaz sam go złożyłem!!!

• #19 10 Lip 2007 14:24
    kacperski92
    Poziom 10  

wpisz w wyszukiwarce allegro "jabel" i wyskoczy ci zestaw za 70 zł

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME