Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka bosch SGS53A42EU wylewa wodę

16 Apr 2006 16:55 5192 4
 • Level 11  
  Witam

  Mam 3-letnią zmywarkę boscha - (jak to się mogło zepsuć...?), bierze wodę i po kilku minutach zaczyna ją wylewać pod drzwiczkami. Zmywarka ma pływak od poziomu wody na dnie koło zraszacza - wyczyszczony, działa, sprawdzałem. Kiedy w napadzie szału przechyliłem ją do tyłu (do przechyłu około 25st) zmyła naczynia ale pod koniec programu też woda się przelała i poszła pod drzwiczkami.

  Magik od sprzętu po wyczyszczeniu pompy stwierdził, że to najpewniej moduł sterujący. Tylko czy ta zmywarka ma przepływomierz jakiś? Stawiam raczej na jakiś czujnik od poziomu poza pływakiem, (pływak od razu włącza pompę na wyciąganie wody) tylko gdzie go szukać?

  pozdrawiam i życzę wesołego alleluja

  zrażony do boscha
  Bartek
 • Level 14  
  nie pamiętam jak ten realizuje napełnianie ale jeżeli po zdjęciu lewej osłony są widoczne dwa mikroswiche do ten wyżej jest podłączony do hydrostatu i radze go sprawdzić

  jezeli nie i mamy zmywarke z pływakiem (w środku pływaka jest magnesik) znajdującym się w misie radze sprawdzić jak sie zmywarka zachowa przy zmniejszonym ciśnieniu wody (przykręcamy kranikiem dławiąc przepływ) i jeżli sie nie przeleje to przypomnieć sobie czy czegoś z niej ostatnio nie wymontowaliśmy np. dławika znajdującego sie w przyłączu wody w elektrozaworze
 • Level 11  
  elektrozaworu nie ruszałem do dziś - wyczyściłem i wkręciłem z powrotem(działa). Zdjąłem lewą pokrywę, wyczyściłem plastikowy zbiornik z labiryntem rurek i spróbowałem (nadaremnie) rozgryźć, o co tam chodzi.

  Ostatecznie po czyszczeniu i dodatkowym sprawdzeniu wszystkich styków przy sterowaniu odpaliłem zmywanie - 3 razy było sucho. Zobaczymy, co dalej.

  Nie udało mi się znaleźć czujnika od poziomu wody - poza pływakiem kompletnie nic nie ma na widoku. Pływak załącza pompę powrotną kiedy poziom wody przekracza "wylewowy", więc to nie on daje znać sterowaniu, że wody dość. Coś tam poza nim musi być...tylko gdzie?

  Prewencyjnie przykręciłem wodę dla zmywarki na pół gwizdka. Może ciśnienie było za wysokie.
 • MIELE equipment specialist
  Karl192 alez ty pieprzysz
  czytaj co ten facet pisze
  czekam na lepsze sugestie
 • Level 11  
  Witam po przerwie

  Wyczyściłem zestaw rurek po lewej stronie pod obudową. Było tam co nieco skarbów, nie powiem. Wszystkie dokładnie przepłukałem dużą strzykawką. Znalazłem w jednej rurce (nieprzeźroczystej, wychodzi z dna do systemu rurek) korek z resztek i chyba to właśnie on był winowajcą.

  Na dzień dziesiejszy problem znikł. Wygląda na to, że "spec" z serwisu po prostu nie wykonał swojej roboty dokładnie.

  Wniosek - chcesz żeby coś było zrobione dobrze - zrób to sam!