Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co zrobić aby nagrac muzyke z radia internetow- RealPlayer10

Krzysztofgos1 18 Apr 2006 14:00 5550 15
Optex
 • #1
  Krzysztofgos1
  Level 11  
  Witam
  szukam pomocy w sprawie możliwości nagrywania ogólnie radia (muza) odsłuchiwanego za pomocą RealPlayer10 z internetu
  W zakładkach tego programu nigdzie niema instrukcji "REC", a podobno jest jakaś możliwość
  bardzo mi zależy
  pozdję stronkę z suuuuper radiem TECHNO :
  www.radioparty.pl
 • Optex
 • #2
  misk
  Level 16  
  Pewien Wortal Muzyczny ma forum na którym piszą:

  Total Recorder 
  Aplikacja służąca do nagrywania dźwięku z różnych źródeł. Może nim być zarówno karta dźwiękowa, jak i program komputerowy. Narzędzie zachowuje muzykę w plikach typu WAV, WMA i MP3. Specjalny driver instalowany w systemie potrafi przejmować np. dźwięk pochodzący z multimediów strumieniowych odbieranych przez RealPlayera czy Windows Media Playera, których nie można zapisać na dysku. 
  Prócz tego służy idealnie do zmiany formatu i jakości dźwięków... 
  
  Program działa praktycznie na każdym sprzęcie... 
  
  Sound Forge 
  Najnowsza wersja profesjonalnego edytora audio, znajdującego zastosowanie nawet w studiach muzycznych. Umożliwia nieliniową edycję dźwięku, dając do dyspozycji dziesiątki narzędzi, efektów i filtrów. Aplikacja obsługuje wszystkie popularne formaty plików dźwiękowych (m.in. MP3, WAV, OGG, VOX) i doskonale radzi sobie z mediami strumieniowymi - Real Audio G2 oraz Active Streaming Format (ASF). Sound Forge pozwala na pełen mastering płyt CD, łącznie z edycją playlist, a także na obróbkę ścieżki dźwiękowej plików AVI. Zapewnia swobodną wymianę plików z samplerami i syntezatorami MIDI. 
  
  Audacity 
  Audacity to bezpłatna alternatywa dla Cool Edit Pro i WaveLab. Program ten posiada wiele profesjonalnych funkcji i może być stosowany z równym powodzeniem, co jego komercyjni krewniacy. 
  Obróbka plików dźwiękowych w formatach: WAV, AIFF, MP3, Ogg Vorbis oraz Au i IRCAM (*.SND). Poza edycją można nagrywać, odtwarzać, importować i eksportować pliki w formatach WAV, MP3, AIFF. Duża grupa efektów, możliwość używania wtyczek VST, miksowanie wbudowany analizator spektrum, edytor obwiedni amplitudy oraz okno analizy częstotliwościowej, to najważniejsze cechy tego bardzo dobrego programu. 
  
  Cool Edit Pro 
  Jeden z najbardziej znanych edytorów audio Cool Edit. Skromna kilka lat temu aplikacja stała się doskonałym wielofunkcyjnym narzędziem. Program pozwala na wygodną edycję i miksowanie do 128 ścieżek stereo, a dodatkowo na każdą z nich można oddzielnie nakładać jeden z 45 efektów (obsługuje wtyczki DirectX). Każdy element jest dopracowaną całością, z predefiniowanymi ustawieniami i rozbudowanymi narzędziami korekcji. 
  
  Magix Audio Cleaning Lab 
  omóż starym nagraniom odzyskać ich dawną świeżość!-perfekcyjne brzmienie z LP, kaset, MP3 itd.-w pełni zautomatyzowany kreator prowadzący przez wszystkie elementy programu-bardzo łatwe nagrywanie płyt CD (disc at once)-16 profesjonalnych efektów studyjnych-automatyczne nagrywanie po detekcji dźwięku-2 kanałowy tryb aranżacji do cięcia, nakładania, klejenia-funkcje odszumiania, eliminacji trzasków itd.-adaptacja brzmienia do przykładów muzycznych-funkcje KARAOKE (wyfiltrowanie wokalu)-nagrywanie w formacie wave, mpeg, wma-możliwość uzyskania szybkich rezultatów dzięki działaniu w czasie rzeczywistym-zwiększanie głośności oryginału (normalize)-do pracy wystarczy zwykły kabel stereo między odtwarzaczem a kartą muzyczną w PC (nie jest dostarczany z programem)-program posiada ograniczony encoder MP3 (pełny zawarty jest w programie Magix MP3 Maker) 
  
  Creative Recorder 
  Creative Recorder z algorytmem Audio Clean-Up umożliwia łatwe nagrywanie z zewnętrznych źródeł dźwięku i usuwanie zakłóceń 
  
  RipCast 
  http://www.xoteck.com/ripcast/ 
  
  Messer 
  http://minimax.info/pub/InstrukcjaMesser.pdf. 
  
  Winamp Stremripper 
  odatek do Winampa, umożliwiający zapisywanie na dysku transmisji strumieniowej. Przydaje się do zgrywania empetrójek z serwerów Shoutcast, z których nadają setki internetowych radiostacji. Po zainstalowaniu wtyczkę można aktywować w opcjach konfiguracyjnych odtwarzacza. 
  
  Rejestrator dźwięku 
  
  Przegląd programów do cyfrowej obróbki materiału audio i wideo 
  http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/printversion/printversion_57112.html 
 • Optex
 • #3
  lvkasz
  Level 11  
  Rzeźnik MPEG'ów ma opcje nagrywania do mp3 ja nim przechwytuje dzwiek z radia internetowego ( winamp ) karty tv itd..
  prosty i fajny malo zajmuje niecale 2MB na dysku
 • #4
  wzagra
  Level 33  
  Free Hi-Q Recorder - nagrywa wszystko co przechodzi przez kartę muzyczną...
 • #5
  fenixgsm
  Level 15  
  a jest jakas nakladka na winampa zebym mogl nagrywac z radia?? A jakis prosty o obsludze program??
 • #6
  jaglarz
  Level 23  
  Streamripper for Windows


  Marek Jaglarz
 • #7
  lvkasz
  Level 11  
  najlepszy program to Audiacity ma możliwość zapisu do mp3 i nagrywa z głośników, wejścia liniowego itd. i jest darmowy .
 • #8
  x_LeNDo_x
  Level 13  
  www.golwave.com prosty latwy i wogoly daje rade =)
 • #10
  chemicalkash
  Level 19  
  screamer radio - prosty darmowy program. Można odtwarzać i nagrywać jednocześnie. Ma też wbudowaną aktualizującą się automatycznie liste kanałów radiowych.
  Pozdrawiam!
 • #11
  pawel_an
  Level 11  
  otwierasz systemowy regulator głośności, dalej opcje/właściwości/nagrywanie/ OK. Pokarzą ci się różne urządzenia do odhaczenia zaznacz wave i później może być cooledit pro lub Wave Lab. Są to edytory działające w czasie rzeczywistym. A więc nagrasz, możesz wyciąć co cię nie interesuje i dopiero nagrać na jaki format chcesz. Jeszcze jest prosty programik systemowy: rejestrator dźwięku ale możesz tylko nagrać w formacie wav. Pozdrawiam
 • #13
  komar34
  Level 11  
  ma może ktoś pomysł jak zrobić coś takiego. wyjeżdżam na powiedzmy 3 miesiące i nie będę miał dostępu do netu. raz w tygodniu w radiu internetowym nadawana jest audycja którą chciałbym odsłuchać. zostawianie włączonego w domu kompa na 2 miesiące aby nagrywałe je z harmonogramu zadań jest bez sensu. Czy istnieje możliwość uruchomienia jakiegoś programu/skryptu, który zgrywałby regularnie stream np. na serwer na którym jest moja strona www?
 • #14
  mblazynski
  Level 17  
  Polecam program Aimp, łatwo go ściągnąć z internetu.Nagrywa muzykę z radia internetowego dzieli na osobne pliki i konwertuje z aac na mp3 w "locie".Jest świetny i szybszy niż winamp.Nie posiada wbudowanego shoutcast radio, ale mozna wejśc na stronę i odpalić odnośnik w tym Aimpie. Naciskając radio cap w głównym panelu nagrywamy strumień. Podczas nagrywania powinno to migać.Wcześniej w ustawieniach programu należy wejść w opcje>odtwarzanie strumieni>w zapisie strumienia radiowego ustalić folder docelowy nagrań>wybrać format (najlepiej mp3 cbr 128 kbps) i zaznaczyć podziel na pliki.Pozdrawiam.
 • #15
  komar34
  Level 11  
  Taaak, tylko czy można to uruchomić na serwerze gdzieś w necie aby nagrywało z harmonogramu zadań podczas gdy mój domowy komputer będzie wyłączony?
 • #16
  mblazynski
  Level 17  
  Kolego, bez przegięcia.Temat miał tytuł Co zrobić aby nagrac muzyke z radia internetow- RealPlayer10-
  Dlatego na temat odpowiadam.Ja nie spotkałem się z tym jak piszesz wyżej.Może ktoś jeszcze doradzi.Jak będę cos wiedzieć to pomogę.Pozdrawiam.