Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 1995 1,6 Immobilizer

24 Kwi 2006 12:49 7306 5
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem z uruchomieniem silnika przez blokujący go immobilizer. Silnik można uruchomić tylko raz po odłączeniu klemy akumulatora. Wcześniej czasami był problem z wykryciem kluczyka ale zawsze za drugim czy trzeci podejściem udawało się odpalić silnik. Po podniesieniu samochodu przy wymianie opon na letnie i próbie wyjechania z warsztatu samochód już nie dał się uruchomić. Pewnie przypadek ale sytuacja jest teraz taka: Rezystancja cewki z immo 23,8 ohma, moduł immo 4A0 953 234, kody błędów z immo:01177 Engine Control Unit, kody błędu z silnika:17978 Engine Start Blocked by Immobilizer. Po skasowaniu błędów, kontrolka immo gaśnie ale tylko do momentu próby uruchomienia silnika... w załączniku PrtSc z VAG-a. PS. przy okazji wymiany opon jeszcze przstał działać ABS, problem z czujnikiem przy lewym kole ale to chyba pestka w porównania z trudnością w uruchomieniu silnika...:) proszę o jakieś porady co dalej z Immobilizerem.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Spróbuj przeprowadzić dopasowanie sterownika silnika do immo. U mnie pomogło i samochód odpalił.
  • Poziom 10  
    Jak dokładnie trzeba wykonać dopasowanie silnika do immo? Z poziomu menu silnika? czy z Poziomu menu immo? Jeśli z menu immo to potrzebny chyba będzie kod PIN, którego nie posiadam, a uzyskanie kodu PIN w salonie Audi kosztuje 150 PLN. Podobno mozna odczytać ten kod PIN z pamięci...? ale z pamięci w immo ( tutaj jest 93c46) czy jak sądzę z pamięci sterownika ECU? Proszę o podpowiedź..
  • Poziom 14  
    Z pamięci w immo odczytasz pin.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    nie potrzeba pinu!!!!
    robisz tak:
    25-immo
    02-odczyt błędów
    05-kasowanie błędów
    10-adaptacja
    000-kanał
    potwierdzasz i już
  • Poziom 10  
    Pomogło!!!! SUPER:) wielkie dzięki!!! POZDRAWIAM!
    Teraz został mi tylko błąd ABS nr 00302 - zwolnienie zaworu cewki ABS, ciekawe gdzie tego szukać...? Temat Immo zamykam.