Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech z 2300 thx. Czy ten zestaw ma 200W?

24 Kwi 2006 13:13 4487 13
  • Poziom 14  
    witam

Mam pytania dotyczace tego zestawu

http://www.logitech.pl/local/produkt/14445

Czy aby napewno ten zestaw ma 200W w rmsie przeciez to chyba niemożliwe aby te monitorki mialy po 40W, co do suba który ma 120W to nie jestem pewien, co to jest certyfikat THX, co siedzi w środku tego zestawu(chodzi o elektronike i głośniki),czy ten zestaw jest godny polecenia czy lepiej za te pieniadze zrobic samemu kolumny??

pozdro
  • Poziom 43  
    THX = Thanx for the Ci co dali nam ten nic nie znaczacy certyfikat.

Wydaje mi sie że to pseudo certyfikat coś jakby gwiazdki w hotelu. Lub napis HiFi na nowoczesnym sprzecie

Wolałbym coś dobrego

Co do mocy RMS - to moc w rozumieniu prostokątnym, jakby usredniona wartość skuteczna.

No ale oni mogli podac wartość maksymalnej mocy pobieranej z kontaktu - to też ma ujęcie RMS tyle że ok 40% wogule jest niedostepna w klasie AB dla wzmacniacza. Idzie na straty termiczne. Na wyjściu bedzie powiedzmy 2x25W (max chociaż te blaszki satelitarne to chyba tyle nie mają) no i z 60W na subbas,.

Certyfikat THXA to pełna gwarancja, że te głośniki idealnie odtworzą wszystkie dźwięki oryginalnych nagrań - coś mi się w to nie chce wierzyć. Kumpel miał ten zestaw i to grało przeokropnie. opóxnienia rzedu 20msekund tak na ucho. Po za tym zejście niezbyt pozwala na odtworzenie najniższych rejestrów.
  • Poziom 20  
    Parę lat temu certyfikat THX coś znaczył... Teraz dostają go nawet głośniczki wielkości paczki fajek... To raczej dziwne.

Moc na pewno zawyżona. Żeby taką moc uzyskać to wzmacniacz musiałby mieć radiator jak połowa tego suba :D

P.S.

Podoba mi się ten tekst o dźwięku jak w filharmonii... :D
  • Poziom 14  
    czyli jednym słowem THX to poprostu chwyt marketingowy:)
  • Użytkownik obserwowany
    w pokoju 2x3 metry to to zagra ak jak tosca 303 na pół gwizdka z kolumienkami z głośnikiem szerokopasmowym 16 cm.

a tak na serio, zagra to nawet ciekawie w malutkim pokoiku, ale w czymś chociaż 4x8 metrów to nie bedzie tego prawie słychać. Polecam lepiej jakąś tosce 303 i altusy 75, nawet jak będą miały wkręcone basowe alphardy to będzie to lepiej grało!!
  • Poziom 38  
    W subie siedzi TDA7294 + zdaje sie TDA7265 na satelity.W zasilaniu 2x4700uF.
  • Poziom 33  
    nic specjalnego. lepsza stara unitra z byle jakimi kolumienkami tegoz samego producenta
  • Poziom 14  
    to jak na tda, chwyt marketingowy w postaci THXa oraz zawyzone nieco:) parametry mocowe, "pilot" na kabelku:D i przede wszystkim dźwięka jak z filharmonii to słono sobie za ten zestaw liczą 649zł
  • Poziom 20  
    Jednym słowem: Nie warto tego kupować!

Za prawie 700zł to można kupić całkiem niezły wzmacniacz i jakieś kolumienki do niego. I na pewno to zagra lepiej!
  • Poziom 9  
    widać jak wy sie znacie. Tylko porównujecie te stare wzmacniacze ktore czasem mogą je***c prądem i kolumny z smierdzącego starością drewna. Koledze chodzi o głośniki komputerowe.
    Przejdzmy dalej. Mam owe głosniki przed nimi miałem tez inne zestawy 2.1 i 5.1 renomowanych marek Creative ModeCom Logitech... Ale i miałem również kolumne unitry z powermixerem LDM-a. I jesli chodzi o bas to w z-2300 jest zdecydowanie bardziej zadowalajacy.

P.S przed Z-kami miałem x-530 i łamałem się czy zmieniac te głośniki (które grały w zasadzie ciekawie) doczekam sie jakies zmiany... wkoncu kosztują 100% wiecej...
    Jednak różnica jest oszałamiajaca... jedna satelitka na 50% gra tak głosno i wyrażnie jak wszystkie 5 satelitek z zestawu x-530 na 3/4 mocy!!!
    Ciężko jest to sobie wyobrazic i w to uwierzyc jesli sie tego naprawde nie widzi nie słyszy i nie czuje!

Przed kupnem naczytałem się tez róznych opini na temat Z-2300 az mnie głowa zabolała i miałem konkretny mętlik w głowie a głośniki byly juz w drodze do mnie...
    Rzecz jasna znajdą sie tacy dla których te głośniki sa badziewiem ze niby bas zagłusza... ze satelitki za małe ze plastikowe... itp ale nie wierzcie im....
    Piszą to ci którzy ich nawet nie widzieli na oczy a oceniaja je chyba tylko po filmikach na youtubie:)
  • Poziom 17  
    THX to jakiś standard w kinie domowym, który mówi m.in. w jaki sposób kolumny trzeba ustawiać względem siebie i słuchacza, żeby otrzymać wierny dźwięk itd.
  • Poziom 9  
    Nic nie trzeba odpowiednio ostawiać bo gdyby trzeba było to robić był by do tego odpowiedni opis do czego się stosować itp...

THX jest to najkrócej mówiąc certyfikat który otrzymały te głośniki za wierne i realistyczne odtwarzanie dźwięku, dzięki zastosowanym odpowiednim technologiom którą NIE MOGĄ się poszczycić 95% komputerowych zestawów głośnikowych.

I naprawdę uwierzcie że to nie jest badziew bo w ostatnim czasie głośniki są naprawdę bardzo ale to bardzo chętnie kupowane na całym świecie mimo ich wysokiej ceny która w PL oscyluje w granicach 600-750zł.

Moja osobista sugestia... Zestaw jak najbardziej wart swojej ceny. Są to najlepsze głośniki 2.1 dostępne (przynajmniej) na polskim rynku.
  • Poziom 43  
    Po prostu troszkę lepsze głosniki komputerowe. Z ekonomicznego punktu widzenia opłaca się je kupić, jesli jednak ktoś ma po prostu więcej pieniedzy - to przepaść do najbliższego zestawu amplituner + zestaw głosników 5.0 lub 5.1 jest bardzo duża, do 2.0 i 2.1 nie ma natomiast tak wielkiej przepaści. I mozna sobie porównać i jedni wolą dobre 2.0 drudzy średnie 2.1 - basy są podkręcone dużym subwooferem (stosunkowo do reszty zestawu), co zmniejsza koszty - bo bas jest tylko w jednym kanale, a na resztę głośników potrzeba mniej mocy.

W przypadku kolumn stereo bez THX również trzeba brać pod uwagę ich rozmieszczenie, żeby grały dobrze. No i się okazuje taki RADMOR z dobrymi ZGB powali każdy Logitech. Przynajmniej w pewnych kategoriach. Bo na pewno nie zagra tak dobrze w kinie domowym bo Radmor ma 2 głośniki a logitech więcej o jeden.
    Polskie firmy już nie istnieją i nie mają się czym bronić oraz nie spieszy im się do konotacji z chinami i wyszkoleniem marketingowców - chociaż może się mylę.

Cytat:
    odpowiednim technologiom

odpowiedni - to słowo wytrych podaj kilka argumentów aby obronić tezę ( w środku siedzą komponenty scalone gorsze pod kilkoma względami od nieintegrowanych starych polskich wzmacniaczy)
    Cytat:
    chętnie kupowane

dodatkowy marketingowy chwyt - raczej dobry jakby byś był handlowcem

Jesli miałbym juz inwestować w Logitech to poszedł bym do większego zestawu i wymienił satelity na takie o większych przetwornikach z kopułkami z lepszych materiałów. Użyłbym ich jako stacji dokującej.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Moderowany przez Grzegorz Markowski:

Zamykam archiwalny wątek.

GM