Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

drobna elektronika-lutowanie

30 Kwi 2006 15:31 4288 9
  • Poziom 18  
    mam taki problem: potrzebuje przylutoeać przewody do płytki z bardzo drobną elektroniką
    no i właśnie jakie są sposoby lutowania "drobnej elektroniki" i jakie to powinny być przewody skręcane wielodrutowe (takie jak do głośników)
    czy sztywne jednodrutowe (np.telefoniczne)
  • TermoPasty.pl
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Witam
    Polecam zastosować linke, a nie pojedyńczy drut.
    Linka ma lepsze właściwości mechaniczne, nie ułamie się tak szybko.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    no dobże jedno już wiem ale czym to przylutować bo przecież nie zwykłą lutownicą (za duży grot) posiadam obecnie 4 lutownice 2 stare transformatorówki (najlepsze) jedną nową transformatorówkę (jestem z niej zawiedziony bo coś słabo grzeje) i jedną grzałkową chyba 40 albo 60W
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 18  
    nie mam zamiaru kupywać jeszcze jednej lutownicy ///myślałem nad przerobieniem grotu tylko jak :?:
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witam
    W dobrych wprawnych rękach nawet lutowanie elementów SMD zwykłą transformatorówką nie powinno sprawiać większych problemów.
    Podstawa to doświadczenie a zarazem wyczucie - bo nawet najlepszym profesjonalnym sprzętem można spalić druk i laminat, no i oczywiśce elementy.
    Polecam poćwiczyć na jaimś starym sprzęcie.
    Nawet transformatorówką da się wyjąć i wlutować ponownie SMD nawet do 128 pin, kwestia tylko ćwiczeń i paru trików.
    Pozdrawiam Soniak
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witam
    Seta na odwage i lutuj - ręka się wtedy nie trzęsie a umysł jeszcze jakotaki sprawny - dlikatne wyczucie w dłoni i lutuj, jak nie narobisz zwarć to wszystko będzie ok,
    I po raz wtóry - doświadczeie w lutowaniu - po kolorze cyny widać jej krzepliwość i temperature - praktyka czyni mistrza - innej rady nie mam - albo sam powalczysz albo daj fachowcowi.
    Pozdrawiam Soniak
    PS
    Sorki jak coś nie tak - ja mam dłuuuuuuugi weeeeeeekend i może dlatego coś się dogadać nie możemy. Jeszcze raz pozdrawiam
  • Poziom 18  
    po pierwsze jestem jeszcze nieletni i już to polutowałem i tak źle nie jest tylko teraz oczy muszą odpocząć od nadwyrężania i kalafoni dzięki wszystkim!!
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    lutownica to nie spawarka i oczy nie muszą po niczym odpoczywać
    a dobra kalafonia nieżźe pachnie ale po niej raczej nic się nie dzieje, także spoko, - można wąchać do woli.
    Pozdrawiam Soniak