Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson DX3850. Czy aby uruchomić skaner potrzebny jest tusz? Mac OS X.

dormagi 01 May 2006 12:07 7084 6
 • #1
  dormagi
  Level 11  
  Zakupiłem powyższą drukarkę i podłączyłem ją do Macintosha chcąc sprawdzić czy będzie działała. Epson nie posiada wsparcia programowego dla tego sprzętu i MacOSX, ale są inne niezależne źródła z których można pobrać sterowniki, co też uczyniłem. Z drukarką to na pewno nie będzie problemu bo system ją wykrył, jedynie kłopot może być ze skanerem. No i teraz mam pytanie, czy aby uruchomić skaner trzeba mieć zainstalowane tusze? Pytam ponieważ dopóki nie rozpakuję tuszy to będę mógł ja zwrócić jakby nie chciała działać. Tyle tylko że po całodniowej walce wczoraj coś mi się mocno wydaje że te tusze będę musiał zainstalować, bo żaden z przycisków na obudowie nie działa oprócz włączania drukarki i resetu tuszu. Czytałem że Epsony nie drukują jeśli się skończy jeden z tuszy, do czasu aż się zainstaluje nowy pojemnik. Czy w takim razie dopóki nie ma tuszu nie można nic zrobić, nawet skanować?
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  zolo4
  Level 10  
  Prawdopodobnie przy pierwszym uruchomnieniu tusze powinny być zinstalowane gdysz epson nie uruchomi programu narzędziowego .Proszę sprawdzić czy system wykrywa skaner
 • #3
  dormagi
  Level 11  
  System wykrył drukarkę. Skanera natomiast nie wykrywa. Po uruchomieniu programu do skanowania, pojawia się nazwa skanera ale przy próbie zrobienia podglądu lub skanowania nic się nie dzieje.
  Czyli jednak muszę zainstalować tusz i zaryzykować działanie skanera lub nie?
 • #4
  zolo4
  Level 10  
  Powinien wykryć skaner proszę ręcznie odnaleść skaner jerzeli jest taka możliwość . Ale w pakiecie sterowników powinny być sterowniki do skanera.Skaner powinien pokazać sięz chwilą włączenia urządzenia
 • #5
  dormagi
  Level 11  
  Obawiam się że to nic nie da. Zainstalowałem to cudo na XP z oryginalnymi sterownikami i po podłączeniu do komputera, Windows zobaczył drukarkę, zobaczył skaner, ale twierdził że nie ma możliowści użycia skanera. Także oprogramowanie Epsona do skanera wyświetliło błąd. No nic chyba zaryzykuję.
 • Helpful post
  #6
  pawelzet
  Level 21  
  Niestety, Epson bez tuszy nie ruszy.
 • #7
  dormagi
  Level 11  
  No i tego mi było potrzeba, zdecydowanej odpowiedzi. Dzięki. Zainstalowałem tusze i ruszyło.