Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wskaźnik poziomu LPG na wskaźniku paliwa

rukasuzu 03 Maj 2006 16:00 5490 10
  • #1 03 Maj 2006 16:00
    rukasuzu
    Poziom 10  

Chciałbym podłączyć wskaźnik z butli do wskazówki od poziomu paliwa. Jest tylko jeden problem, wskaznik ma płynną zmianę rezystancji od 0 (zbiornik pusty) do 90 ohm (zbiorni pelny), natomiast wskaznik na desce reaguje odwronie tzn. 0 - maksymalne wskazanie 100 ohm - minimalne wskazanie. Osobiście jestem w stanie się przyzwyczaić do odwrotnego wskazania, ale może jest ktoś w stanie naszkicować schemat jakiegoś sensownego inwertera??

1 10
  • #2 03 Maj 2006 19:45
    grzesiek_nysa
    Poziom 25  

Poszukaj dobrze na forum bylo to kilka razy walkowane,ale odrazu cie uprzedze ze nie jest latwo to zgrac zeby pokazywalo.

pozdro

0
  • #3 04 Maj 2006 19:46
    DJ_Darush
    Poziom 10  

Najprostrze rozwiązanie jak wskazuwka działa odwrotnie to wydrukować tarcze od poziomu paliwa odwrotnie i odpowiednio wyskalowac. Wtedy bedzie mniej klopotu z przerobkami. Pozdro.

0
  • #4 05 Maj 2006 08:53
    rukasuzu
    Poziom 10  

DJ_Darush napisał:
    Najprostrze rozwiązanie jak wskazuwka działa odwrotnie to wydrukować tarcze od poziomu paliwa odwrotnie i odpowiednio wyskalowac. Wtedy bedzie mniej klopotu z przerobkami. pozdrawiam.

Nie do końca, bo jak przełącze na benzynę to wtedy tutaj będzie odwrotne wskazanie. Wydaje mi się że dało by się to zrobić na jakimś wzmacniaczu operacyjnym, pytanie tylko jak??

0
  • #5 05 Maj 2006 10:37
    Jarooo!!!
    Poziom 16  

Witam
    Juz koledzy pisali rozwiazanie nie jest latwe. Sam wzm. operacyjny nic nie da. Wskazania ilosci benzyny i gazu operte sa na prostej pentli prodowej. Nalezy zatem zbudoawc zrodlo prodowe sterowane czujnikiem. A moze jednak lepiej nakleic na wskaznik poliwa druga skale dla gazu, zamontowac przekaznik przelaczajacy czujniki w chwili wlaczenia LPG i problem z glowy?
    Pozdrawiam

0
  • #8 05 Maj 2006 22:51
    grzesiek_nysa
    Poziom 25  

Moze napisz na PW do kogos co mial jakis sprawdzony patent w tamtym temacie.Cholera byl jeszcze jede dosc obszerny temat o wskazniku ale ni cholery nie moge go znalesc :/

Pozdro

0
  • #9 19 Maj 2006 12:27
    walo
    Poziom 13  

a nie lepiej zmontowac uklad zeby diody wskazywaly poziom gazu ja tak bym wolal

0
  • #10 05 Wrz 2009 18:15
    piotr899
    Poziom 10  

Witam wszystkich mam pewien pomysł na wskazanie ilości gazu w butli jak nie macie takiego ;p zacznę od początku mam w swojej astrze założony gaz z firmy autronic al700 i on nie ma wskazania ilości gazu tylko ma taki czujnik przy butki i pokazuje samą rezerwęi to strasznie niedokładne ;/ i dostałem od kolegi grugi komputer do gazu z wskaźnikiem i czujnikiem przy butli a jest on z firmy Landi Rezo cos takiego :

i chce podłączyć ten drugi komputer tylko do wskaźnika gazu a reszte nie potrzebnych kabli odciąć i tu się pojawia problem ;/ ale już wmiare wszystko podłączyłem a mianowicie z wtyczki od komputera odchodzą 4 kable do wskaźnika i są to piny 10, 11, 22 , 21 i to pozostawiam bez zmian i 2 kable do + jeden czerwony a drugi czarno czerwony jeden ma być cały czas podłączony do akumulatora a drugi ma być do stacyjki że po przekręceniu kluczka dopiero wtedy wysyłany jest prąd i to są piny 19, 20 i czarny z pinem 8 to jest masa, to jest do zasilania jeszcze zostaje biały czyli pin 3 a ten kabel ma iść do czujnika do butki a drugi kabel od tego czujnika ma iść na masę, i wszystko chodzi wskazuje ilość gazu w butli 4 diodami i 5 to jest rezerwa i nawet dokładne Smile lecz jeszcze mam taki problem a mianowicie czy ten komputer nie bedzie obciążała akumulatora bo to już bedzie drugi od gazu i cz ten kabel co mam być cały czas podłączony do akumulatora to nie rozładuje mi akumulatora ??? i nie muszę jeszcze jakiegoś kabelka czasem podłączyć ??? może ktos już coś takiego robił i wie i i jak to niech napisze z góry dziękuje bo może i komuś to pomoże bo może i inni cos takiego założą do swojego auta ;p

0
  • #11 08 Wrz 2009 23:10
    mirben
    Poziom 22  

Cytat:
    Jest tylko jeden problem, wskaznik ma płynną zmianę rezystancji od 0 (zbiornik pusty) do 90 ohm (zbiorni pelny), natomiast wskaznik na desce reaguje odwronie tzn. 0 - maksymalne wskazanie 100 ohm - minimalne wskazanie.

Proponuję w czujniku gazu przenieść podłączenie przewodu rezystora z pozycji 0 na max, czyli z jednej strony na drugą.

1