Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig XS70/1 Fonia PL. Czy można przestroić? Nie mam pilota. Zawężanie napisów

Osnabruck3 04 May 2006 08:52 1085 7
    Osnabruck3
    Level 10  
    Grundig XS70/1 CUC 6330 (chyba-takie info z forum) czy wymaga przestrojenia(używany w Niemczech) nie mam oryginalnego pilota RM1475 lub TP720 więc nie mogę sprawdzić czy jest w menu TV.
    Ponadto - usterka - od dołu ekranu przezroczysty pasek zniękształca(zawęża napisy w poziomie).Proszę o radę czy warto naprawiać.

Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Kirartv
    Level 15  
    Odnośnie paska: przede wszystkim należy sprawdzić kondensatorki w okolicy pionu, jego zasilaniu lub sam układ pionu. Ja bym, nawiet się pokusił na odswieżanie wszystkich elek w zasilaczu, po obu stronach.
    Co do fonii; najprostszym sposobem było by sprawdzenie płytki PCz, czy są na niej filtry na 6.5 MHz. Jak nie - to przestrajać. Sądzę, jednak, że przestrojenia nie uniknąć.
    Powodzenia.
    Osnabruck3
    Level 10  
    No i po kłopocie - wymieniono układ sal. TDA 8350Q.Wymiana elek nie przyniosła porządanych wyników.
    Co do fonii należalo by przestroć ale w tani spośob nie uda sie uzskać stereo, pozostaje odbiór poprzez Video - dekoder cyfry.
    Pilot TP720 funkcjonuje poprawnie koszt 20 PLN.
    Niestety z pozycji serwisowej nie ma do wyboru języka polskiego i fonii DK.Telegazeta także bez znaków polskich.

Pozdrawiam
    Hammer111
    Level 28  
    Witam.Co znaczy w tani sposób?Czy fonia np.równoległa lub rymi jest droga?Wcale nie i kwestia góra 10 minut.A warto przestrajać.pozdr.
    Kirartv
    Level 15  
    Chyba kolega miał na myśli fonie NICAM. :)
    Osnabruck3
    Level 10  
    Dokładnie chodziło o fonię NICAM.
    Czy można zapisać wybraną szerekości dzwięku STERO tak by po każdym uruchomieniu TV lub przełączeniu AV nie korygować ustawień ?

Pozdrawiam
    Kirartv
    Level 15  
    O ile wiem, surround się nie zapisuje. Chyba że się myle. Grundiga (różne modele) używam od kilku lat.
    Osnabruck3
    Level 10  
    No niestety surround się nie zapisuje.Szkoda!