Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips chassis GR2.4 zielony obraz i widoczne powroty

07 Maj 2006 20:37 1522 7
  • Poziom 11  
    Jak w temacie. TV ma ok. 6 lat. Model 25PT5301. Po włączeniu obraz pokazuje się na 1 sekundę a potem robi się zielono szary z widocznymi powrotami. Zanim do tego doszlo obraz stawał sie coraz bardziej różowawy i nie szło tego wyregulować. Znalazłem na forum podobne przypadki gdzie werdykt brzmiał: kinol. Mierzyłem przejścia pomiędzy katodami, siatką i żarzeniem ale nie ma przejść. Odłączałem katodę G - ekran czarny. Napięcie na katodach R i B poprawne. Na G po włączeniu spada do ok 20V. Na Cut off po właczeniu napięcie spada z nominalnego (5,1V) do ok. 1,8V.
    Co o tym myślicie?
  • Poziom 14  
    myślę,że uszkodzony wzm. wizji
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Najprościej odłączyć podejrzaną katodę oraz drugą sprawną i zamienić podłączenie wyjść wzmacniaczy wizyjnych.Jeśli nadal będzie świecił tym samym kolorem to masz uwalony kineskop.Z podobną usterką spotkałem się w przypadku uszkodzenia gniazda kineskopu.
  • Poziom 11  
    Witam.
    Dzięki za sugestie. Zamieniłem katodę G z R i dalej zielono z powrotami. Czyli kinol?
    Ale chyba coś oprócz tego bo napięcie nawet po odłączeniu katody G też spada do ok. 20V a powinno być podobne do B i R (ok. 140V).
  • Poziom 17  
    klasyczny przykład w tym tv czyli walnięty masz kineskop
  • Poziom 11  
    Czy jest sens próbować bawić się w regenerację typu "strzał z kondensatora"?
  • Poziom 14  
    Raczej poszukaj kogoś kto ma przyrząd do aktywacji i cyknij tylko to działo i sprawdż na zwarcia . Nie zaszkodzisz a może uratujesz kineskop chocby na rok.
  • Poziom 11  
    OK. Dzięki za pomoc.