logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy da się płynnie odtwarzać MP3 na PI 166MMX ???

KRapicki 15 Maj 2006 21:08 2157 20
REKLAMA
  • #1 2628841
    KRapicki
    Poziom 24  
    Posty: 851
    Pomógł: 67
    Ocena: 16
    Witam.

    Wczoraj "dostałem" laptopa DELL Latitude XPi CD.
    Notebook ten posiada procesor Pentium, 166MMX.
    Chciałbym zapytać, czy można "jakoś" płynnie odtworzyć MP3 na tym laptopie ? Na "windowsowym" odtwarzaczu - tnie ...

    Dodam, że zainstalowany system to Windows 98.

    Z góry dziękuje za rady.

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 2628861
    Masster
    Poziom 32  
    Posty: 1908
    Pomógł: 156
    Ocena: 46
    MP3 możesz płynnie odtwarzać praktycznie na każdym komputerze klasy pentium. Masz coś nie tak z systemem, na początek antywirus i jakiś antyspyware. A jak nie chcesz się nadmiernie zmęczyć to format i instalka systemu.
  • Pomocny post
    #3 2628871
    paweliw
    Spec od komputerów
    Posty: 4914
    Pomógł: 710
    Ocena: 229
    A niby czemu nie ?
    Mój poprzedni komputer z AMD K-6 166 Mhz 64 MB Ram-u bez problemu odwarzał mp3.
    Oczywiście Winampem np. 2.92, próbowałem także 5.0 ale efekt był mizerny.
    Jako system też chodził Windows 98 ...
  • #4 2628942
    demoh
    Poziom 19  
    Posty: 448
    Pomógł: 5
    Ocena: 11
    Sprobuj jakims starszym programem do mp3. Te nowsze zawsze beda zucywaly duzo zasobow systemowych. Widzialem tez pod "DOSa".
  • #5 2628980
    KRapicki
    Poziom 24  
    Posty: 851
    Pomógł: 67
    Ocena: 16
    Tutaj jest 36MB ramu :/
    Winda świeża, bez netu, także nie ma żadnych wirusów itp.
    Możecie podać link do najprostszego odtw. MP3?
  • #6 2629008
    Masster
    Poziom 32  
    Posty: 1908
    Pomógł: 156
    Ocena: 46
    Sprawdź tryb DMA dla dysku, ewentualnie wyłącz akceleracje dla dźwięku we własciwościach directx.
  • REKLAMA
  • #7 2629035
    KRapicki
    Poziom 24  
    Posty: 851
    Pomógł: 67
    Ocena: 16
    OK, WinAMP 2.10B
    Wyłączone wszystkie aplikacje i ruszyło :D
    Dzięki wszystkim za pomoc!
  • #8 2629139
    Armosus
    Poziom 26  
    Posty: 835
    Pomógł: 64
    Ocena: 12
    A moze foobar200? Mowia ze daje lepsza jakosc dzwieku od winampa a wyglad ma jak okienko wina wiec nie powinien zasmiecac ramu.
  • #9 2629268
    Suchy_Adam
    Poziom 11  
    Posty: 14
    Pomógł: 1
    Oczywiście, że jest możliwe odtwarzanie na sprzęcie opisanym w temacie :D Sam kiedyś miałem 486DX4 podkręcony do 160MHz (nie MMX), 32MB RAM z Win 95, a jeśli chodzi o Winamp'a to raczej wersja 2.10.
    Mp3 chodziły jak burza tylko, że na obniżonej jakości dzwięku i przy wyłączonym korektorze.
  • REKLAMA
  • #11 2629702
    HONDAS
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 482
    Pomógł: 40
    Ocena: 26
    to ze bez netu to nie powiedziane ze nie masz jakiegos balaganu ale zalozny ze nie pamieci jest nieco malo moj zlom mial 64 MB i smigal elegancko ale nie wiem jak by bylo przy 32 podejrzewam ze gdybys dolozyl chociaz drugie tyle to tez by gralo jak nalezy
  • #12 2630056
    androot
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 1801
    Pomógł: 54
    Ocena: 635
    Sciagnij sobie Quick View pod DOS. Jest o niebo lepszy od linuksowych przegladarek jak Cinemix itp.
  • #14 2630129
    wrkq
    Poziom 21  
    Posty: 334
    Pomógł: 40
    Ocena: 22
    Szczerze mówiąc, do mp3 wystarczy coś naprawdę słabego.
    Długo słuchałem na 486DX/66, 12(!)MB RAM, 420MB HDD, Win95 + dźwiękówka Crystal ISA. W dodatku na rekordowo zasobożernym Sonique, bo nie znałem żadnego innego playera... obciążenie procesora 90-100%... ;)
    Serio piszę.
  • #15 2630148
    Duch__
    Poziom 31  
    Posty: 2338
    Pomógł: 33
    Ocena: 1598
    Ja mam dwa kompy z czego jeden to jest Stary Pentium 166MMX podkecony przez zworki do 200Mhz,z 64MB ramu HDD 1,9GB mp3 smigają aż miło, a nawet filmy da sie oglądać tylko że konwertuje je na rozmiar 320x240 i kompresuje DivX -em i tez hulają tylko monitor - 12cali czarno biały.

    Na kompie od dziewczyny też 166MMX podkrecona na 200, 82RAMu i HDD 1.6 GB zainstalowałem Windowsa 2000 i nic nie tnie, mp3 lecą z winampa 5.12 :D
  • #16 2630786
    kpodstawa
    Poziom 33  
    Posty: 1806
    Pomógł: 234
    Ocena: 244
    U mnie Windows Media Player odtwarza MP3 na takiej konfiguracji:

    - Płyta główna Microstar MS-5129
    - Procesor Pentium MMX 166 MHz bez podkręcania,
    wcześniej P-1 200 MHz, a nawet AMD K-5 90 MHz
    - 88 MB RAM
    - Windows 95-1 z pełną aktualizacją, tj. SP1, Y2K SP, IE4 SP, IE5 SP

    Odtwarzanie może być zakłócane przez programy konkurujące o czas
    procesora i pamięć operacyjną, np. drukowanie w tle, nawigacja
    w arkuszu kalkulacyjnym, obliczenia numeryczne programów wsadowych
    Visual Basic Script

    W moim zabytku, kiedy korzystam z multimediów, oprócz odtwarzania
    płyt kompaktowych lub plików MIDI, staram się nie zajmować komputera
    innymi zadaniami
  • #17 2633207
    MCbx
    Poziom 28  
    Posty: 1541
    Pomógł: 14
    Ocena: 27
    Na P166 to się da i DivXy :)
    Program QV For DOS.
    MP3 chodzą spokojnie, nawet pod Win98.
  • #18 2634667
    SQUELTH.
    Poziom 20  
    Posty: 510
    Pomógł: 10
    Ocena: 22
    Ja mam takiego starego Pentium 100 bez MMX, którego używam tylko do muzyki z winampa i śmiga bez problemu, więc może masz coś nie tak z systemem. Może zainstaluj wszystko od nowa.
    Pozrdawiam.
  • #19 2635265
    muzzyczek
    Poziom 12  
    Posty: 109
    Pomógł: 3
    Ocena: 8
    Bez żadnego problemu.
  • REKLAMA
  • #20 2635307
    Tommy82
    Poziom 41  
    Posty: 12141
    Pomógł: 455
    Ocena: 1073
    Pod dosem na p100 32 mb ramu dosowy mp3 player mial 27-40 % obciazenia procka
  • #21 2635329
    TONI_2003
    Moderator
    Posty: 15327
    Pomógł: 2192
    Ocena: 3812
    Myślę że już na ten temat wystarczy tej polemiki !
    Jest taka opcja na forum jak szukaj !
    Poza tym temat podobny widziałem chyba wczoraj , a może parę dni temu .
    Temat przewija się przynajmniej raz w tygodniu i oprócz nabijania postów tak naprawdę niczego sensownego nie wnosi !
    Temat zamykam odpowiedzi nic nowego nie wniosą w tym temacie!

Podsumowanie tematu

✨ Laptop DELL Latitude XPi CD z procesorem Pentium 166MMX i 36 MB RAM pod systemem Windows 98 może płynnie odtwarzać pliki MP3, jednak wymaga odpowiedniego oprogramowania i konfiguracji. Zaleca się użycie starszych, mniej zasobożernych odtwarzaczy, takich jak Winamp w wersji 2.10B lub 2.92, które działają lepiej niż nowsze wersje. Wyłączenie zbędnych aplikacji i ewentualne dostosowanie ustawień DirectX (np. wyłączenie akceleracji dźwięku) poprawia płynność odtwarzania. Wskazane jest także sprawdzenie trybu DMA dysku twardego. Alternatywnie można użyć odtwarzaczy działających pod DOS, np. Quick View lub QV For DOS, które charakteryzują się niskim obciążeniem procesora. Podkręcenie procesora do 200 MHz oraz zwiększenie pamięci RAM do 64 MB dodatkowo poprawia wydajność. Odtwarzanie MP3 na sprzęcie klasy Pentium 166MMX jest możliwe także przy niższej jakości dźwięku i wyłączonym korektorze. Problemy z płynnością najczęściej wynikają z nieoptymalnej konfiguracji systemu lub zbyt zasobożernych aplikacji.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA