Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

montaż radiatorów na karcie graficznej

16 Maj 2006 17:41 1628 9
  • Poziom 16  
    mam radeona 9550 - karta nie ma już gwarancji - chcę ją maksymalnie podkręcić w tym celu kupiłem: http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszukaj.../Wentylator_Revoltec_radiatory_na_mostki.html
    oraz:
    http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszukaj...ator_na_pamieci_Revoltec_8szt_aluminiowe.html
    radiatory są bardzo wysokie; problem w tym, że słabo się one trzymają pamięci (mają taśmę samoprzylepną) - można jakoś zrobić żeby były przyklejone na stałe i mocno - bo jak rozumiem klejem superglu czy innym posmarować nie można :D
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 24  
    Można klejem termoprzewodzącym, ale bardzo ciężko będzie później odkleić radiatorki (tak mocno trzyma)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 16  
    o świetnie o to chodzi - możesz dać linka w sklepie internetowym w którym widac ten klej

Dodano po 2 [minuty]:

ja sie na tych klejach termoprzewodzacych nie znam a klej klejowi nie równy więc mozecie dać linka do jakiegoś SUPER termoprzewodzacego kleju ?
  • Poziom 16  
    okej dzięki

Dodano po 47 [minuty]:

a jeszcze mam jedno pytanie - czy mając ten klej termoprzewodzący to posmarować to smarując pamięć karty graficznej/spód radiatora należy zedrzeć tę tasmę termoprzewodzaca czy nie ????
  • Poziom 43  
    Jasne że zedrzyj i najlepiej przemyj benzyną ekstrakcyjną.
  • Poziom 16  
    co wy wszyscy dajecie mi rady z tą "benzyną abstrakcyjną" - ja się nie znam ani na samochodach, ani na benzynach - pierwszo słyszę takie określenie - spirytus chyba też może być?
  • Moderator
    :arrow: ... to przeczytaj co pisze na butelce z benzyną!
    Generalnie chodzi o to by nic nie pozostało z tego przylepca jaki miałeś oraz by powierzchnię radiatora odtłuścić by klej termo przewodzący dobrze się zachowywał zresztą po zakupie przeczytaj co na nim pisze jak go stosować (ważne) :idea:
  • Poziom 16  
    na jakiej buteleczce z benzyną ? Daruję lepiej sobie tę benzynę
    Ej a zamiast spirytusu może być ocet czy nie ?? Bo byłem w sklepie i spirytus 95% kosztuje 15 zł aż!!!!! A wolałbym nie wydawać 15 zł na coś co użyję tylko do wyczyszczenia spodu radiatorków. Może być coś tańszego, np. ocet ?? a zmywacz do paznokci może być ? (PYTAM POWAZNIE - MOZE TO śMIESZNE ALE NIE WIEM)
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Możesz użyć zmywacza - jest na acetonie , który bardzo dobrze odtłuszcza . Co do kleju , to ja używałem Thermopox-a . Jest również świetny .
    Pozdrawiam .