Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Kangoo 1,2 16V-problem z klimatyzacją i inst.gazową

kangurek123 16 Maj 2006 19:14 3473 5
  • Poziom 18  
    Witam
    Chodzi o Kangoo 1,2 16V 2003 rok.
    Kuzyn przy 70 tys km zamontował gaz w serwisie gazowym . Po 8 tys km auto zaczęło pracować nierówno, pojawiły się braki mocy. Auto wylądowało w serwisie na gwarancji i stwierdzili,że jest wypalony zawór na pierwszym cylindrze. Oczywiscie stwierdzili ,że to przez instalację gazową i w związku z tym nie zrobią tego na gwarancji itd ( tu na razie sprawa jest jescze otwarta) .Dodatkowo kuzyn zgłosił,ze od 2 tys km nie działa mu klima. I tu jest powazny problem bo serwis twierdzi ,że klima nie działa bo uszkodził się komputer wtrysku i to w dodatku przez źle podłączoną instalację elektryczną gazu :!: . Moje pytanie brzmi : Czy jest to możliwe ? i jaki ma związek komputer wtrysku z klimą ? Jeśli jest to możliwe i mogło się uszkodzić to może wiadomo jaki element w module padł i może będę go mógł naprawić kuzynowi,żeby mu oszczędzić kosztów ( może jakiś schemacik ? ) . Acha tak na koniec podajcie mi luzy zaworowe dla tego autka oraz momenty dokręcania śrub głowicy bo może tę głowicę to też wezmę do siebie ( zobaczymy co wskóra kuzyn w serwisie od gazu ,bo prawdopodobnie zawór wypalił się ze względu na brak odpowiedniej regulacji na pierwszych trzech przeglądach instalki )
    pozdrawiam i czekam na pilną odpowiedź
  • Poziom 26  
    Luzy dla zaworów to:
    0,05-0,12 ssący
    0,15-0,22 wydechowy
    Dokręcanie głowicy- wymienić śruby
    1)20Nm
    2)20Nm
    3)230+-6stopni
  • Poziom 18  
    Dobra, na was liczyć to... :D.
    Wziałem się do roboty tzn. kuzyn zabrał auto z serwisu i jest już u mnie. Wymontowałem kompa i rozebrałem go no i faktycznie wypalona noga od klimy ( noga E, piąta w srodkowej kostce ).Naprawiłem to,zabezpieczyłem wiązkę dodatkowym bezpiecznikiem, sprawdziłem i chadza jak ta lala. Wniosek po naprawie-strzeżcie się zwarć w instalacji w kangurach bo można nieźle się utopić ( gazownicy faktycznie dali ciała bo przecięli dwa kable we wiązce i nie zabepieczyli ich )
    Na tym kończę temat uszkodzonego modułu i proszę o zamknięcie tematu.
    pozdrawiam
    P.S.
    Jakby ktoś miał problemy z tym modułem to trochę go pomierzyłem przy okazji i wiem co nie co na ten temat-piszcie na pw jakby co
  • Poziom 2  
    system alarmowy skorpion 2000a odrzucil mi pilota co mam zrobic?
  • Poziom 18  
    sobota kasia napisał:
    system alarmowy skorpion 2000a odrzucil mi pilota co mam zrobic?

Hej ,a co to ma wspólnego z moim tematem ???????????