Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar Rosa 565 - po wymianie programatora nie wiruje

damianpi 17 Maj 2006 23:04 2797 12
  • #1 17 Maj 2006 23:04
    damianpi
    Poziom 2  

Z pralki podczas prania zaczął wydobywac sie smród plastiku palonego. Po rozkreceniu okazalo sie ze przypalily sie styki w programatorze. Zakupilem nowy programator - podlaczylem identycznie jak w starym. Pralka dziala -niestety nie kreci sie beben. Dodam tylko ze poprzednio w pralce nie dzialal czujnik otwarcia drzwiczek - i teraz tez z otwartymi pralka pobiera wode i ja wypuszcza, podgrzewa. Prosze o pomoc co z tym mozna jeszcze zrobic?
    Pozdrawiam

DAmian

0 12
  • #2 17 Maj 2006 23:06
    asdasd11
    Poziom 22  

Dokładnie sprawdzić połączenia zgodnie ze schematem. A blokadę wieka założyć sprawną.

0
  • #3 17 Maj 2006 23:46
    damianpi
    Poziom 2  

Dziekuje. Już znalazlem przyczyne - odłączyła sie kostka od silnika. Wow PIerwszy raz w zyciu naprawialem pralkę ;-)

0
  • #4 01 Maj 2011 12:44
    UFOtm
    Poziom 9  

Witam, mam podobny problem - pralka nabiera wode , podgrzewa ja, programator chodzi ale pralka nie kreci, czasami wirowanie zalapie ale to raz na 10 przekrecen. Po zdjeciu oslony boczno-tylnej, wszystko wyglada ok zadne kostki nie popalone, kabelki wszystkie podlaczone i nie okopcone, jedynie silnik goracy jak cholera. Ruszajac kolem z paskiem napedowym kreci normalnie, ale podczas wlaczenia jak zmontowana pralka to tak jakby nie mogl zakrecic za malo mocy i pewnie dlatego sie grzeje.

Co moge zrobic we wlasnym zakresie zeby ozywic pralke ?

Czy do silnika mam wpsikac troche olejku typu wd40 ? Moze wirnik sie zatarl w silniku.

1
  • #5 01 Maj 2011 14:53
    zhudomel
    Specjalista AGD

Objawy wskazują na uszkodzony kondensator rozruchowy.

0
  • #6 01 Maj 2011 21:30
    UFOtm
    Poziom 9  

:arrow:kondensator wymontowany - jutro postaram się go kupić.
    :arrow:pytanko techniczne ponieważ ja miałem wsadzony jakiś 2x27000pF 680 KOhm 250V 16A - a czytałem dużo po innych watkach ze stosuje się zamiennik 16pF w pralkach Polar'a. Czy to znaczy ze właśnie taki muszę zakupić ?

0
  • #7 01 Maj 2011 21:53
    Adik C
    Poziom 25  

UFOtm napisał:
    :arrow:kondensator wymontowany - jutro postaram się go kupić.
    :arrow:pytanko techniczne ponieważ ja miałem wsadzony jakiś 2x27000pF 680 KOhm 250V 16A - a czytałem dużo po innych watkach ze stosuje się zamiennik 16pF w pralkach Polar'a. Czy to znaczy ze właśnie taki muszę zakupić ?

Tak 16uF.

0
  • #8 02 Maj 2011 13:12
    zhudomel
    Specjalista AGD

UFOtm napisał:
    miałem wsadzony jakiś 2x27000pF 680 KOhm 250V 16A

To nie jest kondensator rozruchowy tylko filtr przeciwzakłóceniowy; jego nie ruszaj. Kondensator rozruchowy jest przymocowany do "podłogi" pralki na leżąco.

0
  • #9 02 Maj 2011 22:58
    UFOtm
    Poziom 9  

:arrow:hmmm jutro mam montowac gdyz zakupilem ten zamiennik ale zasiales teraz kolego ziarno niepewnosci. W pralce jest na tylnej sciance rewizja ktora sie wykreca 4 wkretami i po jej lewej stronie patrzac od tylu jest wlasnie kondensator rozruchowy jak domniewalem. na dole tez cos jest ale tam nie zagladalem i jest w folii. Napewno sprawdze ale watpie zeby to byl kondensator lub jest to kondensator od pompy wyproznienia z wody. Poniewaz zasilenie z silnika jest sprzezone wlasnie z tym kondensatorem na lewo od rewizji.

0
  • #10 03 Maj 2011 01:13
    zhudomel
    Specjalista AGD

Kondensator 16µF to nie żaden zamiennik tylko oryginał do tej pralki i jest w niej zapakowany w worek foliowy. Pompa nie ma żadnego kondensatora.

0
  • #11 03 Maj 2011 17:39
    UFOtm
    Poziom 9  

:arrow:faktycznie mój błąd - dzięki za podpowiedź

0
  • #12 11 Maj 2011 11:25
    UFOtm
    Poziom 9  

:arrow: no i problemow ciąg dalszy... teraz po wymianie kondensatora (niestety musiałem się poratować 14mF zamiast 16mF) nie grzeje wody a programator szybko śmiga po programach. Cykl prania strat od 4 do 6 to jakieś 20-30 minut. co obstawiacie towarzysze tym razem.

0
  • #13 11 Maj 2011 12:44
    zhudomel
    Specjalista AGD

Może ruszałeś coś przy programatorze i nie działa przekaźnik blokujący.
    16µF to najbardziej typowy kondensator do pralek. Powinien być w każdym sklepie z częściami.

0