Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HAMOWANIE SILNIKOW PRADEM STALYM

19 Maj 2006 09:03 1983 6
 • Poziom 10  
  poszukuje schematu ukladu hamowania silnikow 3 faz prądem stałym
 • Poziom 20  
  witam poprostu pewnie interesuje cię najtańszy sposób tak jak oryginalnie w maszynach poprostu podajemy 24V na uzwojenia silnika po jego odłaczeniu ale poprzez przekaznik czasowy nie wiem jaki jest to duży silnik i jaka ma energie kinetyczna na wale ale mozesz sobie ten czas regulować oczywiście to załączenie stycznika z tym napięciem stałym mostek np: 50 amperowy jest tani sterowanie uzależniamy poprzez styki pomocnicze stycznika by nie nastąpiło załaczenie dwóch styczników i odwrotnie jeśli by się skleił stycznik z napięciem 24v też nie powinniśmy zalaczyć 3 - faz jeśli masz jeszcze pytania pisz
 • Poziom 14  
  Wejdz na temt "Sterowanie silnika pierscieniowego"
  -uruchomiony przezemnie hamulec przy uzyciu
  firmowego modolu dziala super,cena modolu ok.1000 zl.
  powodzenia.
 • Poziom 19  
  Tak jak już pisał Tuning Marek, polecałbym zasilanie silnika 3-fazowego po odpadnięciu stycznika zasilającego, napięciem ok. 36V lub nawet 48V DC, zwłaszcza gdy silnik połączony jest w gwiazdę. Napięcie to podawane jest dodatkowym stycznikiem, sterowanym przez wyłącznik czasowy. Oczywiście stycznik hamowania i zasilający wzajemnie blokowane. Czas hamowania regulowany (ok 1÷3s) zależny od masy wirującego napędu. Rozwiązanie takie stosowałem w różnych obrabiarkach, nie mających w napędzie zastosowanego systemu sprzęgło-hamulec.
 • Poziom 14  
  Oczywiście musi być czasówka i oddzielny stycznik do hamowania,ale oddzielnego trafa nie potrzeba .Robi się to na jednym tyrystorze sterowanym fazowo i działa znakomicie .Tyrystor (1000-1200V)musi być dodatkowo zabezpieczony (bezpiecznik ,warystor)i mieć zapas prądu.
  Oczywiście sterowanie fazą i zasilanie międzyfazowe .
  pozdrawiam grzecho
 • Poziom 19  
  Interesujące rozwiązanie. Kąt przesunięcia fazowego powinien być dosyć znaczny, i precyzyjnie wyregulowany. Da się to wykonać. Przy następnej okazji postaram się skorzystać z tego pomysłu. Dziękuję i pozdrawiam.