Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Ibiza rok 97 - świeci kontrolka ABS

czarny_1963 26 May 2006 19:17 6510 6
    czarny_1963
    Level 21  
    Witam
    mam mały problem od pewnego czasu a mianowicie świeci mi kontrolka od ABS czasami zgasła a teraz już świeci i nie chce zgasnąć
    następny problem to kontrolka od ręcznego świeci i nie gaśnie sprawdzałem włącznik w tunelu jest ok ,sprawdzałem płyn jest w normie co to może być
    może miał ktoś podobne usterki wyjeżdzam za tydzień na przysięge do syna ponad 600km i chciałbym te usterki zlikwidować

pozdrawiam
    tomala2301
    Level 14  
    Podłącz pod Vag-com może coś wyjdzie co do abs , może masz klocki hamulca z czujnikami i gdzieś masz zwarcie , albo zużyte klocki
    autoas
    Level 42  
    "co to jest Vag-com?"
    Po takim pytaniu to lepiej ten temat zakończyć. Radzę Ci lepiej jedź gdzieś do zakładu diagnostycznego!!!!!!!!!!!!!!!!!
    czarny_1963
    Level 21  
    mogłbys mi napisac co oznacza ten Vag-com jeżeli masz na myśli podpięcie do komputera to i tak będe musiał pojechać bo stacji diagnostycznej nigdy nie grzebałem w elektronice samochodowej ale może jest coś innego uszkodzone
    tomala2301
    Level 14  
    To lepiej podjedź do warsztat gdzie mają interfejs diagnostyczny tam będą wiedzieć co mają robić . Pozdrawiam

Dodano po 7 [minuty]:

Może Ci siadł któryś z czujników abs , ale to jak pisze jedź do warsztatu gdzie mają tester diagnostyczny tam wszystko wybadają. Pozdrawiam
    sebqq
    Level 11  
    jeśli chodzi o ABS faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest diagnoza VAG-COM - szybko i sprawnie dowiesz się co i gdzie wymienić/naprawić

Jeśli chodzi o kontrolkę ręcznego - sprawdź czy na wtyce licznika nie jest podawana stale masa. Jeśli masz licznik z MFA i 1 wtykę w liczniku odpowiada za to pin 18 jeśli tu nie ma masy a załącza Ci się jeśli zaciągniesz ręczny to masz problem z licznikiem. Jak Ci się świeci cały czas kontrolka poleć po ścieżce od żaróweczki. Trafisz na BS170 - wymieniasz i wszystko śmiga. Pozdrawiam