Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Philips Car 400 - SAFE

Pioro20 30 Maj 2006 17:04 19257 30
  • #1 30 Maj 2006 17:04
    Pioro20
    Poziom 2  

Mam problem z rozkodowaniem radia Philips CAR 400. Ciagle wyswietla mi sie - 7 SAFE. Nie moge w zaden sposob przejsc do fazy wpisywania kodu. Raz wczesniej udalo mi sie to ale widocznie podalem 3 razy zly kod i radio sie zablokowalo. Czy jest taka mozliwosc zrestartowania radia? Uwazam ze jesli wyswietla sie - 5 SAFE to moge dalej wpisac kod a jest to nie mozliwe. Slyszalem tez o takim rozwiazaniu zeby radio wlorzyc na pare godz do zamrazalnika to wtedy samo sie odblokuje ale to chyba jakas bzdura. Czekam na sensowne rozwiazanie.

2 29
  • #2 30 Maj 2006 17:09
    TYTUS...
    Poziom 32  

Musisz odczekać jakis czas na włączonym zapłonie i bedziesz miał mozliwośc wpisania kodu.
    Wkładając do zamrażalki zrobisz mrozonki które potem możesz ugotować we wrzątku i powinno puścić - ale klej pod naklejkamiz obudowy.

0
  • #3 30 Maj 2006 17:16
    Pioro20
    Poziom 2  

Ale ile mniej wiecej musze czekac na wlaczonym zaplonie?1-3 godz?Mam corse B diesla i boje sie o swiece zarowe nie moge miec dlugo wlaczonego zaplonu. Wiem tez ze trzeba trzymac AS ale nie wiem jak dlugo.Za pierwszym razem bylo to ok 5 sekund

1
  • #4 30 Maj 2006 18:36
    SlaweK
    Poziom 43  

AS trzyma się około 5 sek. a SAFE7 to czekanie około 20 min. Dalej to polecam instrukcję obsługi która jest na forum, wystarczy poszukać. A żeby wyłączyć grzanie świec wystarczy lekko trącić rozrusznikiem.

Sławek

2
  • #5 03 Lip 2006 21:35
    Ivo_atom
    Poziom 2  

No to ja w podobnym temacie. Mma ten nieszczesny 7 SAVE i nie wiem dlaczego. Mam niby orygnalny kod (VIN zgodny z numerem auta), a pomimo tego 3 proby nieudane :(

Co moze byc przyczyną?
    1) źle zatwierdzam - za krótko?
    2) moze zły kdo wpisuję? wpisuję "security code", a mzoe to ma byc "radio type/code"
    3) co jeszcze????

Helpik!

1
  • #6 03 Lip 2006 22:59
    SlaweK
    Poziom 43  

Sprawdź czy numer GM0400xxxxxxxxxx z radia zgadza się z numerem na kartce bo możesz mieć podmienione radio. Kod do radia to Safety Nr. Skoro masz już SAFE7 (czyli 3 złe kody wpisane) to znaczy że dobrze zatwierdzasz (ok.5sek AS) tylko kod coś nie pasuje.

SławeK
    Ps. Pilnuj tą kartkę by nie zginęła, może się jeszcze nie raz przydać.

0
  • #7 05 Lip 2006 10:56
    Ivo_atom
    Poziom 2  

Ale jazda! Numer z radia nie psuje do numeru z kartki! I co teraz????
    Auto sprowadzone i nie mam szans na właściwy kod :( :( :(

0
  • #8 05 Lip 2006 11:16
    SlaweK
    Poziom 43  

A widzisz do czego są zdolni handlarze, pewnie było lepsze radio i podmienili ale nie wierz w to że mają jeszcze kod do niego. Czasem może pomóc serwis Opla ale w przypadku gdy radio nie jest od tego auta to zwykle się wykładają. Pozostaje fachowiec od radii ktory poradzi sobie z tym, dla mnie to 20 min roboty. A gdybyś wypełniając ankietę przy rejestracji na Elektrodzie wpisał skąd jesteś to może podpowiedziałbym Ci kogoś w okolicy.

SławeK

0
  • #9 05 Lip 2006 20:13
    Ivo_atom
    Poziom 2  

Co pech to pech :( A handlarz na pewno teraz prawdy nie powie, bo to był cwaniak :(

Jestem z Gdanska i z niecierpliwością czekam na poleconego speca ;) Moze być z okolic Trojmiasta.

0
  • #10 09 Lip 2006 00:27
    malek79
    Poziom 11  

idz do pierwszego lepszego zakładu naprway RTV i ci powiedza co i jak albo podadza adresa gdzie dalej masz isc

0
  • #11 15 Lip 2006 09:30
    plaki
    Poziom 10  

Witam

Mam podobny problem, kupiłem radio philips car 400, mam do niego kod i..... nic
    Po podłączeniu radia w autku (Astra II) na wyświetlaczu pojawiła sie napis "SAFE" , na forum wyczytałem, że trzeba oczekać jakis czas na włączonym zapłonie, żeby pojawiło się "CODE"... to czekałem ... 1,5 godziny i radio się samo wyłączyło... pomocy!!!

0
  • #13 15 Lip 2006 11:19
    plaki
    Poziom 10  

SlaweK

jesli chodzi ci procedure wpisywania kodu to ją znam: ( chyba ;))
    1 włącz stacyjkę
    2 wyłącz radio
    3 przytrzymaj AS przez ok 3sek.
    4 włącz radio przytrzymując AS
    5 na wyświetlaczu pojawić sie powinno 10 ---- (gdzie 10 to liczba ile razy możemy jeszcze źle wprowadzić kod)
    6 u mnie na wyświetlaczu cały casz SAFE :(
    W instrukcji jest napisane, że jesli ktoś źle wprowadzi kod radio blokuje się na jakiś czas... może poprzedni właściciel źle wprowadził kod??? dlatego czekałem...
    koleś od, którego kupiłem to radio zarzeka się się, że sprawdzał je w omedze z 94r. i wszystko było ok. ja podłączam je w astrze 2002r- nie wiem może to ważne...

Jakieś inne sugestie???

0
  • #14 15 Lip 2006 13:35
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Jest jak piszesz

Przy przekręconej stacyjce trzymając AS włącz radio usłyszysz beep w głośnikach

Następnie cierpliwie czekaj aż pojawią się kreski (przy przekręconej stacyjce to WAŻNE)

przy SAFE 6 około 21 minut przy każdej następnej próbie czas się podwaja a przy ostatniej wynosi ponad 10h

Jak ktoś coś namieszał w nim to ;) bez fachowca się nie obejdzie

0
  • #15 15 Lip 2006 14:58
    SlaweK
    Poziom 43  

A jednak nie czytał uważnie instrukcji, pkt 2 i 3 w odwrotnej kolejności i przytrzymać AS przed włączeniem radia. Jest jeszcze jedna pułapka, że po wpisaniu kodu zostanie SAFE a radio będzie grało ale to tylko tryb pracy wyświetlacza należy przełączyć w radiu, teraz jeszcze nie.

SławeK

0
  • #16 15 Lip 2006 15:03
    plaki
    Poziom 10  

damincz

Czyli mam trzymać AS aż usłyszę bip w gośnikach??? Nawet przez 21 minut???

0
  • #17 15 Lip 2006 15:10
    damiancz

Nie - :D bip na być po paru sekundach od włączenia radia przy przy trzymanym AS

A później czekać na pojawienie się kresek - nawet ponad 10h :!:

0
  • #18 15 Lip 2006 16:37
    plaki
    Poziom 10  

no waśnie, chodzi o to że radio nie wydaje z siebie rzadnego bip :)... wlączam stacyjke, przyciskam AS, wlączam radio nie ma rzadnego bip, poprostu jest SAFE na wyswietlaczu... ( bez rzadnego numeru tylko "SAFE")

Pozdrawiam

0
  • #19 15 Lip 2006 18:59
    SlaweK
    Poziom 43  

Czy napewno masz włączony zapłon i trzymasz AS podczas włączania radia i po przez około 5 sekund ?

SławeK

0
  • #20 15 Lip 2006 19:19
    plaki
    Poziom 10  

zgadza się... koleś od którego kupiem to radio mówi, że może brakuje mi jednego "plusa" w kostce? szczerze nie jest elektronikiem i nie wiem o co biega... poprzednie radio (nie fabryczne) dzia bez problemu

0
  • #21 15 Lip 2006 21:29
    SlaweK
    Poziom 43  

Słuchaj kolesów a dobrze na tym wyjdziesz. W sumie prosta sprawa, sprawdzić bezpieczniki, wziąść do ręki prostą lampkę probierczą i zapiąć jeden jej biegun do masy i zobaczyć czy są oba plusy w kostce a także czy nie jest pocięta instalacja w okolicy kostki. Jeden plus (B+lub BUP) powinen być cały czas z drugi ACC po przekręceniu kluczyka powinen się pojawiać zgodnie z opisem podłączenia wyświetlacza na stronie kolegi Leszka http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/opeldisp.htm ale wymagana jest minimalna wiedza o elektryce, trochę myślenia i chęci. Ale myślę że po prostu robisz błąd, albo nie przekręcasz kluczyka w pozycję zapłon albo za krótko trzymasz AS (należy przycisnąć i trzymać przed włączeniem i puścić dopiero jak piknie po włączeniu).

SławeK

0
  • #22 16 Lip 2006 17:59
    plaki
    Poziom 10  

I sie wyjasnilo, brakowalo jednego 'plusa' w kostce (tego, ktory powinien pojawic sie po przekreceniu stacyjki) podalem go na stale z "glownego" zasilania i wszystko gra i buczy :D

Dzieki za wszystkie podpowiedzi i sugestie!!!

Pozdrawiam
    Plaki

0
  • #23 16 Lip 2006 18:15
    SlaweK
    Poziom 43  

A bezpieczniki w aucie sprawdziłeś ? Domyślam się że masz instalację w aucie w której "nasi tam byli !".
    Warto by to doprowadzić do ładu.

SławeK

0
  • #24 26 Maj 2007 12:52
    domino1983
    Poziom 10  

a ja mam male pytanie: czy jesli wylaczy sie zasilanie samochodu poprzez akumulator to czy z poziomu safe 2 wskoczy na safe 10?

1
  • #25 26 Maj 2007 13:58
    damiancz

Nie ma tak dobrze ;) licznik błędów jest w nieulotnej pamięci EEPROM

0
  • #26 28 Wrz 2007 21:36
    kenol
    Poziom 1  

Witam….. No to może z tym mi ktoś pomoże… kupiłem Opla Vectre ,bardzo się zgapiłem i nie sprawdziłem radia. Teraz nie mam radia, bo nie mam Codu a poprzedni właściciel ma mnie już gdzieś…. Skąd mam wziąć Code do tego radyjka ???? Czy już mam szykować kasę na nowe radio? Ale wolałbym nie, bo nie świecę gotówką. Jeżeli będzie ktoś tak uprzejmy to proszę o pomoc. Pozdrawiam

0
  • #27 28 Wrz 2007 22:53
    SlaweK
    Poziom 43  

Najlepiej zacząć od instrukcji obsługi, tam dowiesz się jak wygląda kartka z kodem i jak się go wpisuje. Ewentualnie czeka cię wizyta w serwisie autoryzowanym lub u fachowca od kodów.

SławeK

0
  • #28 29 Wrz 2007 02:36
    NOVY74
    Poziom 19  

Kenol A sprawdziłeś całą dokumentcję od auta? może tam masz oryginalną kartkę z kodem? Choć z drugiej strony może to być taka sama sytuacja jak poprzednio.... podmienione radio.
    Pozdrawiam N74

0
  • #29 14 Sie 2008 15:17
    sibislaw
    Poziom 12  

SlaweK - skoro dla Ciebie to 20 min odblokowanie, to może zdradziłbyś tajemnice jak to zrobic? Chociaz z jakiego sprzetu korzystasz, i czy ingerujesz w radio? (np, nagranie od nowa pamiecii EEPROM, tryb serwisowy radia, coś w tym stylu).

0
  • #30 14 Sie 2008 15:24
    damiancz

Sprzęt dowolny obsługujący szynę I2C , natomiast potrzeba wiedzieć gdzie jest L.B. i tylko jego zmodyfikować.

0